Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδία!!

Μια βοήθεοα γιατί καίγομαι!έχω Verifiesd account και σήμερα όταν πήγα να στείλω χρήματα όταν οι συνολικές αποστολές ξεπέρασαν τα 100 ευρώ μου έβγαλε¨

This payment cannot be funded with a credit card at this time.

τι παίζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδία!!

Μια βοήθεοα γιατί καίγομαι!έχω Verifiesd account και σήμερα όταν πήγα να στείλω χρήματα όταν οι συνολικές αποστολές ξεπέρασαν τα 100 ευρώ μου έβγαλε¨

This payment cannot be funded with a credit card at this time.

τι παίζει???

 

Κι εμένα μου έβγαλε αυτό το μήνυμα πρόσφατα. Η κάρτα μου είναι Citibank και εκείνη την ώρα είχε πρόβλημα το ηλεκτρονικό σύστημα της τράπεζας. Δηλαδή δε μπορούσε να επικοινωνήσει το PayPal με τη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια χρειαζομαι για ακομη μια φορα την βοηθεια σας! εχω ανηξει λογαργιασμο στο ebay με e-mail tis yahoo σε ενα αλλο on-line shop me e-mail ths hotmail! το paypal σε τι να το ανοιξω?πρεπει να ειναι το ιδιο του e-bay και paypal?βοηθηστε παιδια! και κατι αλλο Attica gift card ειναι οκ με το paypal?

 

τελικα ελυσα το προβλημα! αλαξα το μαιλ στο ενα σιτε και το εκανα yahoo! αρα τωρα εχω και τα δυο σιτε yahoo! κατι αλλο τωρα το μαιλ μου εχει το ονομα γιαννης(αυτο ειναι το δικο μου) αλλα στο παυπαλ και σε ολα εχω/θα δηλωσει Παυλος του πατερα μου! θα ειναι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες! και εχω ψιλο μπερδευτει! λοιπον! εγω θελω να ανοιξω λογαριασμο paypal για αγορες απο γνωστα αμερικανικα σιτε αλλα και απο το ebay το personal acount sto paypal einai ok?το εμαιλ μουσ στα μαγαζια και το παυπαλ πρεπει να ειναι το ιδιο? οσον αφορα πως θα κανω acount sto paypal αυτα εχω καταλαβει!αρχικα θα παω στην attica bank na bgalw mia προπληρωμενη καρτα θα την φορτωσω με λεφτα πχ 50 ευρω! θα μου την δοσουν την καρτα εκεινη την ωρα?αν ναι θα ειναι ενεργοποιημενη? στην συνεχεια θα παω στο σιτε της paypal θα συμπληρωσω ολα τα στοιχεια μου μετα τον αριθμο που εχει μπροστα ή καρτα! ωσ εδω οκ! μετα ο 3ψηφιος αριθμος που λετε που βρισκεται?πισω στην καρτα ή στον μινιαιο λογαριασμο?βοηθηστε με!ποσο καιρω κανει να ενεργοποιθει το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον λογαρισμο της καρτας φαινεται ο 3ψηφιος αριθμος για την ενεργοποιηση του paypal.Μπορεις να παρεις τηλ κ να τον μαθεις (τουλαχιστον στην eurobank γινεται τηλεφωνικως, ισως κανει καποιες μερες για να φανει η κινιση αυτη στον λογαριασμο). Η ενεργοποιηση της καρτας απο την τραπεζα γινεται την ιδια στιγμη η το πολυ σε 24 ωρες. Επισης με το που εισαγεις τον 3ψηφιο κωδικο στο paypal ενεργοποιειται κ αυτο αμεσα

 

Υπαρχει κ αλλος 3ψηφιος κωδικος ο οποιος ειναι στην πισω μερια της καρτας τα οποια ειναι τα τελευταια 3 ψηφια οπου τον ζητανε παντα για λογους ασφαλειας (aka security code)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θα μου την δοσουν την καρτα εκεινη την ωρα?

 

συνήθως ναι την δίνουν αμέσως

 

αν ναι θα ειναι ενεργοποιημενη?

 

Της Eurobank που έχω εγώ ήταν έτοιμη αμέσως,την είδα διαθέσιμη στο internet banking άμεσα (10 λεπτά αφότου την πήρα

 

στην συνεχεια θα παω στο σιτε της paypal θα συμπληρωσω ολα τα στοιχεια μου μετα τον αριθμο που εχει μπροστα ή καρτα! ωσ εδω οκ!

 

μετα ο 3ψηφιος αριθμος που λετε που βρισκεται?

 

Στο πίσω μέρος αναγράφονται τα 4 τελευταία ψηφία του αριθμού συν 3 ακόμη,αυτά τα 3 αποτελούν το CVV

 

πισω στην καρτα ή στον μινιαιο λογαριασμο?βοηθηστε με!ποσο καιρω κανει να ενεργοποιθει το paypal?

 

Προσοχή αν είναι άδεια πιθανόν να μην σου την δεχτεί το paypal πρέπει να είναι γεμάτη για να την καταχωρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω οτι πρεπει να εχω λεφτα! αλλα δεν μου απαντισες σχετικα με αυτο που λετε εδω! οτι για να ενεργοποιηθει η καρτα πρεπει να παρω τηλ. ή να μου στειλουν τον αναλυτικο λογαριασμο ωστε να δω εναν τετραψηφιο κοδικο του paypal! αυτο τι ειναι?γινεται μετα αφου γινω μελος στο παυπαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ενεργοποιησεις την καρτα σου στο paypal χρειαζεσαι αυτο τον κωδικο . Το paypal σου χρεωνει ενα ποσο στην καρτα για να φανει η κινιση στον λογαριασμο ετσι ωστε να δεις τον κωδικο. Φυσικα το ποσο που σου χρεωνει στο επιστρεφει.

 

Αμα δεν εισαι ηδη μελος στο paypal , καλυτερα γινε ,για να καταλαβεις κ μονος σου τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να βγάλω λογαριασμό Paypal προσεχώς προσπάθησα να βγάλω κάποιο συμπέρασμα διαβάζοντας 45 σελίδες ΤΙΠΟΤΑ.

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει απλά και κατανοητά σε έναν αδαή που δέν έχει δεί Paypal ποτέ στην ζωή του τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει ώστε να έχει τον λογαριασμό όποτε θέλει στην διάθεση του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για τραπεζικό λογαριασμό,

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

1) Είναι αξιόπιστο έτσι;

Γιατί του χω δώσει μια κάρτα με κανα 900άρι ευρώ μέσα...

 

2) Μήπως έχει δυνατότητα να φτιάξουμε "χρεωστικές" κάρτες - κάρτες δηλαδή μιας χρήσης που μετά την συναλλαγή "πεθαίνουν";

Πως μπορούμε να φτιάξουμε τέτοιες κάρτες;

Ξέρει κανείς;

 

Θα μας κάνει κανείς κανα μάθημα στις ασφαλείς αγορές μέσω νετ;

 

 

Αγαπητοι φιλοι

το Παυπαλ το χρηστιμοποιω απο το 2001 απο τοτε σχεδον που ανοιξε.Οταν εκανα εγγραφη ειχε 42000 ατομα μονο μελη.

Μπορω να πω οτι το χρησηιμοποιω συχνα εως πολυ συχνα.

Εχω μεσα μια πιστωτικη καρτα με οριο 5000 ευρω και δεν εχω παθει τιποτα αλλα και απο φορουμ δεν εχω διαβασει τιποτα.

Κανε την δουλεια σου και μην ανησυχεις καθολου.

το μοναδικο ειναι να προσεχεις να μην δωσεις εσυ την καρτα σου καπου εκτος και σε τραβηξουν χρηματα για αγορα λογισμικου και μετα αντε βρεστους.

 

Μονο ετσι μπορεις να την παθεις φιλε μου.

Επισης που καλες υπηρεσιες προσφερουν και τα αλλες εταιρειες Πληρωμων αν δεν εχεις κανει λογαριασμο.

Δεσ το pppay.com,google checkout.ειναι πολυ αξιοπιστα για να κανεις αγορες,και φυσικα πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την eurobank to paypal την δεχτικε αμεσως?το θεμα ειναι οτι εδω που μενω εχω κοντα μου eurobank kai alpha bank! μετα στην αμεσως γειτονικη περιοχι attica! το πρωι δεν εχω χρονο να παω να βγαλω καρτα! ενω με την αττικα μπορω να κανω δηλωση και ον λινε! αλλα δεν ξερω πως θα τους την πληρωσω! δεν λεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...