Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω συνδέσει την χρεωστικη με το paypal και το paypal με το ebay.... Τι άλλο χρειάζεται να κάνω?

(χρειάζεται να μεταφέρω στο paypal τα χρήματα απο την χρεωστική ή γίνεται αυτόματα όταν κάνω την αγορά ? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε χρειάζεται να μεταφέρεις τα χρήματα στο paypal

Οταν πας να πληρώσεις διαλέγεις να πληρώσεις απο την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να βάλω μια αγγελία για μια άδεια Kaspersky και θέλω να δηλώσω Paypal να με πληρώσουν. Απλά το mail που χρησιμοποιώ στο Paypal θα δώσω? Είναι σίγουρα ασφαλές? Αν μετά ο άλλος μου spammάρει το mail?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά! έως τώρα στο Pay pal χρησιμοποιούσα το bank account μου ,μέχρι πρότινος, όπου και έκανα verified τη πιστωτική μου. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να μη πληρώνω με τα λεφτά από το bank account αλλά από τη visa. έψαξα στο help του pay pal αλλά δε βρήκα κάτι. έχω κάποια χρήματα υπόλοιπο όταν τελειώσουν και κάνω μία αγορά από το ebay θα τα πάρουν αυτόματα από τη κάρτα μου;τα χρήματα που έχει μέσα η κάρτα εμφανίζονται στο pay? από ότι έχω διαβάσει ως τώρα δε χρειάζεται να κάνω μεταφορά χρημάτων από τη visa στο pay σωστά;

ευχαριστώωωωω εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας να πληρωσεις αφου εχεις συνδεθει στο paypal σου δειχνει απο που θα γινει η χρεωση πχ στην καρτα με αριθμο ταδε, και διπλα γραφει change οπου αν κανεις κλικ σου βγαζει να επιλεξεις απο που να γινει η χρεωση, απο την καρτα, το balance, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου ηθρε νεα χρεωστικη καρτα χωρις να εχει λειξει η παλια, η οποια απλα προσθετει η λεκτρονικη προστασια. Εν πασει περιπτωση την ενεργοποιησα σε ATM Μηχανημα, πραγμα που σημαινει πως η παλια εληξε. Αλλα οταν παω να δηλωσω σε PayPal την νεα ημερομηνια ληξεως και το νεο CVV, δεν την δεχεται?

 

Μηπως επειδη στην καινουρια προστεθηκε και ενα ακομα γραμμα σαν Middle Name στο ονομα κατοχου? Οποτε πρεπει δηλαδη να καταργησω την προηγεμοενη και να κανω προσθηκη νεας με νεο ονομα το οποιο περιεχει και το αρχικο του μεσαιου ονοματος?

 

Και εφοσον προσθετω νεα καρτα, παμε παλι το κουραστικο με το 1.5 ευρω κτλ κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηθρε νεα χρεωστικη καρτα χωρις να εχει λειξει η παλια, η οποια απλα προσθετει η λεκτρονικη προστασια. Εν πασει περιπτωση την ενεργοποιησα σε ATM Μηχανημα, πραγμα που σημαινει πως η παλια εληξε. Αλλα οταν παω να δηλωσω σε PayPal την νεα ημερομηνια ληξεως και το νεο CVV, δεν την δεχεται?

 

Μηπως επειδη στην καινουρια προστεθηκε και ενα ακομα γραμμα σαν Middle Name στο ονομα κατοχου? Οποτε πρεπει δηλαδη να καταργησω την προηγεμοενη και να κανω προσθηκη νεας με νεο ονομα το οποιο περιεχει και το αρχικο του μεσαιου ονοματος?

 

Και εφοσον προσθετω νεα καρτα, παμε παλι το κουραστικο με το 1.5 ευρω κτλ κτλ?

 

Αστην να λήξει και μετα δηλώνεις την καινούργια, δεν χρειάζεται verification εφ' οσον ειναι η ιδια κάρτα και το μονο που αλλάζει είναι το CV και η ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα έτσι πληροφοριακά. Αν υποθέσουμε ότι κάποιος πουλά πράγματα στο Internet (π.χ. μέσω eBay) και τα κέρδη του από τις πωλήσεις αυτές πηγαίνουν στο Paypal του και από εκεί στην κάρτα ή στον λογαριασμό του. Έστω ότι κερδίζει αρκετά χρήματα. Τα λεφτά αυτά πρέπει να τα δηλώνει στην εφορία ή μπορεί να το αποφύγει αυτό (χωρίς βέβαια να είναι παράνομο); Όλα αυτά αν είναι ένας απλώς ιδιώτης εννοείται. Πρέπει να εκδίδει αποδείξεις για αυτά που πουλάει; Μπορεί ένας ιδιώτης να το κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα έτσι πληροφοριακά. Αν υποθέσουμε ότι κάποιος πουλά πράγματα στο Internet (π.χ. μέσω eBay) και τα κέρδη του από τις πωλήσεις αυτές πηγαίνουν στο Paypal του και από εκεί στην κάρτα ή στον λογαριασμό του. Έστω ότι κερδίζει αρκετά χρήματα. Τα λεφτά αυτά πρέπει να τα δηλώνει στην εφορία ή μπορεί να το αποφύγει αυτό (χωρίς βέβαια να είναι παράνομο); Όλα αυτά αν είναι ένας απλώς ιδιώτης εννοείται. Πρέπει να εκδίδει αποδείξεις για αυτά που πουλάει; Μπορεί ένας ιδιώτης να το κάνει αυτό;

 

Τα εισοδηματα απο το παυπαλ πρεπει να τα δηλωνει ενας που ειναι επαγγελματίας, εχει εμπορικο αφμ κλπ, οτι λοιπον ισχύει για την εσωτερική αγορα, ισχυει και για το ιντερνετ.

 

Σημασία εχει τι ειναι αυτα που πουλας και που τα βρήκες.

 

Αποδειξεις δεν μπορει να κοψει ενας ιδιώτης, ο ιδιώτης μονο υπεύθυνη δηλωση μπορει να υπογράψει για χρηματα που εισέπραξε.

 

 

 

 

Δεν γινεται, εχω ηδη ενεργοποιησει την καινουρια και παυει να ισχυει η παλια. Οποτε τωρα πλεον τι κανω?

 

Διεγραψε την και βαλε την αλλη, αλλωστε δεν εχεις και αλλη επιλογη.

 

Πληροφοριακά το παυπαλ οταν λήξει η καρτα την αφαιρεί μονο του αφου πρωτα σε ενημερώσει με καποια εμαιλς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...