Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@bromiaris την ρεβολουτ γιατί οι ισοτιμίες της είναι από τις καλύτερες.

Εγώ ανεβάζω και στη ρεβολουτ μέσω κάρτας ελληνικής άμεσα χρήματα με το κουμπί top up η προσθήκη.

Γενικά και παλιά με έμβασμα που έστελνα ευρώ έστελνα ευρώ έμπαιναν.

Όταν σου εμφανίζει στην αγορά λίρες (πχ ebay seller ) τότε θα το αφήσεις λίρες και η ρεβολουτ θα μετατρέψει πάρει τα ευρώ από την κάρτα σύμφωνα με τη δικιά της ισοτιμία και όχι του paypal.ενω άμα στο κάνει το paypal και θα σου γράφει αν θυμάμαι και καλά πχ 1gbp = 1,5 euro κάτι τέτοιο τελοσπαντων.αυτη είναι ισοτιμία του paypal που σε σχέση με του ρεβολουτ είναι κλεψιά...γιατί αν το paypal έχει 1gbp 1,5 euro η ρεβολουτ έχει 1,46ευρω τη λίρα...τα νούμερα είναι παραδείγματα για να καταλάβεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σας συμφορουμίτες,

Είχα μια mastercard η οποία έληξε και από μαλακία της τράπεζας αναγκάστηκα τελικά στη θέση της να εκδόσω μία visa. Και οι 2 κάρτες είναι συνδεδεμένες με τον ίδιο τραπεζικό λογαριασμό. Από μια παλαιότερη αγορά μου με τη ληγμένη κάρτα, ήρθα σε επικοινωνία με έμπορο να μου κάνει refund ωστόσο η αγορά είχε γίνει μέσω Paypal (με την τώρα ληγμένη κάρτα). Το ποσό θα πιστωθεί στον τραπεζικό μου λογαριασμό η τα χρήματα χάνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xatzi13 είπε

Το ποσό θα πιστωθεί στον τραπεζικό μου λογαριασμό η τα χρήματα χάνονται?

Το ποσό θα επιστραφεί στον τραπεζικό σου λογαριασμό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/4/2020 στις 7:21 ΠΜ, stefanidisg είπε

Δεν υπάρχει πλέον και δεν γίνεται, στο τελευταίο βήμα κάνεις την αλλαγή πριν πληρώσεις

Δοκίμασα να κάνω μια αγορά σήμερα και δεν μου έβγαλε πουθενά να διαλέξω με τι θα κάνει την ισοτιμία(Δεν ξέρω πως λέγεται στα αγγλικά).

Paypal-convertion2.jpg

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δοκίμασα να κάνω μια αγορά σήμερα και δεν μου έβγαλε πουθενά να διαλέξω με τι θα κάνει την ισοτιμία(Δεν ξέρω πως λέγεται στα αγγλικά).

Paypal-convertion2.jpg

αν θυμάμαι καλά πατάς στο βελάκι δίπλα απο το ποσό κ το εμφανίζει εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει κανένα βελάκι διπλά στο ποσό όπως βλέπεις και στη φώτο.

Και αν εννοείς το manage κουμπί πάνω από το ποσό και την δεν σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις πιο θα κάνει την ισοτιμία απλά από πια κάρτα να πάρει τα λεφτά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν υπάρχει κανένα βελάκι διπλά στο ποσό όπως βλέπεις και στη φώτο.

Και αν εννοείς το manage κουμπί πάνω από το ποσό και την δεν σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις πιο θα κάνει την ισοτιμία απλά από πια κάρτα να πάρει τα λεφτά.

Αφού έχει βελάκι δίπλα από το ποσό

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Όχι δεν έχει.

Την φώτο που ανέβασα πιο πάνω την είδες?

Πες μου που βλέπεις κάποιο βελάκι κοντά στο ποσό?

Αυτό τι είναι στον πορτοκαλί κύκλο.

IMG_20200515_160129.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραματιζόμουν λίγο με τις ρυθμίσεις πληρωμών μου μέσω PayPal και έβαλα σε ανενεργή κατάσταση την πληρωμή του Netflix. Τώρα όμως δεν μπορώ να το γυρίσω στην ενεργή.

Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς θα το κάνω, μιας και αν δεν το καταφέρω λογικά δεν θα πληρωθεί η μηνιαία συνδρομή μου στο Netflix;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, στις 24 Μαΐου έκανα ( πρώτη μου φορά) αμφισβήτηση- αίτηση μέσω PayPal για επιστροφή χρημάτων λόγω μη παράδοσης παραγγελίας. Έγραψα ένα μακροσκελές κείμενο με τις απόψεις μου και στα ελληνικά και στα αγγλικά και πρόσθεσα κάποια screen shot. Μέχρι και σήμερα δεν έχει αλλάξει κάτι. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση του πωλητή.

Πώς θα εξελιχθεί αυτό; Πότε βγαίνει το πόρισμα; Πότε επιστρέφονται τα χρήματα εαν ισχύουν οι απόψεις μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hiddenite είπε

Καλημέρα, στις 24 Μαΐου έκανα ( πρώτη μου φορά) αμφισβήτηση- αίτηση μέσω PayPal για επιστροφή χρημάτων λόγω μη παράδοσης παραγγελίας. Έγραψα ένα μακροσκελές κείμενο με τις απόψεις μου και στα ελληνικά και στα αγγλικά και πρόσθεσα κάποια screen shot. Μέχρι και σήμερα δεν έχει αλλάξει κάτι. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση του πωλητή.

Πώς θα εξελιχθεί αυτό; Πότε βγαίνει το πόρισμα; Πότε επιστρέφονται τα χρήματα εαν ισχύουν οι απόψεις μου;

Πότε εκανες την αμφισβήτηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...