Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω όταν αποσυνδέομαι από το net και επανασυνδεεται η γραμμή μετά συνδέεται στον tracker ή πρέπει y default κλείσιμο και άνοιγμα;

 

Εχω ένα μισοτελειωμένο τορρεντ που επειδή αλλαξα φακέλους έχασε το path o m και σταμάτησε να το κατεβάζει και διέγραψα και το τορρεντ αρχείο.Μετέφερα το αρχείο στα προσωρινά downloads και τώρα αν ξανακατεβάσω το torrent αρχείο θα μου συνεχίσει απο κει που είχε σταματήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαιρεστε!συγνωμη για τη διπλοδημοσιευση, τωρα βρηκα τους μαστόρους του φορουμ....εχω ενα δικτυο τα 4 παιρνουν με dhcp η καπως ετσι αιπις από το λινκσυς τζ354 και το ενα πισι με καρφωτη αιπι (κατεβαστηριον γαρ).γιατι από ψες το δειλι στον κατεβαστηρα μου ενω τρεχει το γιουτορεντ με ....1000, δεν μπω μεσω μπραουσερ να δγιω ιντερνετ?ε?....μηπως κανας μαστορης νοαει?θα ημουν υποχρεως.ευχαριστω για την υπομονη σας και την καλη σας διαθεση.

καλομεσημερο!:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω όταν αποσυνδέομαι από το net και επανασυνδεεται η γραμμή μετά συνδέεται στον tracker ή πρέπει y default κλείσιμο και άνοιγμα;

Ναι επανασυνδέεται κανονικά. Χωρίς να κάνεις τίποτα εσύ.

 

Εχω ένα μισοτελειωμένο τορρεντ που επειδή αλλαξα φακέλους έχασε το path o m και σταμάτησε να το κατεβάζει και διέγραψα και το τορρεντ αρχείο.Μετέφερα το αρχείο στα προσωρινά downloads και τώρα αν ξανακατεβάσω το torrent αρχείο θα μου συνεχίσει απο κει που είχε σταματήσει;

Με το που το ξεκινήσεις φρόντισε να του δείξεις το path που έχεις το μισοτελειωμένο αρχείο. Αφου βρει οτι υπάρχει το αρχείο θα κάνει εναν έλεγχο για το ποια parts έχει κατεβάσει και αφου τελειώσει θα συνεχίζει να κατεβάζει μόνο όσα του λείπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θέλω βοήθεια.

Κατέβαζα με 100 και όταν έβαλα τον υπολογιστή σε δίκτυο ethernet με άλλους τρεις έπεσε η ταχύτητα στα 30 σταθερά.

υποψιάζομαι ότι τραβάνε bandwith οι άλλοι τρεις (είναι εκτός λειτουργίας συνήθως).

Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό;

(speedtouch 536ι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θέλω βοήθεια.

Κατέβαζα με 100 και όταν έβαλα τον υπολογιστή σε δίκτυο ethernet με άλλους τρεις έπεσε η ταχύτητα στα 30 σταθερά.

υποψιάζομαι ότι τραβάνε bandwith οι άλλοι τρεις (είναι εκτός λειτουργίας συνήθως).

Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό;

(speedtouch 536ι)

 

Τελικά δεν πρέπει να φταίει το δίκτυο γιατι κατεβάζω με απλό download με 100.

 

Παρατήρησα ότι κάτω εκεί που φαίνεται το πράσινο tick ακριβώς δίπλα

γράφει D (30) ενώ εγώ έχω βάλει απεριόριστο download.

Πως αλλάζει αυτό;

 

 

 

Τελικά το βρήκα. Είχα πολύ χαμηλά το upload. Δίκαιο εδώ που τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξης προβλημα: Οποιονδηποτε torrent client και να χρησιμοποιησω,καποια στιγμη κατα τη διαρκεια του κατεβασματος η συνδεση κοβεται και στην προσπαθεια επανασυνδεσης εμφανιζεται σφαλμα 721..Ο μονος τροπος να συνδεθω κ παλι ειναι να κανω reset το modem...Αντιθετως οταν δεν εχω κανεναν client εγκατεστημενο στο pc η συνδεση παει μια χαρα...Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον??Τι μπορει να φταιει??:confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια απλη ερωτηση, κατεβαζω ενα αρχειο 4.20gb με το μtorrent και ενω μου εχει κατεβασει ηδη 4.87 μου λεει οτι παραμενουν αλλα 1.78 για κατεβασμα. Γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια απλη ερωτηση, κατεβαζω ενα αρχειο 4.20gb με το μtorrent και ενω μου εχει κατεβασει ηδη 4.87 μου λεει οτι παραμενουν αλλα 1.78 για κατεβασμα. Γιατι?

 

Δες λιγάκι αυτό εδώ :arrow:

Οχι αλλα Hashfails στο utorrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχουν σαιτ με τορνετ που να φενεται ομως αν το εχουν πανω απο 10 ωστε να κατεβαινουν πιο γρηγορα...ευχαριστω και συγνωμη αν εχει ξανα αναφερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωσε μερικα ντε..

 

Na sou dosi merika? giath eixa thn entyposi oti ayto apagoreyete apo toys kanones toy forum?

 

Pantos thn epomeni fora poy 8es kati tetoio pes na sou stili kapoios kanena pm, olo kai kapoios na 8elei na sou pei (efoson 3erei), ala etsi mprosta se oloys ligo dyskolo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fotis_greece OLA ta torrent sites lene posoys seeds(atoma poy exoyn olokliro afto poy psaxneis) kai posoys peers(atoma poy exoyn imiteloi ayto poy psaxneis) exoyn to kathe torrent. Ara h erwtisi poy ekanes einai entelws akyri.

 

Τι εννοεις ακυρη? Για 4.20 gb κατεβασα τελικα 6.30gb . Τι σχεση εχει με το ποσοι το εχουν ημιτελοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι καποιες φορες λεει στους trackers

"can't connect tracker(10060) waiting xx seconds to retry.." ,

απο την στιγμη που δεν ειναι απο tracker που θελει να εισαι μελος?

χρησιμοποιω Bitcomet αν εχει σημασια αυτο,σημαινει κατι το 10060 που λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...