Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,έχω ένα μπερδεμένο θέμα με μια αγορά στο ebay μέσω paypal.Εκανα την πληρωμή,αλλά μου ήρθε μήνυμα από το ebay πως κάποιος τρίτος είχε πρόσβαση στιν λογαριασμό του πωλητή και ανέβασε αυτό το αντικείμενο.Έτσι απέσυρε το αντικείμενο και ακύρωσε την συναλλαγή.Στο ebay φαίνεται πως δεν έχει γίνει πληρωμή,μου βγάζει " your 11/27/17 payment is being processed".

Στο paypal τώρα η συναλλαγή φαίνεται ως "pending" σε αντίθεση με τις υπόλοιπες που είναι "complited".Τα χρήματα όμως έχουν παρθεί από τον λογαριασμό της κάρτας μου.Πληρωμή δεν έχει γίνει πουθενά και όπως φαίνεται δεν μπορεί να γίνει.Να ανοίξω θέμα στο ebay δεν με αφήνει,μόνο επικοινωνία με τον πωλητή,δεν έχει νόημα όμως αφού χρήματα δεν έχει πάρει.Να ανοίξω "dispute" στο paypal σαν τι(unauthorized transaction?) αφού χρήματα δεν πήρε ο πωλητής άρα η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.Η συναλλαγή στο paypal εμφανίζεται σαν "Unclaimed".Τα χρήματα προφανώς τα έχει πάρει το paypal και δεν μπορεί να τα στείλει πουθενά.Πως θα επιστραφούν σε μένα όμως?

Επεξ/σία από jtsou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να έχουμε πεθάνει μέρχι το 19'

 

Ξαναρώτα σε δύο δυόμιση χρόνια

λες να πατήσει το κουμπί ο χοντρός άντε τον προκαλώ μόνο λόγια  είναι κι αυτός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω στο paypal,όταν πάω στο "resolution center" και μου εμφανίζει τις συναλλαγές την συναλλαγή που ανέφερα παραπάνω σαν

"unclaimed".Στο customer support αναφέρει τη περίπτωση που με ενδιαφέρει δλδ "can i cancel a payment that i've already sent?"

Λέει πως μπορείς να ακυρώσεις μόνο "unclaimed payments".Το θέμα είναι πως περιγράφει μια πορεία για να κάνεις την διαδικασία αυτή που δεν υπάρχει.Την παραθέτω:ere's how to cancel a payment:

  1. Log in to your PayPal account.
  2. Click the My Account tab.
  3. Click the History subtab.
  4. Click Cancel in the Order status/Actions column of the transaction in question.
  5. Click Cancel Payment.                                                                                                                                                Ψάχνω να βρω τα βήματα αυτά αλλά δεν παρουσιάζονται έτσι στο νεο site του paypal.Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει να ακυρώσω την πληρωμή?
 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πριν δυο λεπτα εστειλα την παρακατω διαμαρτυρια.

Θα ενημερωσω για οποιαδηποτε απαντηση

 

Καλησπερα σας. Οπως πιστευω θα γνωριζετε, εδω και λιγο καιρό το Paypal εφαρμοζει μια νεα μεθοδο επαληθευσης των τραπεζικών λογαριασμών των πελατων του. Συγκεκριμενα στελνει στον λογαριασμό του πελατη του δυο εμβασματα με ασημαντα ποσα, μικρότερα των 0,10€ το καθενα, και ζηταει απο αυτον να καταχωρησει τα ποσα στο paypal. Αν συμφωνουν τα ποσα που θα καταχωρησει με αυτα που σταλθηκαν, επαλληθευται ο λογαριαμός του.
Εται κι εγω ζητησα απαληθευση του λογαριασμού μου που εχω στην Alpha bank (Alpha προνομοιακός με αριθμό GR460******************3955) και μου σταλθηκαν δυο εισερχομενα εμβασματα αξιας 0,08€ το ενα και 0,02€ το αλλο.
Με εκπληξη διαπιστωσα οτι η τραπεζα με χρεωσε με 3,00€ για καθε εισερχομενο εμβασμα τοσο μικρης αξιας. Δηλαδη χρεωθηκα συνολικα 6,00€
Εμαθα οτι μονο η Alpha Bank προχωραει σε χρεωσεις για τοσο μικρης αξιας εισερχομενα εμβασματα. 
το δεωρω δικο, αντιθετο με την καλη συνεργασια Τραπεζας και πελατη και ζητω την ακυρωση των χρεωσεων.
Στη διαθεση σας για οποιαδηποτε παραπανω διευκρινηση

 

 

 

και σημερα ελαβα την απαντηση απο την Alpha Bank

 

 

Κύριε Τ******α,

 

Σε συνέχεια ηλεκτρονικού μηνύματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αναφορικά με τις χρεώσεις του τραπεζικού σας λογαριασμού, θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το Κατάστημα της Τραπέζης, προκειμένου να ελεγχθεί το αίτημά σας.

  

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνιση και στο τηλέφωνο 210 326 0000.

 

Με εκτίμηση,

 

 

Οπως καταλαβαίνετε, πανε 6,00€
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια παω να γινω premium στο Spotify και οταν παω να πληρωσω και αφου μου ζηταει τα στοιχεια παλι τις χρεωστικής μου στο paypal μετα δεν την παίρνει την κάρτα και γενικά μου βγάζει συνεχεία αυτο το μήνυμα '  please add a debit or credit card to complete your purchase. Εχει κανείς το ιδιο πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια το δεμα με τους πατους οπως ειδα ειναι στην τριπολη τελικα και ηθρε μετα απο 2 εβδομαδες καθυστεριση, οποτε σαν τημιος ανθρωπος που ειμαι ειπα στον κινεζο να τον στειλω τα λεφτα πισω, αυτος θα παρει μεσω της paypal και οχι απο το ebay, το θεμα ειναι οτι δεν εχω λεφτα τωρα στον λογαριασμο μιας και τα ξοδεψα για αλλους πατους, μεχρι ποσο διωρια με δινει για να του δωσω τα λεφτα για να μην με κλεισουν τον λογαριασμο, αυριο θα βαλω λεφτα μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ξέρεις κανείς αν υπάρχει πρόβλημα στο PayPal όταν πας  να ανοίξεις case; Πατάω να ανοίξω case σε ένα αντικείμενο και φορτώνει μια κενή σελίδα(το ίδιο κάνει σε οποιαδήποτε πληρωμή έχω κάνει). Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια το δεμα με τους πατους οπως ειδα ειναι στην τριπολη τελικα και ηθρε μετα απο 2 εβδομαδες καθυστεριση, οποτε σαν τημιος ανθρωπος που ειμαι ειπα στον κινεζο να τον στειλω τα λεφτα πισω, αυτος θα παρει μεσω της paypal και οχι απο το ebay, το θεμα ειναι οτι δεν εχω λεφτα τωρα στον λογαριασμο μιας και τα ξοδεψα για αλλους πατους, μεχρι ποσο διωρια με δινει για να του δωσω τα λεφτα για να μην με κλεισουν τον λογαριασμο, αυριο θα βαλω λεφτα μεσα

Δεν υπάρχει προθεσμία ουτε διαδικασία επιστροφής χρημάτων μετά απο refunded.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ξέρεις κανείς αν υπάρχει πρόβλημα στο PayPal όταν πας να ανοίξεις case; Πατάω να ανοίξω case σε ένα αντικείμενο και φορτώνει μια κενή σελίδα(το ίδιο κάνει σε οποιαδήποτε πληρωμή έχω κάνει). Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Thanks!

Διάβασε μια δυο τελευταίες σελίδες του θέματος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε μια δυο τελευταίες σελίδες του θέματος

Νίκο,μήπως έχεις δει που είναι ή πως είναι η διαδικασία "can i cancel a payment that i've already sent?"

Αυτά που γράφει δεν αντιστοιχούν πουθενά στις επιλογές που εμφανίζονται μετά το login που κάνουμε.

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα .Ειχα δοκιμασει μεσω paypal συνδρομη σε ant1next (ο πρωτος μηνας δωρεαν) τρεις φορες αλλα δεν ολοκληρονοταν η συναλλαγη και επελεγξα αλλη μεθοδο μεσω χρεωστικης .Αυτα στσις 27/10/2017

 

Σημερα πηρα 4 email απο paypal για χρεωση 2,99 ευρω το καθενα . Αμφισβητησα μεσω eurobank και ant1next τις συαλλαγες και περιμενω .

 

Στα email γραφει :

 

To change or cancel your agreement with ANT1 TV, log in to your PayPal account, go to your Profile, and click My money. Update your agreement in the "My preapproved payments" section.

 

Δεν μπορω να βρω αυτη την επιλογη . Ευχαριστω για καθε βοηθεια.

 

Οπως εγραψα εκανα αιτημα αμφισβητησης συναλαγης σε τραπεζα και σε ant1next και μου επεστραφησαν οι χρεωσεις . Πηρα και email απο ant1next

 

Καλησπέρα σας κε Γ............,

 

Κατόπιν επεξεργασίας του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έγινε επιστροφή του χρηματικού ποσού στο λογαριασμό σας.

 

Λυπούμαστε για την αναστάτωση που προκλήθηκε.

 

Με εκτίμηση,

 

H ομάδα του ΑΝΤ1 ΝΕΧΤ Support

 

 

 

T: +30 210 6241900

e-mail: [email protected]

www.ant1next.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να ζητήσω τα μεταφορικά της επιστροφής και μου βγάζει λευκή σελίδα σχεδόv τι επιλέγω54ulow.jpg

παιδια μια απο τα ιδια και σε εμενα .....

 

κενη σελιδα δοκιμασε και σε μακ και σε windows....

 

υπαρχει καποια λυση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...