Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοινός τραπεζικός λογαριασμός είναι αυτός που έχει πάνω από 1 δικαιούχους. (Αναφέρομαι σε λογαριασμό τράπεζας και όχι σε λογαριασμό paypal).

 

 

 

Νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς. Ότι δε μπορεί κανείς να διατηρεί δύο διαφορετικούς λογαριασμούς paypal και να χρησιμοποιεί την ίδια κάρτα. Δε βλέπω όμως λόγο για να ανοίξω και 2ο λογαριασμό paypal!

Οι προπληρωμενες καρτες εχουν μικρη χρονικη διαρκεια Εμενα κρατησε 1 χρονο (σε γνωστο μου 3 μηνες)Οποτε πρoχθες που χρησιμοποιησα την καινουργια στο mail που βαζα και την παλια δεν ειχα κανενα προβλημα.Σκεψου να ειχα κανει sign in.Δεν ειναι κουραστικο πιστευω καθε φορα που ανοιγεις το paypal να συμπληρωνεις την φορμα με τα στοιχεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε ξερω τι site ειναι αυτο, με το paypal παντως δεν εχει καμια σχεση

 

Φυσικά και έχει. Και το πιστοποιητικό της το 'χει η σελίδα και το link εντάξει είναι και οδηγείται κανείς στη σελίδα μέσω του επίσημου site του rFactor.

 

Για το premier και business account στη σελίδα του paypal διαβάζω:

 

Accept credit cards and other payment types for low fees

 

και κατά τη δική μου γνώμη αυτό αντιπροσωπεύεται επακριβώς από την αριστερή φόρμα στη σελίδα που έδειξα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοίγω άλλο θέμα.

Υπάρχει τρόπος να χρεώσω μια πιστωτική , προπληρωμένη πιστωτική και γενικά ότι κάρτα έχει δυνατότηα να κάνει αγορές μέσο net χωρίς να φαίνεται που πάνε τα $$ που την χρεώνω ?

θέλω να πουλήσω κάτι μέσο net ! ένα πρόγραμμα για την ακρίβεια .Για να το κάνω αυτό δεν είναι απαραίτητο να κάνω έναρξη στην εφορία για μπορώ να εκδίδω τιμολόγια στους αγοραστές του προγράμματος.

θέλω να τους βγάζει ένα εικονικό τιμολόγιο που να αναγραφει ότι αγόρασες από Εταιρία Τάδε το προϊόν τάδε και τίποτε άλλο !

Αν μπορεις γραψτα πιο κατανοητα γιατι εγω εχασα το λογαριασμο και δε μπορω να καταλαβω τι ακριβως θελεις. Και για να γινω πιο σαφης, ρωτας αν υπαρχει τροπος να χρεωσεις μια καρτα, μια οποιαδηποτε καρτα που εχει δυνατοτητα να κανει αγορες, και παρακατω λες οτι θελεις να πουλησεις κατι. Μα αν πουλας κατι δε χρεωνεται η καρτα!!!Και αυτο παλι που γραφεις :

θέλω να τους βγάζει ένα εικονικό τιμολόγιο που να αναγραφει ότι αγόρασες από Εταιρία Τάδε το προϊόν τάδε και τίποτε άλλο

Ποιος να τους το βγαζει αυτο το εικονικο τιμολογιο?? Επισης μια και γραφεις δημοσια ξερεις τι λεει ο νομος γιαυτο το εικονικο τιμολογιο που ρωτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέω να χρεώσω μια κάρτα , εννοώ την κάρτα του υποτιθέμενου πελάτη που θα αγοράσει από μένα !

αυτό που ψάχνω είναι να κάνω συναλλαγαί μέσο internet αλλα να μην φανεί το όνομα του τραπεζικού μου logariazmou στον αγοραστή.

δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα κατανόησης που έχεις . ευχάριστο πάντως που απάντησες τόσο γρήγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει. Και το πιστοποιητικό της το 'χει η σελίδα και το link εντάξει είναι και οδηγείται κανείς στη σελίδα μέσω του επίσημου site του rFactor

Ειπα δεν εχει σχεση γιατι εσυ ρωτας συγκεκριμενα για το paypal και ξαφνικα μας πετας ενα ξεμπαρκο σαιτ επειδη σου εχει λινκ για πληρωμη με paypal.

 

 

Για το premier και business account στη σελίδα του paypal διαβάζω:

 

και κατά τη δική μου γνώμη αυτό αντιπροσωπεύεται επακριβώς από την αριστερή φόρμα στη σελίδα που έδειξα.

Με τη διαφορα οτι αυτα τα fees που διαβαζεις αφορουν τους χρηστες του paypal στην Αμερικη. Για Ευρωπη υπαρχουν αλλα, οχι μεγαλες διαφορες βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέω να χρεώσω μια κάρτα , εννοώ την κάρτα του υποτιθέμενου πελάτη που θα αγοράσει από μένα !

αυτό που ψάχνω είναι να κάνω συναλλαγαί μέσο internet αλλα να μην φανεί το όνομα του τραπεζικού μου logariazmou στον αγοραστή.

δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα κατανόησης που έχεις . ευχάριστο πάντως που απάντησες τόσο γρήγορα!

Μπορει εσυ που εγραψες το ποστ να ηξερες τι θελεις, αλλα οπως τα εθεσες εγω δε καταλαβα τι ζητουσες. Παντως γιαυτο που ρωτας τωρα, σε καμια περιπτωση δε προκειτα ο αγοραστης να δει το ονομα του τραπεζικου λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει εσυ που εγραψες το ποστ να ηξερες τι θελεις, αλλα οπως τα εθεσες εγω δε καταλαβα τι ζητουσες. Παντως γιαυτο που ρωτας τωρα, σε καμια περιπτωση δε προκειτα ο αγοραστης να δει το ονομα του τραπεζικου λογαριασμου.

 

εννοείς χρησιμοποιώντας το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Με τη διαφορα οτι αυτα τα fees που διαβαζεις αφορουν τους χρηστες του paypal στην Αμερικη. Για Ευρωπη υπαρχουν αλλα, οχι μεγαλες διαφορες βεβαια

 

Ο σκοπός της παράθεσης ήταν αν δείξω ότι το paypal αναλαμβάνει μεταφορές και από όσους έχουν κάποια κάρτα χωρίς να έχουν εγγραφεί οι ίδιοι στο paypal (όπως είδες και στη συγκεκριμένη σελίδα), όχι τα fees! (Επειδή χρησιμοπιώ WYSIWYG editor στο forum το link επικολλήθηκε ως link αυτόματα, αλλά δεν ήταν αυτό που ήθελα να δείξω. Πάντως μιας και αναφέρθηκε εδώ μπορεί να δει κανείς τα fees για όλες τις χώρες και μάλιστα μπορεί να τα προβάλει σε όποιο νόμισμα θέλει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείς χρησιμοποιώντας το paypal?

 

ειτε αν σε πληρωσει με paypal η αν εχεις εσυ τη δυνατοτητα να δεχτεις πιστωτικη καρτα. Και στις δυο περιπτωσεις δε βλεπει ο αγοραστης ονομα δικαιουχου τραπεζικου λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκοπός της παράθεσης ήταν αν δείξω ότι το paypal αναλαμβάνει μεταφορές και από όσους έχουν κάποια κάρτα χωρίς να έχουν εγγραφεί οι ίδιοι στο paypal (όπως είδες και στη συγκεκριμένη σελίδα), όχι τα fees!

Δεν τα εχεις καταλαβει καλα τα πραγματα και δε ξερω που το ειδες εσυ στη σελιδα που παρεθεσες. Να το επαναλαβω αλλη μια φορα λοιπον καθαρα: Για να κανεις χρηση του paypal, ειτε να πληρωσεις ειτε να πληρωθεις πρεπει να εισαι μελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εχεις καταλαβει καλα τα πραγματα και δε ξερω που το ειδες εσυ στη σελιδα που παρεθεσες. Να το επαναλαβω αλλη μια φορα λοιπον καθαρα: Για να κανεις χρηση του paypal, ειτε να πληρωσεις ειτε να πληρωθεις πρεπει να εισαι μελος.

 

Και ρωτάω ξανά ή αριστερή φόρμα στη σελίδα του paypal τι σκοπό έχει; Και το κείμενο της παράθεσης τι σημαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ρωτάω ξανά ή αριστερή φόρμα στη σελίδα του paypal τι σκοπό έχει; Και το κείμενο της παράθεσης τι σημαίνει;

Για τη φορμα που ρωτας εχω απαντησει στο 644 ποστ. Οσο για το κειμενο υποθετω πως γνωριζεις Αγγλικα και ξερεις τι σημαινει, οπως κι εγω ξερω. Δε καταλαβαινω ομως πως συμπεραινεις οτι δεν ειναι απαραιτητο να εισαι μελος για να κανεις χρηση των υπηρεσιων του paypal. Δε δοκιμαζεις να κανεις μια εικονικη πληρωμη οπουδηποτε, για να δουμε μεχρι που θα σε αφησει να προχωρησεις χωρις να κανεις log in? :lol: Τελος εαν ειχες διαβασει προσεκτικα ολο το κειμενο της παραθεσης, θα εβλεπες οτι επανω γραφει personal account και διπλα premier/business account. Καταλαβαινεις ασφαλως τι σημαινει account. ε πως λοιπον θα εχεις καποιον ειδους account χωρις να εχεις κανει εγγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη φορμα που ρωτας εχω απαντησει στο 644 ποστ. Οσο για το κειμενο υποθετω πως γνωριζεις Αγγλικα και ξερεις τι σημαινει, οπως κι εγω ξερω. Δε καταλαβαινω ομως πως συμπεραινεις οτι δεν ειναι απαραιτητο να εισαι μελος για να κανεις χρηση των υπηρεσιων του paypal. Δε δοκιμαζεις να κανεις μια εικονικη πληρωμη οπουδηποτε, για να δουμε μεχρι που θα σε αφησει να προχωρησεις χωρις να κανεις log in? :lol:

 

Τώρα είδα το edit. Για δες καλά τη γράφει το κουμπί κάτω από τη φόρμα! Επίσης από την παράθεση καταλαβαίνω αυτό που σου λέω, γιατί και οι εγγεγραμμένοι έχουν κάρτες. Γιατί να το αναφέρει πάλι χωριστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το επαναλαβω αλλη μια φορα λοιπον καθαρα: Για να κανεις χρηση του paypal, ειτε να πληρωσεις ειτε να πληρωθεις πρεπει να εισαι μελος.

 

What is Website Payments?

Website Payments is an easy, quick way for merchants to start accepting all major credit cards, debit cards, bank transfers and PayPal payments online. Merchants can easily integrate Website Payments into their website, allowing customers to shop on their website and pay with PayPal.

 

Customers can pay by credit card without signing up for a PayPal account. Or, if they have a PayPal account, they can pay quickly with PayPal.

 

Merchants can customise their PayPal payment pages with their logo and colours, and choose to use PayPal's free tools that calculate postage and tax totals for them

 

https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;locale=en_GB&_dyncharset=UTF-8&countrycode=GB&cmd=_help&serverInstance=9006&t=solutionTab&ft=searchTab&ps=solutionPanels&solutionId=16932

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα το edit. Για δες καλά τη γράφει το κουμπί κάτω από τη φόρμα! Επίσης από την παράθεση καταλαβαίνω αυτό που σου λέω, γιατί και οι εγγεγραμμένοι έχουν κάρτες. Γιατί να το αναφέρει πάλι χωριστά!

φιλε επειδη εγω λεω να τη κανω για κανα μοχιτο τωρα, αν εσυ θελεις να το παλεψεις, γιατι δε προσπαθεις να στειλεις μια εικονικη πληρωμη να δουμε μεχρι που θα σε αφησει να προχωρησεις χωρις log in? Κατα τ αλλα μη ξαναπεις σε κανενα οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχεις γραφτει (να εισαι μελος στο paypal) για να στειλεις η να παρεις χρηματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...