Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω να σας δω τωρα,αν μπορεσετε να μου βρειτε λυση για το προβλημα μου ειστε απιχτοι.

Λοιπον.Εχω εναν λογαριασμο στο paaypal(τον οποιο ειχα κανει για paid-to-click υπηρησιες).

Θελω να αγορασω ενα premium rapidshare λογαριασμο αλλα οι γονεις μου δεν με αφηνουνε ουτε πρωπληρομενη καρτα να βγαλω(φωβουντε μην τους κλεψουνε τα εκκατομυρια,μη χεσω :P).

 

Πως μπορω να αγορασω το λογαριασμο που θελω,στην ουσια πως να βαλω λεφτα στον paypal?

 

 

Μπορείς να βρείς κάποιον γνωστό σου η φίλο σου να σου βάλει λεφτά στο rapid και να τo έχετε μαζί τον λογαριασμό και να τραβάτε μαζί.

Η μόνη λύση για την περίπτωση σου.

Τι ηλικία έχεις και δεν σε αφήνουν οι γονείς σου να βγάλεις κάρτα?

όσο για τους γονείς σου που τους κατακρίνεις μπορεί να θέλουν να σε προφυλάξουν γι αυτό είναι αρνητικοί.

Εξήγησε τους ότι δεν συντρέχει κανένας φόβος με προπληρωμένη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ειμαι.Λες να μην προσπαθησα?

Εδω και παραγγελειες που κανω για μελανια και τετοια καθονται και κοιτανε την οθονη 2 ωρες μεχρι να πουνε αντε παρτα....Τι να πω.

Τελοσπαντων θα ρωτησω κανεναν ξαδερφο μου(αν και γενηκα επειδη ειμαι σε χωριο,ολοι την ιδια αποψη με τους γονεις μου εχουνε αλλα τελοσπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε SadMan κι εγώ όταν έβγαλα την δική μου πήρα τον πατέρα μου μαζί μου είπε πως έτσι κι αλλιώς δεν χρειαζόταν οι γονείς δεν βάζουν κάποια υπογραφή ούτε ζητάνε κάποιο ΑΦΜ άμα θες ψάχτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορα ολους που πληρωνουν μεσω paypal για αγαθα/υπηρεσιες απο χωρες εκτος ζωνης ευρω

Σχεδον ολοι γνωριζουμε οτι οταν κανουμε αγορες απο πωλητες εκτος χωρων ζωνης ευρω πχ ΗΠΑ, στη μετατροπη των ευρω που πληρωνουμε σε $ ΗΠΑ, το paypal χρησιμοποιει δικη του ισοτιμια η οποια δεν ειναι καθολου συμφερουσα, αλλα βαζει επισης και ενα καπελλο 2,5% νταβατζιλικι για τις υπηρεσιες του

Ελαχιστοι ομως ειναι αυτοι οι οποιοι γνωριζουν οτι μπορουν ν αποφυγουν τη χρησιμοποιηση αυτης της κακης ισοτιμιας και το καπελλο του 2,5%. Πως μπορει να γινει αυτο? Πολυ απλο, οταν φτανετε στη σελιδα του paypal για να πληρωσετε, πριν πατησετε το τελικο send money, λιγο πιο πανω γραφει CONVERSION OPTIONS. Πατωντας αυτο το λινκ σας βγαζει σε μια σελιδα η οποια εχει 2 επιλογες. Η μια η οποια ειναι και τικαρισμενη δηλαδη προεπιλεγμενη ειναι αυτη Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. Με αυτη την επιλογη εχετε μια κακη ισοτιμια και το καπελλο 2,5% . Κανετε τικ στην αλλη η οποια γραφει Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Ετσι θα χρησιμοποιηθει η ισοτιμια της τραπεζα σας η οποια ειναι σαφως συμφερουσα και χωρις κανενα επιπλεον καπελλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανεις αν το Paypal δέχετε Προπληρωμένες Eurobank Visa;

 

Δοκίμασα να βάλω μία αλλά δεν τα κατάφερα

 

Εμένα τη δέχτηκε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορα ολους που πληρωνουν μεσω paypal για αγαθα/υπηρεσιες απο χωρες εκτος ζωνης ευρω

Σχεδον ολοι γνωριζουμε οτι οταν κανουμε αγορες απο πωλητες εκτος χωρων ζωνης ευρω πχ ΗΠΑ, στη μετατροπη των ευρω που πληρωνουμε σε $ ΗΠΑ, το paypal χρησιμοποιει δικη του ισοτιμια η οποια δεν ειναι καθολου συμφερουσα, αλλα βαζει επισης και ενα καπελλο 2,5% νταβατζιλικι για τις υπηρεσιες του

Ελαχιστοι ομως ειναι αυτοι οι οποιοι γνωριζουν οτι μπορουν ν αποφυγουν τη χρησιμοποιηση αυτης της κακης ισοτιμιας και το καπελλο του 2,5%. Πως μπορει να γινει αυτο? Πολυ απλο, οταν φτανετε στη σελιδα του paypal για να πληρωσετε, πριν πατησετε το τελικο send money, λιγο πιο πανω γραφει CONVERSION OPTIONS. Πατωντας αυτο το λινκ σας βγαζει σε μια σελιδα η οποια εχει 2 επιλογες. Η μια η οποια ειναι και τικαρισμενη δηλαδη προεπιλεγμενη ειναι αυτη Bill me in the currency listed on the seller's invoice. Με αυτη την επιλογη εχετε μια κακη ισοτιμια και το καπελλο 2,5% . Κανετε τικ στην αλλη η οποια γραφει Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. Ετσι θα χρησιμοποιηθει η ισοτιμια της τραπεζα σας η οποια ειναι σαφως συμφερουσα και χωρις κανενα επιπλεον καπελλο

 

 

Το αντίθετο μάλλον εννοείς φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal εμένα δεν μπορεί να περάσει την πρώτη σελίδα με firefox. Μου βγάζει κάτι σε στυλ οτι δεν μπορεί να δείξει την σελίδα λόγω cookies. Πράγμα που δεν ισχύει, και αναγκαστικά το κάνω από ΙΕ ή safari.

Συμβαινει σε κανεναν άλλον;

Το AdBlock είναι απενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο μάλλον εννοείς φίλε μου

Εχεις απολυτο δικηο και εκανα τροποποιηση στο αρχικο ποστ. Επειδη χρησιμοποιω αυτο το option εγω, μαλλον εχει μεινει σαν προεπιλογη και μπερδευτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικότατα αρκεί να έχει χρήματα μέσα

 

Σωστά τα λες. Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δέχεται οποιαδήποτε κάρτα έχει πάνω σήμα VISA, MASTERCARD, AMEX κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, αν και λογικά θα έχει απαντηθεί στις προηγούμενες 50 σελίδες :lol:, έχω κανονικά λογαριασμό paypal, με μία citibank πιστωτική.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί να μου στείλει χρήματα μέσω paypal και ποιες προϋποθέσεις απαιτούνται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος μπορεί να σου στείλει χρήματα, αλλά όχι στην πιστωτική. Πρέπει να βάλεις έναν τραπεζικό λογαριασμό, με όλες τις πληροφορίες του, για να μπορείς να πάρεις χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι χρήστης paypal από το 2001, πία μπορείς να κάνεις withdraw τα χρήματα σου σε Ελληνική τράπεζα καθώς και να μεταφέρεις υπόλοιπο από τήν πιστωτική σου, ειναι πολλή ασφαλές και αξιόπιστο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...