Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, για negativevibes και τέτοιες αηδίες, η λύση είναι εγκατάσταση νεότερου hotmail extension. Θα το βρείτε:

http://www.fromvistatoxp.com/downloads/

 

Τελικά υπάρχει και στα extensions του mozilla. Απλά θέλει ψάξιμο...

http://webmail.mozdev.org/installation.html

 

Eγκατέστησα και το 1.23 και το 1.22.1 και με κανένα δεν μου παίζει!

 

 

Το μήνυμα που μου βγάζει:The STAT command did not succed.Error getting message number and sizes.Mail server localhost repsonded:negative vibes from ########@hotmail.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kαλημέρα παιδιά..:)

 

Κατέβασα τον Thunderbird 2 και με το που το άνοιξα εισήγαγε από μόνο του το Gmail μου, δεν έκανα καμιά ρύθμιση εγώ. Ξέρετε πώς θα εισάγω στον TB 2 το hotmail μου?

Τα extensions που αναφέρατε ( webmail & hotmail) δουλεύουν με τον TB 2 και τον Firefox 2? Να συμπληρώσω πώς και τα δύο τα έχω σε Ελληνικές εκδόσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα κάτι ωραίο και το οποίο χρησιμεύει για όλα τα προγράμματα. Εξηγούμε. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το TB-tray για να μην έχω το Thunderbird ανοιχτό κάτω στη μπάρα κια πιάνει χώρο. Σήμερα που εγκατέστησα το Autopatcher τσέκαρα να περάσει το Power Menu. Υπάρχει και σαν ξεχωριστή εφαρμογή. Μπορείτε να την βρείτε στο "http://www.veridicus.com/tummy/programming/powermenu/".

Τώρα μπορείς να βάζεις όλα τα προγράμματα στο tra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω Kubuntu 704 feisty fawn. Πέρασα τον thunderbird 15010 και έβαλα μέσα τα 3 mail μου. Yahoo, GMail, Hotmail. Έχω πρόβλημα μόνο με το hotmail, για κάποιο λόγο δεν μου ενεργοποιεί από το webmail το POP3 και το SMTP. Και στα 2 γράφει error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω καταφερα να βαλω στον ΤΒ το hotmail και μου επαιζε κανονικα σημερα το πρωι μου βγαζει negative vibes. Μηπως εχει να κανει με την ενεργοποιηση του hotmail live?(Αν και νομιζω χθες που το ενεργοποιησα μου δουλευε καλα). Καμια συμβουλη παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδια το βρηκα. Εχει να κανει μαλλον με την ενεργοποιηση του hotmail live. Πηγα στα προσθετα(extensions) και στις επιλογες του webmail Hotmail εχει default επιλογη το hotmail website(production), το αλλαξα σε hotmail website(BETA). Μετα απο αυτη την αλλαγη δουλεψε ξανα κανονικα. Οσοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα ας το δοκιμασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδια το βρηκα. Εχει να κανει μαλλον με την ενεργοποιηση του hotmail live. Πηγα στα προσθετα(extensions) και στις επιλογες του webmail Hotmail εχει default επιλογη το hotmail website(production), το αλλαξα σε hotmail website(BETA). Μετα απο αυτη την αλλαγη δουλεψε ξανα κανονικα. Οσοι αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα ας το δοκιμασουν.

 

Το δοκίμασα αυτό που λες αλλά πάλι μου εμφανίζει πρόβλημα με negative vibes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Geia xara paidia!

Ti kanete?

Xronia kai zamania...

Vasika den mpeno sxedon ka8olou gt exo faei pikra me tin ADSL akoma den exo stin perioxi pou meno!

 

pws ta kanoume install apo to Tbird?

thanks

 

Apla pas file open kai ta vriskeis kai otan ta kanei open sou kanei egkatastasi!

 

File grg_mich dustixos den gnorizo ti mporei na ftaiei pantos den nomizo na ftaiei i glossa!

8a to psakso pantos!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...