Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια,εχω μαι ερωτηση.ειμαι ανηλικος αλλα μπορω να εχω λογαριασμο paypal που να μην ειναι συγχρωνισμενη με πιστωτικη?ρωτησα εναν και μου ειπε γινεται και μπορεις να κανεις συναλλαγες κανονικα,απλως δν γινεται να παρεις τα λεφτα που εχεισ μεσα στην paypal η να βαλεις εσυ.....μονο πληρωνεισ η σου δινουν αλλοι λεφτα με την δικια τους paypal...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενας πωλητης μου προτεινει καλυτερη τιμη αν πληρωσω μεσω paypal (εκτος ebay). Ειναι ασφαλες? και αν ναι πια ειναι η διαδικασια?


Επισης ποσο ειναι το commission του στο ebay οταν πουλαει κατι?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θελω να συνδεσω λογαριασμο τραπεζης με το paypal για να τραβηξω καποια χρηματα που μου εστειλαν.

 

1. Πρέπει να συνδεσω και τη καρτα που εχω απο αυτον τον λογαριασμο ή οχι;;

 

2. Και το βασικο: οταν παω να προσθεσω λογαριασμο, στις πρωτες φορες μου λεει επιβεβαιωσε με μνμ απο το κινητο, αλλά το μνμ δεν ηρθε ποτέ και τωρα μου λεει προσπαθησε άλλη μερα να βαλεις iban......Πφ το μπλοκαρα ρε γμτ....; :(

 

Καμια βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι υποθετω μετα εφοσον τα μεταφερω στο balance του paypal, μπορω να αλλαξω το νομισμα χωρις χρεωση π.χ. αγοραζω κατι σε usd, εχω ευρω στο balance στο paypal τα κανω usd και μου τα τραβαει απο εκει κι οχι απο την καρτα - λογαριασμο στην τραπεζα. Ισως κανω λαθος (μαλλον ναι) ας με διορθωση καποιος που ξερει σιγουρα....

Οτι και να κανεις την ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ δεν την γλυτώνεις, ενημερωτικά το παυπαλ εχει την χειρότερη ισοτιμία

 

 

ενας πωλητης μου προτεινει καλυτερη τιμη αν πληρωσω μεσω paypal (εκτος ebay). Ειναι ασφαλες? και αν ναι πια ειναι η διαδικασια?

Επισης ποσο ειναι το commission του στο ebay οταν πουλαει κατι?

 

Η προμήθεια εξαρτάτε απο την επιχείρηση, προφανώς εσυ δεν θα επωφεληθείς ολη την προμήθεια του εβαυ, αν είναι με παυπαλ και πληρωθεί σαν αντικείμενο και οχι υπηρεσία ναι ειναι ασφαλές.

 

Λοιπον, θελω να συνδεσω λογαριασμο τραπεζης με το paypal για να τραβηξω καποια χρηματα που μου εστειλαν.

 

1. Πρέπει να συνδεσω και τη καρτα που εχω απο αυτον τον λογαριασμο ή οχι;;

 

2. Και το βασικο: οταν παω να προσθεσω λογαριασμο, στις πρωτες φορες μου λεει επιβεβαιωσε με μνμ απο το κινητο, αλλά το μνμ δεν ηρθε ποτέ και τωρα μου λεει προσπαθησε άλλη μερα να βαλεις iban......Πφ το μπλοκαρα ρε γμτ....; :(

 

Καμια βοήθεια;

όχι μόνο το ιβαν βάζεις και δεν θέλει καμια επιβεβαίωση (δεν ξέρω τι είναι αυτό που λες με τα κντ και τις επιβεβαιώσεις)

 

γεια σας παιδια,εχω μαι ερωτηση.ειμαι ανηλικος αλλα μπορω να εχω λογαριασμο paypal που να μην ειναι συγχρωνισμενη με πιστωτικη?ρωτησα εναν και μου ειπε γινεται και μπορεις να κανεις συναλλαγες κανονικα,απλως δν γινεται να παρεις τα λεφτα που εχεισ μεσα στην paypal η να βαλεις εσυ.....μονο πληρωνεισ η σου δινουν αλλοι λεφτα με την δικια τους paypal...ευχαριστω

Παυπαλ χωρίς κάρτα προφανώς δεν γίνετε ή αλλιώς γίνετε αλλά με μεγάλη δυσκολία.

 

Διάβασε εδω το πρώτο ποστ 

http://www.insomnia.gr/topic/458723-%CF%86%CF%8C%CF%81%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B7-paypal-oxi-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1-oxi-paysafe/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει οτι μπορω οτι γινεται να κανω λογαριασμο,απλως δν μπορω να τραβηξω λεφτα η να βαλω στην καρτα μου ετσι δν ειναι?αλλα αν μου στειλει καποιος αλλος λεφτα μπορω να τα δεχτω και μετα να χρησιμοποιησω τα λεφτα αυτα για να αγορασω κατι ετσι?(οταν παω 18,δν θελω να μπλεκω με τραπεζες και πιστωτικεσ,υπαρχει τροπος να συνδεσω την paypal με μια προπληρωμενη καρτα η κατι τετοιο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω δει οτι μπορω οτι γινεται να κανω λογαριασμο,απλως δν μπορω να τραβηξω λεφτα η να βαλω στην καρτα μου ετσι δν ειναι?αλλα αν μου στειλει καποιος αλλος λεφτα μπορω να τα δεχτω και μετα να χρησιμοποιησω τα λεφτα αυτα για να αγορασω κατι ετσι?(οταν παω 18,δν θελω να μπλεκω με τραπεζες και πιστωτικεσ,υπαρχει τροπος να συνδεσω την paypal με μια προπληρωμενη καρτα η κατι τετοιο?)

 

γινεται κανονικα αυτο που λες,οταν δεν ειχα τραπεζικο λογαρισμο ειχα ανοιξει εναν paypal και οταν πληρωνομουν απο τις διαφημησεις στο site μου ψωνιζα online και δεν τα επερνα στο χερι.οταν εφτανα στο όριο του unverified απλα ανοιγα καινουργιο paypal (εχω 5-6 λογαριαμους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται κανονικα αυτο που λες,οταν δεν ειχα τραπεζικο λογαρισμο ειχα ανοιξει εναν paypal και οταν πληρωνομουν απο τις διαφημησεις στο site μου ψωνιζα online και δεν τα επερνα στο χερι.οταν εφτανα στο όριο του unverified απλα ανοιγα καινουργιο paypal (εχω 5-6 λογαριαμους)

ωραια αρα γινεται :D.απλως οταν μεγαλωσω την ιδια paypal γινεται να την κανω λινκ οπως ειπα καποια χρεωστικη η κατι αλλο που ομως να μην εχει εχει σχεση με τον τραπεζικο λογαριασμο μου?(δν θελω απλα η τραπεζα να μπλεκεται με αυτα,γιατι ξερω οτι τα λεφτα θα γινουν καπνος... οταν μεγαλωσω φυσικα χΔ).επισης θα μπορουσε καποιος να μου δωσει οδηγιες ως προσ το πως θα κανω λογαριασμο στην paypal αλλα και τι settings θα βαλω?θελει ειδα διευθυνσεις και αλλα πραγματα οπως κινητο και βλακειεσ...αλλα ειμαι ανηλικος και προφανως δν θελω να μπλεκω με τετοια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε στην καρτα 69 ευρω (η οποια ειναι verified στο paypal)  και στο paypal balance 1,5 ευρω. Θελουμε να αγορασουμε κατι που κανει 70 ευρω. θα συνδυαστουν τα 2 υπολοιπα ωστε να γινει η αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θελω να συνδεσω λογαριασμο τραπεζης με το paypal για να τραβηξω καποια χρηματα που μου εστειλαν.

 

1. Πρέπει να συνδεσω και τη καρτα που εχω απο αυτον τον λογαριασμο ή οχι;;

 

2. Και το βασικο: οταν παω να προσθεσω λογαριασμο, στις πρωτες φορες μου λεει επιβεβαιωσε με μνμ απο το κινητο, αλλά το μνμ δεν ηρθε ποτέ και τωρα μου λεει προσπαθησε άλλη μερα να βαλεις iban......Πφ το μπλοκαρα ρε γμτ....; :(

 

Καμια βοήθεια;

 

Για το 2 πάρε τους τηλέφωνο το ίδιο θέμα είχα και εγώ (το μήνυμα δεν ήρθε ποτέ) μου το έλυσαν από το τηλ σε χρόνο dt. 

Τα χρήματα θα κάνουν 3 εργάσιμες για να τα δείς στην τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ από το πρωί να κάνω μια αγορά και κάθε φορά στο status μου το γράφει pending. Από την άλλη, στο κατάστημα μου λέει ότι προέκυψε πρόβλημα και στο ιστορικό των παραγγελιών δεν φαίνεται η παραγγελία μου... Τα προϊόντα παραμένουν στο καλάθι αγορών.

 

Επικοινώνησα με την τράπεζα και μου είπαν πως το πρόβλημα δεν είναι από αυτούς. Ποιος ευθύνεται; Ο έμπορος ή το PayPal;

Σας έχει συμβεί; Μέσα στον λογαριασμό έχω παραπάνω χρήματα από το ποσό της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...