Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν καταδικαζω τα συμπληρωματα. αντιθετα αναρωτιεμε για την αγνοια του ελληνα στο θεμα. ολος ο κοσμος παιρνει συμπληρωματα αλλα στην ελλαδα ειναι επικινδυνα γιατη ετση μας λεει ο ΕΟΦ.... ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

δεν καταδικαζω τα συμπληρωματα. αντιθετα αναρωτιεμε για την αγνοια του ελληνα στο θεμα. ολος ο κοσμος παιρνει συμπληρωματα αλλα στην ελλαδα ειναι επικινδυνα γιατη ετση μας λεει ο ΕΟΦ.... ????

 

βασικα σορρυ αλλα δεν πιανω το ρεζουμε σου. και επειδη το εψαξα λιγο στα εξτρεμε στορς που ειναι και η πιο γνωστη αλυσιδα στις 6 εταιριες συμπληρωματων που φερνει οι τρεις ειναι αμερικανικες και οι αλλες τρεις ευρωπαικες απο ολλανδια , γερμανια και η αλλη δεν ξερω αλλα λεει οτι ειναι ευρωπαικη οποτε αυτο που ελεγες οτι πεφτει μιζα μαλλον καταριπτετε χωρις να ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι 1,83 υψός και 65 κιλά. Σκεφτομαί να γραφτώ γυμναστήριο αλλα οπως καταλαβαινεται ειμαι πολύ αδύνατος και χρειάζεται να παρω ορισμενα κιλα.

Ξεκινησα να κανω το προφανες το έριξα στο φαγητο καθημερινα ετρωγα απιστευτες ποσοτητες αλλα το αποτελεσμα ηταν μηδεν, εκει κολλημενος στα 65 κιλά. Εδω και 3 με 5 χρονια ειμαι σε αυτα τα κιλα. Θα ηθελα να μου προτεινεται τι να παρω για να φτασω τα 70 με 75 κιλα. Σκοπος μου ειναι μονο να φτασω αυτα τα κιλα,μετα θα ασχοληθω μονο με την γυμναστικη.

Υ.Γ Δεν εχω παρει ποτε πρωτεινη η κατι αλλο σχετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι 1,83 υψός και 65 κιλά. Σκεφτομαί να γραφτώ γυμναστήριο αλλα οπως καταλαβαινεται ειμαι πολύ αδύνατος και χρειάζεται να παρω ορισμενα κιλα.

Ξεκινησα να κανω το προφανες το έριξα στο φαγητο καθημερινα ετρωγα απιστευτες ποσοτητες αλλα το αποτελεσμα ηταν μηδεν, εκει κολλημενος στα 65 κιλά. Εδω και 3 με 5 χρονια ειμαι σε αυτα τα κιλα. Θα ηθελα να μου προτεινεται τι να παρω για να φτασω τα 70 με 75 κιλα. Σκοπος μου ειναι μονο να φτασω αυτα τα κιλα,μετα θα ασχοληθω μονο με την γυμναστικη.

Υ.Γ Δεν εχω παρει ποτε πρωτεινη η κατι αλλο σχετικο

 

οντως εισαι παρα πολυ αδυνατος μηπως ειναι η κατασκευη σου ετσι? λογικα μυικο ογκο μπορεις να παρεις με βαρη και πρωτεινη δεν ξερω κιολας καλυτερα να πας σε μια διατροφολογο να σου πει το τι λεει ο καθενας μας δεν εχει και πολυ βαση δεν το εχουμε σπουδασει το θεμα οτι ξερει λεει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ειναι θεμα μεταβολισμου, το θεμα ειναι εαν μπορω να κανω κατι να αλλαξω τον μεταβολισμο μου. Ειναι σε αυτη την σωματικη κατασκευη εδω και πολλα χρονια 5-6( χωρις αυτο να σημαινει οτι τα προηγουμενα χρονια ημουν ποιο πανω απο αυτα τα κιλα, πιο κατω ισως!!). Δεν ξερω εαν η πρωτεινες θα εχουν αποτελεσμα στην περιπτωση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ τυχερός που έχεις τόσο υψηλό μεταβολισμό! Συνέχισε να τρως πολύ αφού σε παίρνει να το κάνεις χωρίς να παχαίνεις και πήγαινε στο γυμναστήριο και παίξε με βάρη. Σιγα σιγα θα αρχισεις να χτιζεις μυικη μαζα. Αρκει να τρως πολύ και να γυμνάζεσαι με ένταση. Σου ξαναλέω είσαι πολύ τυχερός που ενώ δεν γυμνάζεσαι τρως πολύ και δεν παχαίνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TH_boy_20 έτσι ήταν και ένας φίλος μου, 1.87 66,67kg. Και μέσα σε 4 μήνες πήρε 10kg. Όχι και ότι καλύτερο... Έτρωγε πολύ, και έπαιρνε και κάτι πρωτεϊνούχα φαρμακευτικά γαλατάκια. Αυτά που σερβίρουν στα νοσοκομεία σε αυτούς που δεν μπορούν να τραφούν... Τα έχω δει και σε φαρμακεία. Αλλά είναι ακριβά. Του τύπου 3euro το μπουκαλάκι.

 

ΥΓ είχε πάει και σε διαιτολόγο αλλά τίποτα δεν έγινε…

Επίσης καθόταν όλη μέρα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ειναι θεμα μεταβολισμου, το θεμα ειναι εαν μπορω να κανω κατι να αλλαξω τον μεταβολισμο μου. Ειναι σε αυτη την σωματικη κατασκευη εδω και πολλα χρονια 5-6( χωρις αυτο να σημαινει οτι τα προηγουμενα χρονια ημουν ποιο πανω απο αυτα τα κιλα, πιο κατω ισως!!). Δεν ξερω εαν η πρωτεινες θα εχουν αποτελεσμα στην περιπτωση μου.

 

 

 

Πρέπει και να γυμνάζεσαι (βάρη) και εκτος του να τρως πολυ να τρως και τροφες με πολλες πρωτεινες καθως και πολλα ζυμαρικα (υδατανθρακες). Οταν λες πλακωθηκες στο φαι, ποσο πολυ ετρωγες δηλ.? Θες 4 γευματα τη μερα τουλαχιστον για να παχυνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλε ξυπνα το πρωι φαε η βρωμη με γαλα που θα σου φανει αηδιιαα η κανα γιαουρτακι η γαλα με 1 φετα μαυρο ψωμι κ γαλοπουλα,,μετα απο 2 ωρες τρωγε ρυζι καστανο με τονο η 6 ασπραδια η παλι ψωμι με γαλοπουλα κ κανα γιαουρτακι/γαλα,μεσημερι μετα απο 2-3 ωρες δλδ φαε κανα ψητο με πρασινη σαλατα κ 2-3 φετες ψωμι ,αν πας γυμναστησιο βραδυ φαε απογευμα παλι ρυζι με τονο η γαλοπουλα κ 45 λεπτα πριν το γυμναστηριο 2 φρουτα.. αν πας απογευμα γυμναστηρο το ρυζι με τονο φατο μετα, κ βραδακι φαε κατι ψητο παλι με ρυζι κ πρασινη σαλατα κ 1-2 φετες ψωμι....εσυ που θες να παρεις κιλα βαζε αρκετο ρυζι κ τρωγε κ μακαρονια ακομα ολικης ..κ το βραδυ πριν κοιμηθεις πιες κανα ποτηρι γαλα ...κ κανα παγωτακι που κ που για ενεργεια τωρα το καλοκαιρι....κ στο γυμναστηριο σηκωνε σωστα ομως οσα πιο πολλα μπορεις πρεπει να βλεπεις τον εαυτο σου να ανεβαζεις κιλα τοτε χτιζεις....καντα αυτα για αρκετο καιρο κανα 2-3 μηνες κ μετα βλεπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξτε δεν χρειαζεται να πω και πολλα αρκει να σας πω για 15 μερες και παραπανω ετρωγα συνεχεια εξω μιλαμε για μεσημερι-απογευμα-βραδυ junk food. Δωξα το θεο εχουμε πολλα τετοια στην ελλαδα, μιλαμε για φαγητα τυπου qoodys και μπολικα σουβλακια. Προτίμησα να θυσιάσω την υγεία προκειμένου να παρω ορισμένα κιλά,το αποτελεσμα ηταν μηδεν. Φιλε GI@RG@ μου φαινεται θα ακολουθησω το προγραμμα που γραφεις τουλαχιστον περιλαμβανει υγιεινες τροφες,αλλωστε δεν εχω κατι να χασω, για ναδουμε...thx!

Υ.Γ πω αυτη η βρωμη αισχος απορω πως την τρωνε ,εχω δοκιμασει αισχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το πρόγραμμα του Γιώργου, πολύ καλό για αύξηση όγκου, αλλά βάλε κι άλλα φαγητά, ποιοτικά πάντα, γιατι αλλιώς θα το βαρεθείς σε λίγο καιρό! Και επίσης αν δεν αντεχεις τη βρωμη τρωγε άλλα δημητριακα με φυτικές ίνες. Για υδατάνθρακες τα θες τα δημητριακα και έτσι κι αλλιώς όλα είναι φουλ από υδατάνθρακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε zeppelinα το αξίωμα για να πάρεις βάρος έχει ως εξής:

 

Θα τρως περισσότερες θερμίδες από αυτές που καταναλώνεις.

 

Φυσικά η ποιότητα των θερμίδων αυτών θα πρέπει να είναι τέτοια ώστε να μην παίρνεις σαβουρολίπος που δεν θα μπορείς να ξεφορτωθείς εύκολα μετά.

 

Θα συνέστηνα σε κάθε περίπτωση τα εξής:

 

1. Μετράς το μεταβολισμό σου: Αν καις 2500 θερμίδες ημερησίως θα κινηθείς διατροφικά έτσι ώστε να παίρνεις 3000 - 3500 με 40 - 30 - 30 (πρωτεϊνη - υδατάνθρακες - λίπος)

 

2. Οπωσδήποτε θα ξεκινήσεις τα βάρη κ θα κινηθείς σε πρόγραμμα αύξησης όγκου ώστε - απλοϊκά μιλώντας - να πεις στις προσλαμβανόμενες θερμίδες που να πάνε (είπαμε δεν τις θέλουμε στην κοιλιά σαν λίπος, αλλά σαν μυικό όγκο)

 

3. Θα βρεις κ θα διαβάσεις σχετικά βιβλία με διατροφή κ bodybuilding. Ότι κ να σου λέει ο καθένας, το σημαντικό είναι να αποκτήσεις δική σου άποψη ώστε να μπορείς να φιλτράρεις τα λεγόμενα του καθενός. Η γνώση σε κάθε περίπτωση είναι δύναμη

 

4. Το σημαντικότερο: Θα βάλεις συγκεκριμένο στόχο (πραγματικό κ υλοποιήσιμο). π.χ. +10 μυικά κιλά σε ένα έτος, ανασκοπώντας τον στο τέλος του χρονικού διαστήματος εφαρμογής για να δεις τι έχεις πετύχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μετράς το μεταβολισμό σου: Αν καις 2500 θερμίδες ημερησίως θα κινηθείς διατροφικά έτσι ώστε να παίρνεις 3000 - 3500 με 40 - 30 - 30 (πρωτεϊνη - υδατάνθρακες - λίπος)

ξερεις κανεναν τροπο που να μπορεις να μετρησεις με καποια ακριβεια τον μεταβολισμο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε TH_boy_20 έχω το ίδιο ¨προβλημα με εσενα¨

 

Είμαι κολλημενος στα 62 κιλα κ ειμαι 1,86

Ό,τι κ να κανω,δν παχαίνω με τιποτε.Εχω αρχισει εντατικη γυμναστικη αλλα δν παχαινω,μονο χτίζω μυεις...Κάτι είναι κ αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις κανεναν τροπο που να μπορεις να μετρησεις με καποια ακριβεια τον μεταβολισμο σου;

 

Φίλε ο μόνος αξιόπιστος τρόπος είναι να πας σε κάποιον διαιτολόγο που έχει συσκευή που να μετράει τον μεταβολισμό.

 

Σε διαφορετική περίπτωση βρίσκεις τον μεταβολισμό σου κατά προσέγγιση από πίνακες ανάλογα την ηλικία κ τα σωματικά χαρακτηριστικά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...