Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αα μάλιστα οκ ευχαριστώ τότε μαλον χάθηκε το δέμα δεν εξηγείται αλλιώς, από 27 Σεπτέμβρη που έγινε η παραγγελία, ευτυχώς όμως με καλύπτει η paypal άλλα ο πωλητής έδωσε μόνος  του τα χρήματα πίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αστους να λενε, το συστήμα λειτουργεί κανονικά άπλα γίνονται αλλαγές και ο κόσμος βαριέται αφόρητα να κάνει ένα κλικ παραπάνω

 

Κατάλαβα που έχεις κολλήσει, αν παρακολουθούσε το θέμα θα έβλεπες οτι έχει λυθεί το πρόβλημα

 

Εδώ πατάς το Details

post-165560-0-01317600-1511897938_thumb.png

 

εδώ πατάς το contact seller

post-165560-0-97537100-1511898004_thumb.png

 

...και βγαίνεις εδώ που είναι η σελίδα του dispute

post-165560-0-55242200-1511898281_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά επειδή δεν το βρίσκω μ΄ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα πως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το Paypal με το ΑΜΑΖΟΝ;

Το αμαζον δεν με αφήνει ν' αγοράσω gift καρτες λόγω ότι δεν είμαι κάτοικος ΗΠΑ.

 

Υπάρχει άλλος, έστω, πλάγιος τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά επειδή δεν το βρίσκω μ΄ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα πως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το Paypal με το ΑΜΑΖΟΝ;

 

Δε γινεται. Το amazon δεν δεχεται paypal

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ξέρω. Δεν μπορώ να αγοράσω κάποιο γκιφτ καρντ, κάποια υπηρεσία και να πληρώσω έτσι το Αμαζον;

Ξέρετε κάτι αξιόπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ξέρω. Δεν μπορώ να αγοράσω κάποιο γκιφτ καρντ, κάποια υπηρεσία και να πληρώσω έτσι το Αμαζον;

Ξέρετε κάτι αξιόπιστο;

Αφου το ξέρεις, τοτε προς τι η ερώτηση; Επιπλεον εδω ειναι το topic του paypal και ρωτάς κάτι εξιδικευμένο εκτός paypal (για το amazon). Βρες θεμα για το amazon ή φτιάξε ενα αλλο για να αυξησεις τις πιθανοτητες απαντησεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι ακόμα άμα λήξει η κάρτα της τράπεζας το 19, μετά πρέπει να μπω στην paypal να πατήσω διαγραφή κάρτας και να βάλω την καινούρια; και θα τραβήξει πάλι εκείνο το 1Ε για να ξανά βάλω τον κωδικό; ή το κάνει όλο αυτόματα και δεν χρειάζεται τίποτα να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πήγα να αγοράσω κάτι με paypal από το gearbest και ενώ έκανα κανονικά την πληρωμή δεν αναγνωρίστηκε ούτε από το GB ούτε από paypal, ούτε revolut, στην eurobank δεν κοίταξα ακόμα.

 

Λοιπόν διαλέγω το αντικείμενο, βάζω τα κουπόνια μου, πατάω proceed to check out, μου επιβεβαιώνω την αποστολή, ανοίγει το PP διαλέγω από ποια κάρτα θα τα πάρει (revolut) και ποιος θα κάνει την μετατροπή και επιβεβαιώνω, μου βγάζει όλα οκ και πάω για ύπνο…. Σήμερα η παραγγελία στο GB φαίνετε σαν απλήρωτη και έχει ακυρωθεί (δεν με νοιάζει) και δεν υπάρχει πουθενά ίχνος από την πληρωμή (emails, paypal, revolut), τι παίχτηκε???

 

Τώρα κάνω scan για ιούς μου φαίνετε δύσκολο ως απίθανο να έχω κολλήσει κάτι (χρησιμοποιώ πάντα sandboxie το οποίο σβήνετε μετά από κάθε συνεδρία), επίσης το antivirus μέχρι στιγμής δεν βρήκε τίποτα, αν το παράθυρο του PP ήταν scam τότε που ήξερε ότι έχω δυο κάρτες συνδεδεμένες? Άλλαξα τον κωδικό στο paypal.

 

Τι έγινε? Κάποιο Bug και απλά δεν έγινε η πληρωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το ξέρεις, τοτε προς τι η ερώτηση; Επιπλεον εδω ειναι το topic του paypal και ρωτάς κάτι εξιδικευμένο εκτός paypal (για το amazon). Βρες θεμα για το amazon ή φτιάξε ενα αλλο για να αυξησεις τις πιθανοτητες απαντησεων.

 

Νομίζω εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος για την ερώτηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι ακόμα άμα λήξει η κάρτα της τράπεζας το 19, μετά πρέπει να μπω στην paypal να πατήσω διαγραφή κάρτας και να βάλω την καινούρια; και θα τραβήξει πάλι εκείνο το 1Ε για να ξανά βάλω τον κωδικό; ή το κάνει όλο αυτόματα και δεν χρειάζεται τίποτα να κάνω;

Μπορεί να έχουμε πεθάνει μέρχι το 19'

 

Ξαναρώτα σε δύο δυόμιση χρόνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν επιστρεψω ενα δεμα για λαθος προιον που εστειλε ο πωλητης , και στειλω κανονικα tracking να φαινεται, θα τον αναγκασει το paypal να μου επιστρεψει και τα εξοδα αποστολης ;;
(Ολα αυτα στοdispute που εχω ανοιξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...