Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ΜΠΑΧΑΡΙΚΟ Δημητριάδος 186

Η ΚΟΥΠΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ Δημάρχου Γεωργιάδου 156

Πλαγίως Κονταράτου & Σκύρου

Χαλιαμπάλιας Κονταράτου 8

Σου εγραψα για εστιατορια, οχι οπως rainbow ομως

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

ομόνοια είχα πάει και δεν με ενθουσιάσε... μεταξουργείο καλύτερα;

πλάκα να φανταστώ πολύ πιο καλά ε;

Ναι, αλλα δε νομιζω να ειναι πολυ φθηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ποσα δινεις; Το Σεπτεμβρη που χρειαστηκε να παω βρήκα μεσω Booking 4στερο (Ιλισός νομίζω λεγόταν), στο κουκάκι με 30 αν θυμαμαι καλα τη βραδιά. Γενικότερα σου προτεινω να τσεκαρεις συχνα το booking και να κανεις εγγραφη για να εχεις προσβαση στις μυστικές προσφορες, εχει μερικες ευκαιριες.

 Εχει και αλλα ξενοδοχεία προς τα εκει και αν θυμαμαι καλά ενα αρκετα πιο φθηνο, πιο κοντα στην Ακροπολη σε στυλ hostel.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αθήνα κέντρο που να ψάξω για οικονομικό ξενοδοχείο σε "ασφαλή" περιοχή;

έχω χρόνια να πάω

Ελα στη Κηφισιά.

Με το τρένο σε 40 λεπτά είσαι στην Αθήνα.Αλλά και στο κέντρο γιατί να πας.

Εδώ στα βόρεια έχουμε πολύ καλή κουζίνα,καφετέριες μπαράκια θα είσαι βασιλιάς.

 

Και αν θές να πας Πλάκα,Ακρόπολη όπως προανέφερα σε 40 λεπτά είσαι στο κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα μια πτήση που θελω μέσω skyscanner 10 ευρώ φθηνότερα από τις υπόλοιπες, με παραπέμπει στο site petas.gr, εχει κλείσει κανείς απο εκεί;

 

το εψαξα λιγο, είναι αξιοπιστο αλλά έχει χρεωση 8 ευρώ στη χρεωστική καρτα.. Well played....

Καλά, το είδα με υπερκαθυστέρηση το ποστ, οπότε δεν θα χει και ιδιαίτερο νόημα η απάντηση, αλλά anyway. Βασικά κλείνω από κει τα τελευταία χρόνια σταθερά όλες τις πτήσεις εσωτερικού και τα ακτοπλοϊκά, καθώς για τα ίδια δρομολόγια μεταξύ ίδιων αεροπορικών, έχει πάντα τις πιο οικονομικές τιμές σε σχέση με τους υπόλοιπους. Ακόμα και σε πτήση εξωτερικού που έψαχνα κάποια στιγμή και όλα τα domestic πρακτορεία είχαν βγάλει προσφορά, ήταν οι πιο φθηνοί.

 

Μου κάνει εντύπωση το 8% που λες, γιατί είναι από τους ελάχιστους που δεν κάνουν επιπλέον κρατήσεις ό,τι πτήση και να 'ναι. Σε άλλους γίνεται συνήθως επιπλέον κράτηση, που απ'όσο έχω παρατηρήσει, διαφοροποιείται ανάλογα με την αεροπορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να επισκεφθώ την Σκόπελο για 4-5 ημέρες. Χρειάζεται να πάρω αμάξι στο νησί ή εχει συγκοινωνία για τις παραλίες;

 

Eγω που πηγα πριν 4 χρονια χρησιμοποιουσα τα αστικα λεωφορεια! Μια χαρα σε ολες τις παραλιες σε πηγαιναν! Εχει δομολογια απο το λιμανι, απλως να ξερεις οτι σε περιοδο με πολυ κοσμο θα πρεπει να στριμωχτεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το είδα με υπερκαθυστέρηση το ποστ, οπότε δεν θα χει και ιδιαίτερο νόημα η απάντηση, αλλά anyway. Βασικά κλείνω από κει τα τελευταία χρόνια σταθερά όλες τις πτήσεις εσωτερικού και τα ακτοπλοϊκά, καθώς για τα ίδια δρομολόγια μεταξύ ίδιων αεροπορικών, έχει πάντα τις πιο οικονομικές τιμές σε σχέση με τους υπόλοιπους. Ακόμα και σε πτήση εξωτερικού που έψαχνα κάποια στιγμή και όλα τα domestic πρακτορεία είχαν βγάλει προσφορά, ήταν οι πιο φθηνοί.

 

Μου κάνει εντύπωση το 8% που λες, γιατί είναι από τους ελάχιστους που δεν κάνουν επιπλέον κρατήσεις ό,τι πτήση και να 'ναι. Σε άλλους γίνεται συνήθως επιπλέον κράτηση, που απ'όσο έχω παρατηρήσει, διαφοροποιείται ανάλογα με την αεροπορική.

 

 Οταν εφτανα στο σημειο να δηλωσω κάρτα για τις χρεωστικες κλπ είχε να πληρώσεις εξτρα 8 ευρώ. Και παλι ηταν φθηνότερα από ολες τις αλλες αλλά δεν είχε τόσο μεγάλη διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

North West England λάτρεψα τελικά <3 πέτυχα κ απίστευτο καιρό αυτές τις μέρες! Οι ντόπιοι θεωρούσαν ότι είχε καύσωνα Χ-)

Πρόλαβα να δω Manchester, Boston κ έμεινα Preston.

Πράσινο πράσινο παντού! Και πολλά άλογα κ πρόβατα, η χαρά μου! Προσεχώς ίσως ανεβάσω κ καμια φωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φευγω Ιαπωνία (Τοκυο) για μια εβδομάδα και δεν εχω πολύ καιρό να το ψάξω. Αν κάποιος έχει προτάσεις για τα μέρη που δεν πρέπει να χάσω , να μου πει.

 

Γουστάρω πολυ Ιαπωνική κουλτούρα αν το σκευτώ εχω αρκετη Ιαπωνία στην ζωή μου (anime , video game , πολεμικές τέχνες , φαγητό), οπότε τα τυπικά καραιαπωνέζικα θα θελω να δω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φευγω Ιαπωνία (Τοκυο) για μια εβδομάδα και δεν εχω πολύ καιρό να το ψάξω. Αν κάποιος έχει προτάσεις για τα μέρη που δεν πρέπει να χάσω , να μου πει.

 

Γουστάρω πολυ Ιαπωνική κουλτούρα αν το σκευτώ εχω αρκετη Ιαπωνία στην ζωή μου (anime , video game , πολεμικές τέχνες , φαγητό), οπότε τα τυπικά καραιαπωνέζικα θα θελω να δω 

 

:o

:o

:o

 

Θα πας Akihabara οπωσδήποτε για ψώνια που αφορούν τεχνολογία και anime και θα μου φέρεις δώρο γκατζετάκι. Ή κάποια φιγούρα. Ό,τι θες, δεν με πειράζει χεχεχεχ!

Καλό ταξίδι να ευχηθώ (που θα είναι γαμάτο βασικά)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα οπως το βλέπω στο net στο "Akihabara" εκεί θα φάω σίγουρα μια μέρα full. Θα πάρω μαζί μου 2 βαλίτσες και ελάχιστα ρούχα για να έχω χώρο να βάλω το σπαθί του Gutts που θα αγοράσω ahhhah

 

images?q=tbn:ANd9GcR62898_CEDSRRGLYB1Fm2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...