Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείτε να μείνετε στα Πόζαρ και να πάτε και Έδεσσα και Καϊκμακτσαλαν, Άγιο Αθανάσιο για βόλτα.

 

Μπορείτε επίσης να πάτε Μέτσοβο - Ανήλιο, ενώ αν θέλετε πολύ ησυχία και χαλάρωση μπορείτε να μείνετε κοντά στα Γρεβενά (Κρανιά) και από κει πάλι να κάνετε βόλτες σε Γρεβενά, Μέτσοβο, Ανήλιο.

 

Κοιτάξτε τι καιρό θα έχει όμως!

Αχ το Μετσοβο μου αρεσει παρα πολυ! Ειναι λιγο μακρια ομως.

 

 

Κερκίνη. Πανέμορφο μέρος και χλίδα διαμονή παντού τριγύρω. Επισης πολύ καλό φαγητό.

Σημερα που εβλεπα κατι ξενοδοχεια εκει γυρω ειχε πολυ καλες τιμες και με πολυ καλη βαθμολογια >9 στο booking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

Σημερα που εβλεπα κατι ξενοδοχεια εκει γυρω ειχε πολυ καλες τιμες και με πολυ καλη βαθμολογια >9 στο booking.

Αν πέσετε σε χειμωνιάτικη μέρα με ήλιο, θάστε πολύ τυχεροί.

Αποδημητικά πουλιά παντού στη λίμνη, τρομερά μέρη για βόλτα, ενοικίαση αλόγων για ιππασία αν θέλετε, βουβαλίσιο κρεας στη ταβέρνα, μυρωδιά τζακιού έξω το βράδυ.... Ααααχ, πεθύμησα μια εκδρομούλα στη β.ελλάδα...(εμείς είχαμε και τζάκι μέσα στο δωμάτιο στον ξενώνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ το Μετσοβο μου αρεσει παρα πολυ! Ειναι λιγο μακρια ομως.

 

 

Σημερα που εβλεπα κατι ξενοδοχεια εκει γυρω ειχε πολυ καλες τιμες και με πολυ καλη βαθμολογια >9 στο booking.

Θεσσαλονίκη - Μέτσοβο κάπου δύο ώρες είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο οτι βγαινουν κατι προσφορες, με 3 μερες διανυκτερευση, στην Ρωμη με 125-150 ευρω το ατομο. Αεροπορικως!!!

Αξιζει τι λετε;

Δινουν και τα ξενοδοχεια.

πχ Archimede Hotel 4*  Floridia Hotel 3*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι ρε συ και με το 18-24! Περασαν οι εποχες που ειμασταν φοιτητες.

 

Οι τιμες πανω κατω για Μετσοβο και κοντα Κερκινη ειναι πανω κατω οι ιδιες. Απλα στο Μετσοβο εχεις αισθηση χωριού - που δε ξετρελαινομαι- και στη Κερκινη ειναι πιο χλιδα φαση. Μαλλον κλινουμε προς το 2ο.

 

Οσες φορες εχω παει Μετσοβο ειναι επειδη ειναι στο δρομο για Κερκυρα πχ και σταματαμε για φαι ή για κανα ωραιο κεφαλοτυρι :P κλπ. Για να μεινω, λιγο δεεεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελατη Περτουλι εχει και χιονια τωρα και ο δρομο πεντακαθαρος. Ειναι οτι πρεπει.


Ε οχι ρε συ και με το 18-24! Περασαν οι εποχες που ειμασταν φοιτητες.

 

 την προσφορα την δινει το grouptravel....(μπορει να ειναι το ιδιο).

Γιατι λοιπον οχι.

Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν αξιζει. Αν εχει παει καποιο και γνωριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στις 1-2 μαρτιου θα επιστρεφω απο οσλο και λεω να παω μεσω λονδινου (ευκαιρία).
η ryanair βέβαια έχει το αεροδρόμιο ακρη θεού (στανστεντ). Έχει κανείς εμπειρία απο την περιοχή να πει κανενα tip? λεω να κατσω μια-δυο μερα οποτε κανενα φθηνο καταλημα και κανενα μερος να δω στη μια μερα που θα κατσω.

 

βρήκα ένα δίκλυνο 100 ευρώ για 2 βράδια
http://www.booking.com/searchresults.el.html?aid=311943;label=london-XjCVfBYt*xUOJqLO*CkJRgS37400461446%3Apl%3Ata%3Ap11250%3Ap2260.000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-14476771%3Alp9061576%3Ali%3Adec%3Adm;sid=bb1e2308a7addbd8cdd9b3c0cc8ec8f9;dcid=4;checkin=2016-03-01;checkout=2016-03-03;dest_id=-2601889;dest_type=city;highlighted_hotels=118006;hlrd=1;redirected=1;sa=hp;source=hotelmap_closed

που δε λέει και πολλά, αλλά τη δουλεια του θα την κάνει. Το θέμα είναι τι λένε οι συγκοινωνίες και αν θα μπορούμε να παμε κάπου "κεντρικά" λονδίνο να δούμε τα βασικά αξιοθεατα γιατι ετσι και αλλιως οι μερες θα ειναι λιγες.

Επεξ/σία από Kostas93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για επιβεβαιωση για Τουρκια μπαινεις με διαβατηριο/ταυτοτητα χωρις να χρειαζεται να κανεις κατι πριν ε?

 

Επειδή σήμερα το έμαθα και εγώ, δόσε προσοχή στο εξής. Αν μπεις με ταυτότητα όλα καλά, δεν θα έχεις κάνενα πρόβλημα. Αν μπεις με διαβατήριο, θα πρέπει το διαβατήριο σου να λήγει τουλάχιστον 6 μήνες μετά την είσοδό σου στη χώρα. Αν λήγει νωρίτερα (π.χ. σε 3 μήνες), δεν θα σου επιτρέψουν την είσοδο και θα στείλουν πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς να προτείνει τίποτα για Βιέννη;

Θα πάμε 4ήμερο τον Φεβρουάριο.

Αν μπορέσετε να πάτε στην όπερα λογικά αξίζει. Αλλά τα εισιτήρια εξαντλούνται νωρίς και είναι και αρκετά ακριβά. Κατά τα άλλα εγώ σε ένα γρήγορο ταξίδι είχα δει την εκκλησία του Αγ. Στεφάνου, κάποιες άλλες εντυπωσιακές εκκλησίες, τα παλάτια, ένα κονσέρτο, το μουσείο albertina κλπ πολύ βασικά.

 

Για πιο "ψαγμένα" tips περίμενε κανέναν άλλο...:) 

 

Από το αεροδρόμιο προς την πόλη έχει ένα γρήγορο τρένο με 12-13€ το άτομο και μια έκπτωση αν κλείσεις με επιστροφή. Νομίζω είναι ο καλύτερος τρόπος να πας στην πόλη. Στο μετρό επίσης έχει ημερήσιες ή εβδομαδιαίες κάρτες που συμφέρουν.

 

Ξενοδοχείο βρήκες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή σήμερα το έμαθα και εγώ, δόσε προσοχή στο εξής. Αν μπεις με ταυτότητα όλα καλά, δεν θα έχεις κάνενα πρόβλημα. Αν μπεις με διαβατήριο, θα πρέπει το διαβατήριο σου να λήγει τουλάχιστον 6 μήνες μετά την είσοδό σου στη χώρα. Αν λήγει νωρίτερα (π.χ. σε 3 μήνες), δεν θα σου επιτρέψουν την είσοδο και θα στείλουν πίσω.

Λογικό αλλά Καλά που το είπες. Τα χω και τα δύο μαζί οπότε κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...