Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks mate. Επειδη οπως ειπα και πριν δεν ειχα συναντησει μεχρι τωρα αυτη τη μορφη πληρωμης ουτε στο ebay αλλα ουτε και σε καποια αλλα sites που κοιταω (εκτος και δε το προσεξα), ηθελα να δω τι ειδους logo χρησιμοποιειται. Απο την αλλη βεβαια εγω προτιμω να εχω δωσει μια φορα τα στοιχεια μου στο ΡΡ και να κανω log in στο λογαριασμο μου, παρα καθε φορα που θελω να κανω πληρωμη, να συμπληρωνω νουμερα καρτας και τα στοιχεια μου.

 

Ως αγοραστής κι εγώ το ίδιο με σένα θα προτιμούσα. Απ' ότι κατάλαβα το ebay το χρησιμοποιείς για αγορές μάλλον γιατί δεν έχεις ψάξει το ζήτημα της πληρωμής μέσω καρτών. Αν όμως έρθουμε στη θέση του πωλητή υπάρχει κάποιος λόγος να αποφύγει κανείς τη συγκεκριμένη μέθοδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' ότι κατάλαβα το ebay το χρησιμοποιείς για αγορές μάλλον γιατί δεν έχεις ψάξει το ζήτημα της πληρωμής μέσω καρτών. Αν όμως έρθουμε στη θέση του πωλητή υπάρχει κάποιος λόγος να αποφύγει κανείς τη συγκεκριμένη μέθοδο;

Εκανα αρκετες πωλησεις αλλα τις σταματησα πριν εναμιση περιπου χρονο. Για το δευτερο σκελος της ερωτησης σου, ειπα και σε προηγουμενο ποστ οτι δε γνωριζω, ουτε και εχω ψαξει να βρω για ποιο λογο ενας πωλητης θα απεφευγε αυτη τη μεθοδο πληρωμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αρκετες πωλησεις αλλα τις σταματησα πριν εναμιση περιπου χρονο. Για το δευτερο σκελος της ερωτησης σου, ειπα και σε προηγουμενο ποστ οτι δε γνωριζω, ουτε και εχω ψαξει να βρω για ποιο λογο ενας πωλητης θα απεφευγε αυτη τη μεθοδο πληρωμης.

 

Εσύ πάντως δεν την είχες επιλέξει, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πάντως δεν την είχες επιλέξει, έτσι;

οχι, δεχομουν κανονικα ΡΡ, οχι ομως καρτες, αν και δεν ειμαι σιγουρος αν πριν εναμιση περιπου χρονο το ΡΡ εδινε αυτο το option

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, δεχομουν κανονικα ΡΡ, οχι ομως καρτες, αν και δεν ειμαι σιγουρος αν πριν εναμιση περιπου χρονο το ΡΡ εδινε αυτο το option

 

Θυμάμαι πως υπήρχαν όταν έψαχνα για πρώτη φορά. Να το πρώτο μου μήνυμα --> http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1664276#post1664276 στο θέμα που δείχνει πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι απλή κάρτα ανάληψης, δε μπορείς να τη βάλεις στο paypal. Αν δεν έχεις κάποια πιστωτική, βγάλε μια προπληρωμένη και δήλωσε αυτή. Πάντως απλή κάρτα ανάληψης, δε σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι απλή κάρτα ανάληψης, δε μπορείς να τη βάλεις στο paypal. Αν δεν έχεις κάποια πιστωτική, βγάλε μια προπληρωμένη και δήλωσε αυτή. Πάντως απλή κάρτα ανάληψης, δε σου κάνει.

 

Η κάρτα ανάληψης της Πειραιώς δηλώνεται κανονικά στο Paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία prepaid card μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε καταστήματα (εντός και εκτός Ελλάδος) για αγορές;

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ATM;

 

Τέλος μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να μου δώσει κάποιος 3ος λεφτά (π.χ. από ebay);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[1]ναι

[2]οχι

[1]μαλλον ναι

 

Απ' ότι είδα στο site του PayPal στα λεφτά του balance του PayPal δε μπορεί να γίνει withdrawn σε prepaid card στην Ελλάδα.

 

Τη Visa Electron του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου την έχει συνδέσει κανείς με PayPal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί το ψάξιμο μέσα σε 69 σελίδες δεν είναι και τόσο εύκολο....

Confirmed paypal address....

Ως γνωστον πολλοί απο ebay στέλνουν μόνο σε αυτές...

Μέχρι τώρα δεν είχα ασχοληθεί καθόλου γιατί νόμιζα πως ήμουν οκ...

Σήμερα όμως σε ένα mail που πήρα απο το paypal για μια πληρωμή που έκανα μου έγραφε "Address status: Unconfirmed "....

 

Ας μου πει κάποιος τι γίνεται με το θέμα...

 

Χρησιμοποιώ μια debit καρτα της eurobank ...η οποία δεν είναι στο όνομα μου...είναι της κοπελιάς μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...