Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εμένα γιατί μου κάνει νερά τώρα; Έχω Yahoo, Gmail, Hotmail και τώρα μου βγάζει σε κάθε Account μόνο 2 φακέλους. Εισερχόμενα και τον κάδο.

Τί έγινε;

 

Κοίταξε μήπως ακριβώς πάνω από τους φακέλους έχεις επιλέξει "Favorite/Recent/Unread Folders". Κανονικά πρέπει να γράφει "All Folders"

post-17217-129062948943_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή άρχισα να στέλνω μερικά mail, είδα ότι άρχισαν να δημιουργούνται οι φάκελοι. Δεν μου το είχε κάνει αυτό την πρώτη φορά που το είχα περάσει ή έτσι κάνει και δεν το είχα προσέξει; Τώρα μου έχει βγάλει αυτούς τους φακέλους.

post-14117-129062948962_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hotmail, δυστυχώς δεν λέει να δουλέψει με τίποτα... :cry:

Με τους υπόλοιπους 7 λογαριασμούς μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

 

Υ.Γ.

NOP$TRIM συγχαρητήρια για τον guide σου...

 

Υ.Γ.2

<άσχετο>

Είδα ένα post του 21 Century ποιο πάνω...

Λόγο του ότι έχω μεγάλη "εμπειρία" με τον συγκεκριμένο χρήστη, μια φιλική συμβουλή δεν βλάπτει...

Απλά... ΜΗΝ του δίνεται σημασία...

Γράφει μόνο για να ανεβάζει post...

Και σε αυτό το forum και σε όλα τα άλλα που είναι μέλος...

 

Α! και για να μην το ξεχάσω...

NOP$TRIM, καλό είναι να κάνεις συχνά πυκνά ένα search στο google για τον οδηγό σου...

Μπορεί να τον δεις στο site του 21, με υπογραφή "All rights reserved by ***.gr" ή "Copyright protected by ***.gr"...

Την έπαθα με 2 μεγάλους guides που είχα γράψει και είχαμε τράβαλα με το συγκεκριμένο site...

 

Και ΟΧΙ, δεν κάνω flame προς τον συγκεκριμένο χρήστη...

Απλά σας λέω ποιά είναι η ασχολία του...

Search μόνοι σας και θα δείτε...

Σε όλα τα forum έχει το ίδιο nick...

Its up to you...

</άσχετο>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδια το βρηκα. Εχει να κανει μαλλον με την ενεργοποιηση του hotmail live. Πηγα στα προσθετα(extensions) και στις επιλογες του webmail Hotmail εχει default επιλογη το hotmail website(production), το αλλαξα σε hotmail website(BETA). Μετα απο αυτη την αλλαγη δουλεψε ξανα κανονικα. Οσοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα ας το δοκιμασουν.

 

είσαι θεόc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε το τρέχω σε linux και έχει εντελώς διαφορετικά μενου από αυτά που λες για hotmail.Στο tools πχ δεν έχει ούτε account settings ούτε τπτ.

 

EDIΤ ήταν στο Edit τελικά (τρεχαγυρευόπουλος)

 

Και εδώ δε μου γράφει εμένα

 

7.Valte sto Incoming Server: localhost. Patiste NEXT.

8.Pros8este to @hotmail.com sto ipoloipo... patiste NEXT.

 

αλλά μου βγάζει incoming server ....

 

και outgoing server ....

 

Kαμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

incognito, αν θες ρίξε μια ματιά στο Thunderbird tutorial από το link της υπογραφής μου.

 

 

@all: Είχα στείλει πριν καιρό στον NOP$TRIM ένα txt όπου τα greeklish του 1ου post είχαν γίνει Ελληνικά. Bλέπω ότι δε μπαίνει τόσο συχνά πλέον. :( Όσοι το θέλετε, κατεβάστε το από εδώ:

Odhgos_Eisagwghs_Gmail,Hotmail,Yahoo_Sto_Thunderbird_(Greeklish_To_Greek).txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πως μπορώ να κάνω τελείως block έναν αποστολέα; Έχω έναν λογαριασμό Otenet και τον έχω βάλει με τις ρυθμίσεις που γράφετε εδώ αλλά γράφτηκα σε ένα newsletter και με έχουν ζαλίσει στο spam. Και δεν μπορώ να ξεγραφτώ από αυτό το newsletter... Ξέρει κανένας πως θα αποκλείσω τελείως αυτόν τον αποστολέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τελευταία πάντα έκδοση των WebMail και WebMail - Hotmail add-ons, εδώ κανένα πρόβλημα...

 

Nai me tin teleutaia ekdosh pou dinei to site kai akolou8ontas tis odigies pou deinei to post edw... mou bgazei to parakatw minima otan paw na kanw sindesi me to hotmail gia na katebasei ta mail....

 

O diakomistis asfaleias den upostirizei asfalh diapisteush... auto mou grafei!!!

 

Exeis kamia idea ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγς εχω προβλημα με thunderbird και hotmail. Εχω κατεβασει τα τελευταια updates, και οταν κανω ελεγχο αλληλογραφιας, μου βγαζει "downloading messege 1" και δεν κανει τιποτα αλλο. μετα απο λιγη ωρα κολλαει και το thunderbird. εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...