Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νίκο,μήπως έχεις δει που είναι ή πως είναι η διαδικασία "can i cancel a payment that i've already sent?"

Αυτά που γράφει δεν αντιστοιχούν πουθενά στις επιλογές που εμφανίζονται μετά το login που κάνουμε.

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις?

Δεν υπάρχει κουμπί στο παυπαλ που να κάνεις cancel μια πληρωμή που ολοκληρώθηκε, πας σε Dispute

 

https://www.paypal-community.com/t5/Buying-with-PayPal/Cancel-a-payment-after-its-marked-completed/td-p/349566?profile.language=en

If it is marked as "Completed," rather than "Unclaimed," then someone has the payment.  You can open a claim in two ways:

Go to the Resolution Center and click "Report a Problem" and then follow the stops.  Or, view the Transaction Details and scroll down.  There will be an option to report a problem with the transaction there.

 

Thanks!

Adrian

 

 

 

Ok, Thanks! Και το κουμπάκι που ανεβάζεις φώτο όταν ανοίξεις case ξέρεις που το έχουν κρύψει?

To paypal δεν λειτουργεί οπως τα άλλα σιτε, στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν θέλει έγγραφα και φωτο.

 

Αν από τη εξέλιξη του dispute θελήσουν απο το παυπαλ κάποια επιπλέον στοιχεία θα σου στείλουν εμαιλ και οπου οταν θα το ανοιξεις θα σου λεει πήγαινε εκει και ανέβασε μας ..αυτο και ...αυτο, εκει θα δεις να ειναι ενεργοποιημένη και η διαδικασία αποστολής εγγραφών ή φωτο (πολύ σπάνια όμως), επίσης να σου πω οτι αν το παυπαλ ζητήσει κάτι τέτοιο και δεν το κάνεις χάνεις άμεσα την υπόθεση και ενδεχόμενος και τον λογαριασμό, είναι πολύ αυστηροί σε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια μια απο τα ιδια και σε εμενα .....

 

κενη σελιδα δοκιμασε και σε μακ και σε windows....

 

υπαρχει καποια λυση???

 

 

ακυρο βρηκα τη λυση σελ 303 ποστ 4538.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο βρηκα τη λυση σελ 303 ποστ 4538.... 

Η οποία λύση είναι κατά τη γνώμη μου αμφιβόλου αποτελέσματος "workaround" εφόσον δεν έχεις business account -τα οποία συνηθίζει ο Farcry-. Καλή επιτυχία πάντως... Γενικά το Paypal αντιμετωπίζει πολλά και απαράδεκτα προβλήματα από τότε που άλλαξε την εμφάνισή του και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι είχαν και έχουν στο μυαλό τους... Αφού ο κόσμος είναι ξεκάθαρα δυσαρεστημένος από αυτές τις αλλαγές όπως φαίνεται και από το support forum τους άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποία λύση είναι κατά τη γνώμη μου αμφιβόλου αποτελέσματος "workaround" εφόσον δεν έχεις business account -τα οποία συνηθίζει ο Farcry-. Καλή επιτυχία πάντως...

 

 

μεσα απο το paypal forum το διαβασα ως λυση για προβλημα αλλουνου. ετσι του ειπε υπαλληλος του paypal.

 

αμα θελει ας επικοινωνησει καποιος με εκπροσωπο του paypal και να μας πει. μεσα απο τη σελιδα σε καθε περιπτωση δεν παιζει οποτε δεν ξερω εγω αλλον τροπο

 

https://www.paypal-community.com/t5/About-Products/Return-shipping-refund/td-p/1352391

 

As promised here's an update: Was instructed to click on "have a business account" on log in page and finally managed to submit my claim16x16_smiley-happy.gif)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay ειναι καλυτερη η διαδικασια μαλλον γιατι αν κανει στραβη ο πωλητης αυτος θα σου πληρωσει τα μεταφορικα επιστροφης ή θα σου στειλει label (αν δεν το κανει θα στα δωσει το ebay και υστερα θα κυνηγησει τον seller)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παίρνεις και όρκο. Οι περισσότεροι πωλητές στην περιγραφή και τους όρους αναφέρουν ότι τα έξοδα επιστροφής είναι ευθύνη του αγοραστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κουμπί στο παυπαλ που να κάνεις cancel μια πληρωμή που ολοκληρώθηκε, πας σε Dispute

 

https://www.paypal-community.com/t5/Buying-with-PayPal/Cancel-a-payment-after-its-marked-completed/td-p/349566?profile.language=en

If it is marked as "Completed," rather than "Unclaimed," then someone has the payment.  You can open a claim in two ways:

Go to the Resolution Center and click "Report a Problem" and then follow the stops.  Or, view the Transaction Details and scroll down.  There will be an option to report a problem with the transaction there.

 

Thanks!

Adrian

 

 

 

To paypal δεν λειτουργεί οπως τα άλλα σιτε, στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν θέλει έγγραφα και φωτο.

 

Αν από τη εξέλιξη του dispute θελήσουν απο το παυπαλ κάποια επιπλέον στοιχεία θα σου στείλουν εμαιλ και οπου οταν θα το ανοιξεις θα σου λεει πήγαινε εκει και ανέβασε μας ..αυτο και ...αυτο, εκει θα δεις να ειναι ενεργοποιημένη και η διαδικασία αποστολής εγγραφών ή φωτο (πολύ σπάνια όμως), επίσης να σου πω οτι αν το παυπαλ ζητήσει κάτι τέτοιο και δεν το κάνεις χάνεις άμεσα την υπόθεση και ενδεχόμενος και τον λογαριασμό, είναι πολύ αυστηροί σε αυτό.

Σε μένα όμως συμβαίνει αυτό  https://www.paypal-community.com/t5/Buying-with-PayPal/unclaimed-payment/td-p/451493

Διάβασα μέσα πως τα χρήματα αποδεσμεύονται αυτόματα μετά από 30 ημέρες.Ακύρωση σε αυτή την συναλλαγή,που ο άλλος για διάφορους λόγους δεν παίρνει ή δεν μπορεί να πάρει τα χρήματα υπάρχει?Ή απλά περιμένω να γυρίσουν αυτόματα στον λογαριασμό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, γνωριζει κανεις γιατι δεν υπαρχει η επιλογη send money to friends/family? δεν την βρισκω πλεον στον λογαριασμο μου, ομως σε φιλο εδω Ελλαδα υπαρχει κανονικα..και επισης δεν ξερω αν ειναι ασχετο, εχει αλλο design το σαιτ οποτε μπαινει εκεινος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μεσα απο το paypal forum το διαβασα ως λυση για προβλημα αλλουνου. ετσι του ειπε υπαλληλος του paypal.

 

αμα θελει ας επικοινωνησει καποιος με εκπροσωπο του paypal και να μας πει. μεσα απο τη σελιδα σε καθε περιπτωση δεν παιζει οποτε δεν ξερω εγω αλλον τροπο

 

 

Όπως και να έχει, λειτουργεί σαν λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα κι εγώ με την paypal για το return shipping refund και ελαβα την εξης απαντηση

 

Προσωρινά μπορουμε να κανουμε την διαδικασια για business account που δουλευει, μεχρι αν διορθωθεί το άλλο

post-272485-0-03142100-1512488567_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, γνωριζει κανεις γιατι δεν υπαρχει η επιλογη send money to friends/family? δεν την βρισκω πλεον στον λογαριασμο μου, ομως σε φιλο εδω Ελλαδα υπαρχει κανονικα..και επισης δεν ξερω αν ειναι ασχετο, εχει αλλο design το σαιτ οποτε μπαινει εκεινος..

 

Αν δεν την βρίσκεις τωρα θα την βρεις μετα μερικες μέρες, οι αλλαγές απο το παυπαλ γίνονται ανα ομάδες λογαριασμών.

 

post-165560-0-57737100-1512495080_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια , εκτοσ απο να παω τραπεζα>καταθεση σε χρεωστική > και μετα paypal , υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος να φορτώσεις στο paypal χρηματα  οταν δεν εχεις δυνατότητα να πας τραπεζα ?  και δεν εννοώ να μου μεταφέρει κάποιος τρίτος απο paypal

 

 λεω με άλλους τρόπους π.χ μεταφορά απο κάρτα ,η τραπεζικό λογαριασμο η ακομα και paysafe κ.ο.κ ?

ευχαριστω

 

( ξερω θα εχει αναφερθει πολλάκις εδω μέσα απλά δεν ξέρω π να το βρω οπότε συγνώμη εκ τον προτέρων )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια , εκτοσ απο να παω τραπεζα>καταθεση σε χρεωστική > και μετα paypal , υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος να φορτώσεις στο paypal χρηματα  οταν δεν εχεις δυνατότητα να πας τραπεζα ?  και δεν εννοώ να μου μεταφέρει κάποιος τρίτος απο paypal

 

 λεω με άλλους τρόπους π.χ μεταφορά απο κάρτα ,η τραπεζικό λογαριασμο η ακομα και paysafe κ.ο.κ ?

ευχαριστω

 

( ξερω θα εχει αναφερθει πολλάκις εδω μέσα απλά δεν ξέρω π να το βρω οπότε συγνώμη εκ τον προτέρων )

Ο τρόπος είναι μεταφορά απο τραπεζικό λογαριασμο στο  Paypal. Μεσω τραπεζας δε γίνεται αμεσα. Θέλει απο 1-3 εργάσιμες μέρες.

Δε γινεται με Paysafe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση δεν εχω ξανακανει dispute σημερα ηθελα να κανω πρωτη φορα ξεκιναω τη διαδικασια επιλεγω την προβληματικη συναλλαγη παω στο resolution center αλλα μετα δε προχωραει αλλο με παει σε σελιδα χωρις επιλογες ειναι αυτο που λετε παραπανω προβλημα του paypal? υπαρχει αλλος τροπος να ανοιξω case?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση δεν εχω ξανακανει dispute σημερα ηθελα να κανω πρωτη φορα ξεκιναω τη διαδικασια επιλεγω την προβληματικη συναλλαγη παω στο resolution center αλλα μετα δε προχωραει αλλο με παει σε σελιδα χωρις επιλογες ειναι αυτο που λετε παραπανω προβλημα του paypal? υπαρχει αλλος τροπος να ανοιξω case?

 

Αυτό είναι ένα απο τα πολλά προβλήματα και δεν σχετίζεται με το παραπάνω. Η διαδικασία περιγράφετε αναλυτικά στις τελευταίες σελίδες για να ανοίξεις case!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...