Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελείωσα χθες τον Υφαντόκοσμο. Μου πήρε πάρα πολύ σε σχέση με το χρόνο που κάνω για κάθε βιβλίο, αλλά δεν είχα και χρόνο. Μου άρεσε πάρα πολύ και θα διαβάσω και άλλα βιβλία του Clive Barker στο μέλλον στα σίγουρα. Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και πολύ μοναδικό. Είχε πολύ ωραίες περιγραφές των τόπων και οι χαρακτήρες ήταν πολύ καλά σκιαγραφημένοι. Είχε δράση, ένταση, ηρεμία, αγωνία, ανατροπές. Γενικώς, μου φάνηκε πολύ ευρηματικός σαν συγγραφέας. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρες και διάβασε επειγόντως το The Yattering And Jack. Είναι short story από το πρώτο Books of Blood, από τις πιο γαμάτες μεταφυσικές ιστορίες που έχω διαβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα απο το "Παζάρι Βιβλίων" στο Odeon , που έληγε σήμερα , το  " Super hot sex- ιδέες και λύσεις για μεγάλες συγκινήσεις " του ΣΚΑΙ Βιβλίο  , με 2€

 

Ελπίζω να διαβάσω κάτι ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες και διάβασε επειγόντως το The Yattering And Jack. Είναι short story από το πρώτο Books of Blood, από τις πιο γαμάτες μεταφυσικές ιστορίες που έχω διαβάσει.

Το βρήκα, αλλά σαν graphic novel. Μόνο έτσι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Οι κληρονόμοι του Νίλσον» - Ιωάννου Ιωάννης

Είναι μια αστυνομική νουβέλα με ωραία πλοκή και εξαιρετική γραφή. Θυμίζει λίγο Άγκαθα Κρίστι με την έννοια ότι μαθαίνεις στο τέλος τον ένοχο και μένεις με το στόμα ανοιχτό όταν αποκαλύπτεται το σκεπτικό του ντετέκτιβ. Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν ομοιότητες με άλλα κλασικά βιβλία αστυνομικής λογοτεχνίας. Το πιο θετικό του στοιχείο για ‘μένα νομίζω ότι είναι ότι δε σε αφήνει να το κλείσεις, γιατί κάθε κεφάλαιο προσθέτει και κάτι νέο στην ιστορία επηρεάζοντας την εξέλιξή της. Έτσι θέλεις να το τελειώσεις σε μια ανάγνωση. Στη ιστοσελίδα http://johnioannou.tk/ μπορείτε να βρείτε τα πρώτα πέντε κεφάλαια. Διαβάστε το και θα με θυμηθείτε!

P.S. Αυτό το βιβλίο θα γινόταν πολύ καλή ταινία  : )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dan Brown - The Lost Symbol

 

Το πήρα απο secondhand μαγαζί , στα Αγγλικά , στα 3 ευρώ .

 

Το έχει διαβάσει κανείς ;

 

Περιμένω να μου αρέσει , δεδομένου οτι οι 2 προηγούμενες ταινίες ( Ντα βίντσι και Ιλλουμινάτι ) ήταν δενδιαφέρουσες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστρόπλοιο Τιτανικός - Douglas Adams / Terry Jones. Για λάτρεις του χιούμορ των Monty Python -μόνο. 8/10 από μένα.

 

Ξεκίνησα το "Η σκιά του ανέμου" του Κάρλος Ρουιθ Θαφόν. Μαγική γραφή, έχω εντυπωσιαστεί. Μου θυμίζει, σε τρόπο γραφής και πλοκή, το "'Ονομα του Ρόδου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...