Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aς το ξανά γράψω επειδή δεν έχει αναφερθεί κάτι για Σύρο μπορεί να μου πει κάποιος καμία λεπτομέρεια όπως πχ καμία καλή παραλία ( δεν μου αρέσουν τόσο οι ξέβαθες και έμαθα ότι έχει πολλές ) κάνα μέρος να πάω να φάω φθηνά και καλά όχι Σουβλάκι-τουρίστα! αν έχει στα υπόψιν του κανένα καλό μπαράκι για ποτάκι (αυτά! )

 

Θα πάω 2 Αυγ. και θα κάτσω 4 βράδια (στον Αζόλιμνο ή στον Γαλλησά ) αν θέλει κάποιος να μου πει που είναι καλύτερα σαν τοποθεσία, δεκτό μέχρι αύριο μιας και θα κλείσω ξενοδοχείο οπότε δεν θα μπορεί να αλλάξει μετά.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μένα ο γαλησσας είναι το καλύτερο μέρος για μπάνιο, θα γυρίσεις όλες τις παραλίες θα πας δελφίνι, θα δεις το δημαρχείο, τον άγιο Νικόλαο δεξιά απο την πλατεία, θα πας άνω Σύρο ολη, φάε στην ταβέρνα του λιλή δίπλα στο άγαλμα του βαμβακάρη.

 

Αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φευγω Ιαπωνία (Τοκυο) για μια εβδομάδα και δεν εχω πολύ καιρό να το ψάξω. Αν κάποιος έχει προτάσεις για τα μέρη που δεν πρέπει να χάσω , να μου πει.

 

Γουστάρω πολυ Ιαπωνική κουλτούρα αν το σκευτώ εχω αρκετη Ιαπωνία στην ζωή μου (anime , video game , πολεμικές τέχνες , φαγητό), οπότε τα τυπικά καραιαπωνέζικα θα θελω να δω

 

http://kotaku.com/a-frightening-look-inside-japans-newest-resident-evil-833310331

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοον! 
Θα πάμε με τον καλό μου Θεσσαλονίκη. Θα μένουμε Νεάπολη. Είναι όντως κοντά στο κέντρο (με τα πόδια) ή θα χαλάσουμε όλα μας τα λεφτά σε ταξί; 
Σκεφτόμασταν να πάμε και Βουλγαρία (Βάρνα) αλλά τελευταία στιγμή που το θυμηθήκαμε, μας χουφτώνουν κανονικότατα στα εισιτήρια οπότε άκυρο. Ίσως Σαντάνσκι καμιά μονοήμερη μιας και βρήκα πούλμαν με 10 ευρώ μόνο, αλλά δεν έχω διαβάσει και τις καλύτερες κριτικές για την πόλη αυτή. Έχει πάει κανείς; Αξίζει σαν μονοήμερη (καμιά βόλτα και φαγητό μόνο δηλαδή) ; Είναι πολλές ώρες μακριά από Θεσσαλονίκη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεαπολη που κοντα; Απο Αριστοτέλους ειναι max 30΄με τα ποδια, εγω το κανω κανα 25' με σχετικά γρήγορο περπατημα, αν μενετε κοντα στις Συκιες βολευει πολυ το 26 για να κατεβείτε κέντρο, αλλιως 25 - 35 ή βγαινετε στη Λαγκαδα, αν ειναι κοντα, και παίρνετε όποιο αστικό βολέψει.

 

Σαντανσκι γιατι να πατε; Η μαλλον να πατε αλλα μην φατε τιποτα σε εστιατοριο, δεν εχω ξαναδει τόση βρωμια (ειχαν βαλει αρνι στη σουβλα και έτυχε να παω τουαλετα, το ειχαν ξαπλώσει διπλα στις τουαλετες για να το κοψουν) εκτός και αν εφτιαξε η κατασταση. Αξιζει μονο αν θελετε σεξ με ανηλικα :P ή να παρετε καμια μαιμου μπλουζα σε καλή τιμη, ολα αυτά μέχρι το 2006 που πήγα τελευταια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ψηλά μπορεί να χρειαστεί ταξι ή αστικό, περπάτημα μέσα στη ζέστη θα ειναι ζορι.. Παντως το ταξι απο την πιατσα θα παρει max 5 ευρώ για Αριστοτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί κοντά έχει τίποτα από μαγαζιά/σούπερ μάρκετ κτλ; Θα μείνουμε σε σπίτι αλλά έχω πάει μόνο μία φορά για ένα διήμερο που δεν βγήκα από το σπίτι. και δεν ξέρω τι παίζει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys μια πρόταση για Βόρεια ελλάδα τον αύγουστο; Θα πάω με αμάξι και θα έχω στην διάθεσή μου 1 με 2 διανυκτερέυσεις. Ποια διαδρομή να κάνω από Αθήνα και ποια μέρη μέρη προτείνετε να δω; Μου αρέσει πού η φυσική ομορφιά, ποτάμια να πιεις νερό, τοπία, καλό φθηνό φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, λέμε να πάμε στην Ίο και συγκεκριμένα να μείνουμε στο Μαγγανάρι.

 

Επειδή δεν έχω ξαναπάει ποτέ, θα με βοηθούσε ιδιαίτερα όποιος γνωρίζει να μου πει δύο λόγια (θετικά και αρνητικά) για το νησί και τη διαμονή στο μαγγανάρι (πχ αν είναι πολύ απόμακρο από όλες τις κοντινές πόλεις χωριά)...

Δεν πάω στο νησί για clubs κλπ αλλά δεν θέλω να είναι και μοναστήρι :P

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zizu10

 

Καταρχας θα πας μεκοπελα ή με φιλους; Η Ιος δεν εχει κατι ομορφο οπως αλλα νησια(για εμενα δηλαδη). Περισσοτερο ειναι μια 2η Μυκονος που γινονται ολοι λιωμα στα μαγαζια κλπ. Θελεις αμαξι για να πηγαινεις παραλιες κεντρο κλπ αν μεινεις εκει περα. 

 

Τωρα ειναι γουστα ολα αυτα. Πηγα με 2 φιλους, περασαμε καλα, βρισκεις τουριστριες αν θες κλπ αλλα μαλλον δε θα ξαναπαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο με αξιοπρεπές web site να κλείσω κανά 3 μέρο πακετακι για νησί όσο θα είμαι Ελλάδα;

 

Είδα το 18-24.gr αλλά δεν δέχονται κράτηση με πιστωτική και ζητάνε οτι να είναι στην δημιουργία λογαριασμού.

 

Έχει ενα Πόλυ ενδιαφέρων πακέτο για Σαντορίνη. Ακούω προτάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι 3μερο ρε μλκ στη σαντορίνη. Τη 1 μέρα στα οδοιπορικά θα τη φάς..Αν ειναι να πας κάπου να γουστάρει κ η έτσι πάνε ιόνιο μεριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι 3μερο ρε μλκ στη σαντορίνη. Τη 1 μέρα στα οδοιπορικά θα τη φάς..Αν ειναι να πας κάπου να γουστάρει κ η έτσι πάνε ιόνιο μεριά

αεροπορικώς ρε. αεροπορικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναλέω, Ιόνιο, εκτός αν θέλει να δει το ηλιοβασίλεμα στην Οία, οπότε σου παραθέτω και μία φωτογραφία για να καταλάβεις!


σκατα δεν εχει φωτογραφίες με τις ΟΡΔΕΣ τουριστών που περιμένουν να βγάλουν φωτογραφίες... μονο αυτη την φειλ..

15.1260807218.the-crowd-waiting-for-the-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...