Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα.οταν στελνεις λεφτα στο email καποιου μεσο paypal τι ακριβως βλεπει απο σενα ο παραληπτης κα ξερει οτι του εστειλες τα χρηματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον τα 2.5ε ειναι ακομα δεσμευμενα στο λαγαριασμο, αλλα το account Μου στο paypal λεει οτι εχω μεσα 1.5ε.. Aπο οτι καταλαβαινω μου εδωσε πισω το 1.5 αλλα οχι στην καρτα, δηλαδη στην πρωτη αγορα που θα κανω θα αφαιρεθει 1.5ε ετσι?

 

Το θεμα με το 1ε που ειναι δεσμευμενο παραμενει ομως.. Απο οτι μου ειπαν απο την τραπεζα φαινεται σαν να εχω αγορασει κατι απο το paypal πραγμα ομως που δεν εχω κανει (εκτος απο την ενεργοποιηση του λογαριαμου..).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει ενα ποστ καπου (παιζει να ηταν σε αυτο το thread αλλα ψαχνω ποση ωρα και δε το βρισκω..) οτι το paypal εχει διαφορετικες ισοτιμιες απο αυτες που ισχυουν.. Αυτες μπορω να τις δω καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά για να μην ανοιγω αλλο topic εχει εκδόσει κανεις καποια καρτα για το Paypal μεσω της Κύπρου γιατι πήγα να δημιουργήσω ενα account στο Paypal και δε μου το δεχεται ..

Η καρτα που έκδοσα και μου ειπαν πως ειναι για την συγκεκριμενη δουλεια αναφερεται ως prepaid card ειναι η σωστή η τσαμπα παιδευομαι ??

So....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια σημαντικη ερωτηση...

Εχω ενα χρηματικο ποσο δεσμευμενο στον paypal λογαριασμο μου και θελω να τον μεταφερω στο τραπεζικο μου λογαριασμο.

Παταω withdraw και μου βγαζει μηνυμα πως πρεπει το ονομα στο λογαριασμο paypal να ειναι ακριβως το ιδιο με το ονομα που εχω στην τραπεζα..

Το προβλημα ομως ειναι οτι στην τραπεζα το ονομα μου ειναι γραμμενο σε ελληνικους χαρακτηρες, ενω στο paypal το εχω δηλωσει με λατινικους...

Υπαρχει προβλημα?Πρεπει να ξαναφτιαξω λογαριασμο στο paypal μιας και δε μπορω να αλλαξω το ονοματεπωνυμο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PayPal δε μπορείς να δηλώσεις όνομα με Ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης στην τράπεζα δεν είναι δυνατόν να μην είναι καταχωρημένο και με λατινικούς χαρακτήρες το όνομά σου (για τις διεθνείς συναλλαγές). Οπότε πρέπει απλά να ελέγξεις αν αυτό που δήλωσες στο PayPal συμφωνεί με αυτό της τράπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,τηλεφωνησα στην τραπεζα και μου ειπαν οτι το ονομα μου ειναι καταχωρημενο και με λατινικους.

Βεβαια επειδη εγω το ειχα δηλωσει αλλα αντι αλλων (w αντι για ο κλπ),εφτιαξα εναν καινουριο με ελληνικα κεφαλαια,τα οποια δειχνει να τα δεχεται μια χαρα..

Και διευθυνση στα ελληνικα εβαλα...

Λες να παιζει prob?

Απλα το εκανα για μεγαλυτερη σιγουρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

εχω μια προπληρωμενη καρτα στο paypal και μου εχουν κανει transfer καποια χρηματα ομως ενω περνω τηλ να μαθω το ποσο που εχω στην καρτα μου εμφανιζεται το παλιο χωρις να εχουν μπει τα χρηματα που μου εχουν κανει transfer!πρεπει να κανω καποια ρυθμιση για να μπαινουν αυτοματα στη καρτα και να μη μενουν στο paypal ??Η δε γινεται?>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος γρήγορα παιδιά γιατί πνίγομαι!!!

Είχα βάλει στο μάτι κάτι στο ebay...ο τύπος δεχόταν συναλλαγή μέσω ebay....

Εγω έχω μια Eurobank προπλήρωμένη και είχα χρησιμοποιήσει το paypal 3-4 φορες για accounts στο rapidshare χωρίς κανένα πρόβλημα....

Για αύτό εδώ όμως μου ζητάει να κάνω verify την κάρτα....

Και μου έστειλαν λέει ένα 4ψήφιο κωδικό που θα πρέπει να τον εισάγω για τα τελειώσει η όλη διαδικασία...

Αυτόν τον κωδικό πως μπορώ να τον δω??? προπληρωμένη έχω και δεν έρχεται λογαριασμός....

Πήρα την στην eurobank και μνου λένε πως για e-banking (που νομίζω θα βοήθαγε) δε γίνεται με την προπληρωμένη....

Πείτε μου πως υπάρχει λύση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...