Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρώμη θες κανα 2 μερες. Στο κολοσσαιο παιζει να βρεις μεγαλη ουρα να μπεις μεσα. Αν και πιστευω πως η φωτο απεξω φτάνει. εγω είχα παει 15αυγουστο κύριος. ψυχή στο δρόμο μονο γιαπωνέζοι  B)

Μονο του το Βατικανο θελει 2 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μονο του το Βατικανο θελει 2 μερες

 

Βατικανο σε μια μερα εγω ναι μεν το γυρισα αλλα χωρις να δω τα παντα...! Δηλαδη παρελειψα αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τέλεια αλλά δεν πας με τα πόδια στις καλές παραλίες. Επίσης αν δεν είσαι κάπου πολύ κοντά δεν αξίζει η ταλαιπωρία για να πας μόνο για ένα σκ. Το μόνο πρόβλημα είναι πως κρατάνε ψηλά τις τιμές στα καλά καταλύματα γιατί είναι δυσεύρετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την επομενη Παρασκευη θα παω Τουρκια με την δουλεια μου για 3 ημερες, εχω κλεισει ξενοδοχεια και εισιτηρια αλλα θα ηθελα να μαθω τι παιζει με το νομισμα τους, θα χρειαστω να μετατρεψω τα ευρω μου σε Τουρκικες λιρες; Αυτο γινεται και στο αεροδρομιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλά ανταλλακτήρια, όπου μπορείς να κάνεις λίρες. Έχει και μέσα στην πόλη. Πρόσεχε τις ισοτιμίες, γιατί υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις.

 

Αρκετά μαγαζιά δέχονται και ευρώ, αλλά μπορεί να σε χρεώσουν ότι να ΄ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει οτι οι Τουρκοι ειναι λιγο απατεωνες σε θεματα που εχουν να κανουν με οικονομικα οποτε ψαχνω την καλυτερη δυνατη λυση για να μην χρεωθω ασκοπα. Για αυτο ηθελα να μαθω αν εχει κατι στο αεροδρομιο στην Κωσταντινουπολη η ισως αν θα ηταν καλυτερο να κανω την μετατροπη απο εδω. Δεν ξερω τι με συμφερει σε θεματα ισοτιμιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πηγα Κωνσταντινουπολη εχω να σου πω τα εξης. Μην σκεφτεις καν να πληρωσεις σε ευρω γιατι σε "κλεβουν" στην ισοτιμια του καταστηματος και αρα θα πληρωσεις παραπανω. Επισης ανταλλαγη να κανεις σε καποιο ανταλλακτηριο στην Κωνσταντινουπολη γιατι οι ισοτιμιες που παιζουν εκει ειναι καλυτερες απο του αεροδρομιου και τις δικες μας εδω. Προσεχε μονο μην ανταλλαζεις πολλα ευρω με την μια γιατι παιζει να σου μεινουν και μετα να χασεις αρκετα αν τα γυρισεις σε ευρω, εξαλλου οπου και να κοιταξεις θα βρεις ανταλλακτηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν ξέρω αν θα βρεις Τουρκικες λίρες. Στο αεροδρόμιο λογικά θα σε γδύσουν. Εγώ έκανα λίρες στο κέντρο της Κωνσταντινούπολης κοντά στο Καπαλί Τσαρσί και πέτυχα πολύ καλή ισοτιμία. Γενικά, κάνε μια έρευνα πρώτα. Μην μπεις στο πρώτο ανταλλακτήριο που θα βρεις μπροστά σου. Και το σημαντικότερο, μην φέρεις πίσω λίρες γιατί δεν πρόκειται να σου τις πάρει καμία τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην κάνει κλασσικά ανάληψη από ΑΤΜ όσες λίρες θέλει, με ισοτιμία τράπεζας που, όπου κι αν έχω πάει, είναι καλύτερη από οποιουδήποτε ανταλλακτηρίου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. Μένω εξωτερικό. Μια συνάδελφος, Πορτογαλίδα, με ρώτησε για διακοπές στην Ελλάδα. Θα πάει παρέα με το φίλο της, και αυτός ξένος. Γύρω στα 28 και οι δύο. Ηρεμο ζευγάρι δεν ψάχνουνε για τιποτα extreme. Εχουν ήδη ερθει Αθήνα. Μου είπε να προτείνω επομένως άλλα μέρη.

 

Αρχικά είπα Σαντορίνη ή Κεφαλονιά. Επειτα μου ήρθε στο μυαλό και Ζάκυνθος. 

 

Καμία ιδέα; Κανένα αντίστοιχο link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...