Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λυπάμαι αν σε απογοητευώ , αλλά τουλάχιστον το power plate είναι μια μαλακία και μισή! η παθητική γυμναστική γενικότερα όπως πχ το ems , μπορεί να συμβάλει στην αποκατάσταση αλλά μέχρι εκεί. Αν τώρα ασκούμενος δεν έχει γυμναστεί ποτέ του , τότε μπορεί να δει κάποιες διαφορές αλλά αναιπαίσθητες και χωρίς ουσιαστική- πρακτική σημασία. Επίσης μπορεί να φανεί χρήσιμο πχ για κάποιους τραυματισμούς ή για την τρίτη ηλικία. Αλλά είναι άκρως επικουρικό , σε φυσιολογικές συνθήκες το βρίσκω εντελώς άχρηστο!

 

Δεν βλέπω που η προκληση μυικού αντανακλαστικού σε μια θέση , όρθια πχ ή ημικαθίσματος , μπορεί να επιφέρει στοιχειώδη βελτιώση της αερόβιας ικανότητας ή της δύναμης. Απλα δεν γίνεται . Το άλλο πιο βασικό είναι το εξής , δεν προσομειώνει ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ μυοσκελετικό κινητικό μοτίβο δηλαδή η εξιδίκευση σε αυτό δεν βοηθάει πουθενά στις καθημερινές δραστηριότητες.

 

Η γνώμη μου , δώσε βάση πρώτα στην διατροφή σου ,και δεύτερον σε μια αερόβιας μορφής άσκηση , τρέξιμο , ποδήλατο, αερομπικ , κολύμπι , step , περπάτημα , κάποια αθλοπαιδιά κάτι τέλος πάντων ρε παιδί μου που να κινείσαι . . .και άσε τις πλατφόρμες δόνησης. (μπορεί επαναλαμβάνω να παίζει κάποιο ρόλο στην αποκατάσταση , αλλά και πάλι . . τζάμπα τόσος ντόρος , καλύτερα ενα μασαζ, μια σάουνα , ενα χαμαμ και καθάρισες και πολύ πιο αποτελεσματικά ). Τώρα αμα την βρίσκεις , 10 λεπτά στο μηχανημα δεν χάλασε και ο κόσμος , δεν θα παθεις και τίποτα. . . :P

 

Μου αρέσει που οι καραγκίοζηδες των γυμναστηρίων βάζουν και έξτρα χρέωση για την χρήση του ως κάτι το επαναστατικό. ...

Πίπες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

sta apla power plate tou empoριου που ειναι μεχρι 1000 ευρω κανει πλαγιες δονησεις.το κανονικο κανει και πλαγιες και κα8ετες και κανει 5000 ευρω και πανω.για να μεινεις απο καρδια αν το εβαλεσ στο μαχιμουμ και εισαι 100 χρονων και κανεις 10 ορες δεν σου φτεει κανεισ.fidelio exo akousei pola καλα αποτελεσματα για ατομα που εκαναν αυτο με τις δονησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είδους αποτελέσματα , δηλαδή ;

Τι βελτίωσαν με αυτό το πράγμα , χωρις να χρησιμοποιήσουν παράλληλα κάποια άλλη μέθοδο ή άσκηση , πράγμα που αυτόματα παραπλανεί, στις δήθεν μελέτες που στηρίζουν την εφαρμογή τέτοιων πατέντων.

Μου θυμίζει η όλη φάση τον τζακ νορις πχ που μοστράρει το φορητό πολυμηχανημα γυμναστικής, λολ ή κατι αμερικάνους personal trainners που διαφημίζουν μασαζοκορσέδες. . .

Το "καλά αποτελέσματα" είναι .. θα ελεγα τώρα, είναι τόσο σχετικό , όσο σαν να λέμε οτι το σπανάκι . . έχει πολύ καλά αποτελέσματα. Είναι και αυτό μια πατέντα προορισμένη για τους "τεμπέληδες" της γυμναστικής που θέλουν κορμιά έτοιμα σε πακέτο, δηλαδή συγνώμη είναι δυνατόν να βελτιώσουμε οποιαδήποτε παράγοντα φυσικής κατάστασης χωρίς να κουνήσουμε τον κώλο μας; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta apla power plate tou empoριου που ειναι μεχρι 1000 ευρω κανει πλαγιες δονησεις.το κανονικο κανει και πλαγιες και κα8ετες και κανει 5000 ευρω και πανω.για να μεινεις απο καρδια αν το εβαλεσ στο μαχιμουμ και εισαι 100 χρονων και κανεις 10 ορες δεν σου φτεει κανεισ.fidelio exo akousei pola καλα αποτελεσματα για ατομα που εκαναν αυτο με τις δονησεις.

 

Συμφωνω για τα αποτελεσματα,εχω ακουσει πως μιση ωρα power plate αντιστοιχει σε 1,30 ωρα αεροβια.Παιδια οσοι γνωστοι μου το εχουν δοκιμασει εχουν δει τρελα αποτελεσματα.Το ποιο μικρο που ειδα στα X TREME SPORTS εκανε 10000.Εκει εξηγητε οτι η ασκηση σε power plate κοστιζει 30 ευρο την φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μούφα το νόμιζα αυτό το power plate και όταν το είδα με τα μάτια μου δεν το πίστευα. Η κοπέλα μου είχε καμιά 60ριά κιλά παραπάνω. Παιδική παχυσαρκία γαρ. Αφού είχε δοκιμάσει τα άπειρα από μικρό παιδί και ήταν απελπισμένη, δοκίμασε μαζί με μια από τις πολλές προσπάθειες που έκανε (πάντα από διατροφολόγο, έτσι; ) να κάνει και με αυτό. Της έλεγα πως θα πετάξει τα λεφτά της σε αυτές τις αηδίες, αλλά την καταλάβαινα γ@μώτο. Από το πρωί μέχρι το βράδυ αυτό σκεφτόταν, το ξέρω και ας μη το έλεγε. Έτσι δεν προσπάθησα να την πείσω. Και ευτυχώς πολύ καλά έκανα γιατί σήμερα ένα χρόνο μετά έχει χάσει 37 κιλά σχεδόν χωρίς στερήσεις και κόπο, δεν έχει κρεμάσει όπως φοβόταν, είναι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα και όταν τη βλέπω τόσο ευτυχισμένη γίνομαι κι εγώ μαζί της ακόμα περισσότερο. Ήταν μια κούκλα πριν, τώρα έχει γίνει θεά! :D Λέτε να μου την κάνει μόλις χάσει και τα υπόλοιπα; :lol: Αλλά ρε παιδιά, πολλά λεφτά σας λέω. Άξιζε τον κόπο όμως. Βρήκε ξανά το χαμόγελό της. :D:D:D

Αυτό που μου λέει εκείνη πως την βοήθησε πιο πολύ ήταν η υποστήριξη της οικογένειάς της και η δική μου. Μεγάλη δυστυχία αυτή η παχυσαρκία παίδες. Το έζησα στο πετσί μου μαζί της. Άμα αρχίσω να σας λέω περιστατικά, θα σας σηκωθεί η τρίχα. Αν έχετε άτομο στο κοντινό σας περιβάλλον, ειδικά γένους θηλυκού, μάλλον θα ξέρετε.

 

Τώρα το ξεκίνησε και η αδερφή μου για να χάσει κάτι λίγα κιλά που έχει (καμιά 5άρα), για το καλοκαίρι και λέει πως νιώθει πολύ καλά. Ακόμα δεν έχω προσέξει καμιά σημαντική διαφορά επάνω της, αλλά με 3-4 φορές τι να δεις; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρώτησα σήμερα κάποιον ειδικό και μου είπε ότι του είπαν ότι είχαν ακούσει πως σε συνδυασμό με μια θεραπεία με αυξητική ορμόνη κάνει θαύματα ! Μια φανταστική άσκηση είναι να στέκεσαι στο ένα πόδι και στα χέρια να κρατάς ειδικούς δονητές που θα πάλλονται στέλνοντας κεντρομόλο νευρικό ερέθισμα.

Επίσης υπάρχει μια άλλη πατέντα που προς το παρόν δοκιμάζεται στους αστροναύτες της ΝΑΣΑ ! θα κατασκευαστούν κλίνες οι οποίες θα δονούνται πάνω κάτω μπρος πίσω , όπως ακριβώς τα sex beds. Η βραδινή / μεσημεριανή κατάκλιση σε αυτό το φανταστικό δονητοκρέβατο έχει τρελά αποτελέσματα . . αλλά στοιχίζει πανάκριβα ! Έχω ακούσει ότι είναι περίπου στα 153.456 ευρο η ετήσια συνδρομή στα ειδικά ινστιτούτα δόνησης , τα γνωστά S-Vibration ! (υπάρχει και franchise) Αξίζει όμως τον κόπο!

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Houston,σορυ που αργησα να απαντησω... Εγω γυμναζομαι παρα πολλα χρονια και παρολο που εχω δοκιμασει σχεδον καθε συμπληρωμα που κυκλοφορει κατα καιρους ειμαι 7 -8 ή ακομα και 12 μηνες χωρις να παρω κανενα συμπληρωμα αλλα ποτε δε ξεφουσκωσα,ισα ισα συνεχισα ναχω ανοδικη προοδο.

 

Οποτε δε βρισκω ιδιαιτερα εξυπνο το να φτιαχνεις χρυσους κανονες για τα συμπληρωματα με βαση την εμπειρια του φιλου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι αντίθετος στη χρήση συμπληρωμάτων αν και στο παρελθόν είχα πρόγραμμα πρωτείνης-αμινοξέων που το σταμάτησα σε λίγους μήνες. θεωρώ σωστότερο την καλή διατροφή και όσο αντέξω στο γυμναστήριο. αν βέβαια κάποιος αναζητά σώμα σαν αυτά που βλέπει στο E!ntertainment τότε δεν γίνεται χωρίς συμπληρώματα (ενέσιμα ίσως πολλές φορές) όπως επίσης όταν κάποιος βιάζεται πολύ...

 

όσον αφορά το power plate έχω την απορία τι φθορές προκαλεί στην σπονδυλική στήλη με όλο αυτό το τρίξιμο!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε δε βρισκω ιδιαιτερα εξυπνο το να φτιαχνεις χρυσους κανονες για τα συμπληρωματα με βαση την εμπειρια του φιλου σου.

 

Εν ολιγης η ζυγαρια προς τα που γερνει???Τα συμπληρωματα βοηθουν και ειναι ακινδυνα η το αντιθετο??Μολις ξεκινησα με μια πρωτεινη και δεν κρυβω πως εχω μπερδευτει με τα οσα εχω διαβασει.Ο γυμναστης μου λεει πως θα κανω φοβερη δουλεια με το συγκεκριμενο προιον και δεν διατρεχω κανενα κινδυνο μεταγενεστερα.Το προιον αναγραφει πως ειναι γνωστοποιημενο και οχι εγκεκριμενο απο τον ΕΟΦ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολιγης η ζυγαρια προς τα που γερνει???Τα συμπληρωματα βοηθουν και ειναι ακινδυνα η το αντιθετο??Μολις ξεκινησα με μια πρωτεινη και δεν κρυβω πως εχω μπερδευτει με τα οσα εχω διαβασει.Ο γυμναστης μου λεει πως θα κανω φοβερη δουλεια με το συγκεκριμενο προιον και δεν διατρεχω κανενα κινδυνο μεταγενεστερα.Το προιον αναγραφει πως ειναι γνωστοποιημενο και οχι εγκεκριμενο απο τον ΕΟΦ.

 

ρε παιδια τι ευκολια ειναι αυτη με την οποια παιρνετε τις πρωτεινες σε σκευασμα. τις πρωτεινες μπορεις να τις παρεις με την καταλληλη διατροφη μην χαπακωνεστε αμεσως. τι ειναι ο γυμναστης σου διατροφολογος να σου πει ποση πρωτεινη χρειαζεσε και απο που να την αντλεις. δεν νομιζω να ειναι επικινδυνα αλλα οτι και να ναι χαπι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να ειναι επικινδυνα αλλα οτι και να ναι χαπι ειναι.

 

Σκονη ειναι οχι χαπι.Δεν ξερω κιολας,υπαρχει πρωτεινη σε χαπια??Αυτη που περνω εγω ειναι σε σκονη και την πινω μαζι με γαλα η με νερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκονη ειναι οχι χαπι.Δεν ξερω κιολας,υπαρχει πρωτεινη σε χαπια??Αυτη που περνω εγω ειναι σε σκονη και την πινω μαζι με γαλα η με νερο.

 

ε οτι και να ναι σκευασμα ειναι. χαπακωνεστε τροπος του λεγειν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οτι και να ναι σκευασμα ειναι. χαπακωνεστε τροπος του λεγειν.
Που να δεις οταν χτυπας την ενεση με τεστοστερονη σουστανονη και στα καπακια προπονηση τρελο πριξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις οταν χτυπας την ενεση με τεστοστερονη σουστανονη και στα καπακια προπονηση τρελο πριξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Too much αδερφε!!!Ειπαμε να βοηθησουμε λιγο την κατασταση δεν ειπαμε να γινουμε πρεζονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αμα εισαι επαγγελματιας και βγαζεις χρηματα απο αυτο θεμιτο το θεωρω να χαπακωθεις παντου γινετε στον αθλητισμο γιατι αλλοιως δεν μπορεις να ανταπεξελθεις στον ανταγωνισμο. αλλα ετσι δεν ξερω δεν νομιζω οτι χρειαζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...