Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο πάλι κι αυτό. Θα γίνεις εσύ ρεζίλι επειδή έκαναν λάθος αυτοί;

 

Εε ναι, οσο να'ναι θα σε δει κοσμος :)

 

Στο Carrefour πήγαινα για ένα διάστημα γιατί βόλευε και είχε καλές τιμές και προσφορές, αλλά σταμάτησα γιατί είχε αρχίσει να ακριβαίνει, να μη βρίσκεις ποτέ τις προσφορές (που δεν ήταν και πραγματικές προσφορές γιατί το είχαν παρακάνει να ανεβάζουν την τιμή την ίδια μέρα και να βάζουν μετά δήθεν προσφορά, και συχνά δεν έβγαιναν και στο ταμείο), δεν έφερνε πλέον πολλά γαλλικά προϊόντα που μου άρεσαν, και είχε αρχίσει να είναι και υπερβολικά σιχαμερό. Έβλεπες τα τυριά και το κρεοπωλείο και φοβόσουν ότι θα πάθεις τροφική δηλητηρίαση. Κάποιος μάλιστα μου είχε πει ότι είχε δει και κάτι κατσαρίδες ζωντανές να τρέχουν κάτω από ένα ψυγείο. Αν κλείνουν τα ψυγεία δεν ξέρω, αλλά ίσως έτσι εξηγούνται τα χάλια κάποιων προϊόντων που αν δεν ήταν ήδη μουχλιασμένα, χαλούσαν αμέσως. Είχα επιστρέψει αρκετά. Πιστεύω πως δεν μπορεί να είναι όλα τα καταστήματα τόσο χάλια. (Aπό το Lidl μου είχε μουχλιάσει μια φορά ένα κασέρι πριν το ανοίξω και το πήγα αμέσως πίσω, αλλά δεν ξαναέτυχε, οπότε δεν έχω λόγο να τους υποψιάζομαι).

 

 

Τωρα πια το ξερεις, αναγραφουν πανω στα ψυγεια τις ωρες λειτουργιας!

 

Δε ξερω αν αυτο ειναι νομιμο/επιτρεπτο ή αν γινεται και σε αλλα s/m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστο στην 'παραδοση' να μην ασχολειται με βρωσιμο ζελε, το lidl σημερα δεν ειχε καθολου για να αγορασω!

Παλια ειχε δε και εξωφρενικη τιμη, αλλα το διορθωσαν αυτο...(ισως διαβαζοντας εδω).

 

Αλλα παντα εχει ενα-δυο κουτια, ελαχιστα τεμαχια.

Και με τοσα λιγα (το χουν συστημα να μην φερνουν πολλα), λογικο ειναι να 'ξεμενουν'.

Ετσι, αν σημερα ηθελα να αγορασω ζελε, αναγκαστικα με εστελναν να το κανω, εκτος lidl.

 

----

 

Οσο για το κλασικο πρασινο uht, γαλα, τι να πω.

Τα εχουμε ξαναπει.

Γαλα που ληγει σε 2 μηνες, ε κριμα να το λες κιολας οτι ειναι 'υψηλης παστεριωσης'.

Δεν λεω οτι δεν ειναι.

Αλλα ο αλλος το παιρνει αυτο το γαλα, ΚΑΙ για την πιο μακρινη ημερομηνια ληξης.

Αυτοι ομως εχουν φτασει να πουλανε uht γαλα, με ημερομηνια ληξης ακομη και λιγοτερο απο μηνα, το εχουμε δει αυτο, και οπως το πανε, θα το ξαναδουμε.

 

 

Σε καποια πραγματα το lidl(ζελες, γαλα uht, κλπ), ειναι πραγματικα 'οτι να ναι'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη παω την αλλη μερα να τα ζητησω. Και χρονο θα χασω και ρεζιλι θα γινω στο κοσμο που θα με βλεπει και δε ξερω αν θα το δεχτουν.

 

 

 

Τωρα γιατι δε ψωνιζεις απ το καρφουρ? σε καλυπτει σε ολα τo lidl?

Εγω χρησιμοποιω το καρφουρ για να παιρνω οτι δεν υπαρχει στο lidl.

Οι υπαλληλοι στο δικο μου καρφουρ ειναι ευγενικοι. Μια φορα ομως πριν κατι μηνες μου ειχαν χτυπησει 2 Ολυμπος αντι για 1, ετσι πληρωσα 2.20€ για κατι που δε πηρα. Τα δε ψυγεια τους τα κλεινουν συγκεκριμενες ωρες, κι ετσι καποια προιοντα ψυγειου ειναι σε κακη κατασταση... Δε ξερω αν ισχυει το ιδιο και στο lid

 

Έχεις δικαίωμα επιστροφής, δεν θα γίνεις ρεζίλι! Είναι δικαίωμα σου.

Έχεις δικαίωμα επιστροφής, δεν θα γίνεις ρεζίλι! Είναι δικαίωμα σου.

Εδώ ζητάνε επιστροφή χρημάτων για γκοφρέτα που κάνει 50 λεπτά. χαχαχα

Εε ναι, οσο να'ναι θα σε δει κοσμος :)

 

Τωρα πια το ξερεις, αναγραφουν πανω στα ψυγεια τις ωρες λειτουργιας!

 

Δε ξερω αν αυτο ειναι νομιμο/επιτρεπτο ή αν γινεται και σε αλλα s/σ

Στα lidl δεν κλείνουν ποτέ τα ψυγεία γιατί θα χαλάσουν τα προιόντα και μετά θα είναι για πέταμα. Το βράδυ που κλείνει το μαγαζί, κλείνουν μόνο τα φώτα του ψυγείου και κατεβαίνουν ειδικές κουρτίνες για περισσότερη προστασία κατά τη διάρκεια της νύχτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ποτα γιατι τα σταματησαν ρε παιδια, ξερει κανεις;

Αφησαν λιγες βοτκες και ουισκυ. Επαρνα ενα καφε ρουμι μακ κουκ που ειχαν. Απο περυσι αποσυρθηκε, οπως και άλλα ποτά τους.

Απο τοτε εριξαν βαρος στο κρασι και εχουν μεγαλες ποσοτητες και ποικιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα lidl δεν κλείνουν ποτέ τα ψυγεία γιατί θα χαλάσουν τα προιόντα και μετά θα είναι για πέταμα. Το βράδυ που κλείνει το μαγαζί, κλείνουν μόνο τα φώτα του ψυγείου και κατεβαίνουν ειδικές κουρτίνες για περισσότερη προστασία κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

Toυ Kαρφουρ τα προϊοντα δηλαδη εχουν μεγαλυτερη αντοχη?

 

Πως εισαι βεβαιος οτι και στο lidl δεν τα κλεινουν κατα διαστηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά υπάρχει μαγαζί που κλείνει τα ψυγεία;! Είστε σίγουροι ρε παιδιά;

 

Nαι, το Καρφουρ της γειτονιας μου... Αναγραφει πανω τους: "Ωρες λειτουργιας ψυγειων απο ωρες [ταδε] εως [ταδε]".

 

Ειναι παρανομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, το Καρφουρ της γειτονιας μου... Αναγραφει πανω τους: "Ωρες λειτουργιας ψυγειων απο ωρες [ταδε] εως [ταδε]".

 

Ειναι παρανομο?

είναι υποχρεωτικό γιατί είναι οι ώρες των αποπαγώσεων και οχι φυσικά της λειτουργίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με χρέωσαν παραπάνω σε ένα προϊόν (λάθος ετικέτα) και ζήτησα επιστροφή από την ταμία (ήταν ευγενική, δεν δυσανασχέτησε)... και όχι, δεν ντράπηκα που πήρα πίσω €1,10. Σε 1000 πελάτες να το κάνουν την μέρα, είναι σημαντικό ποσό.

 

Μου έχει ξανατύχει παλιότερα και δεν είχα κάνει κάτι (λάθος μου). Πλέον μου έχει γίνει συνήθεια να κοιτάω την απόδειξη πριν φύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί να ντραπεί κάποιος επειδή ζήτησε από το σούπερ μάρκετ να διορθώσει το λάθος του. Το ξέρω ότι με βλέπει κόσμος όταν το κάνω, αλλά δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι αυτό από κάποιους θεωρείται ρεζίλι. Αν είναι έτσι πάντως εγώ γίνομαι ρόμπα κάπου μια φορά την εβδομάδα τώρα τελευταία ειδικά στο AB. @bedazzled, σου επέστρεψε τη διαφορά ή έδωσες πίσω το προϊόν;

 

Τα κρουασάν είναι ωραία αλλά στο πιο κοντινό μου Lidl δεν έχει. Ελπίζω να βάλουν παντού σιγά σιγά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινά παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί να ντραπεί κάποιος επειδή ζήτησε από το σούπερ μάρκετ να διορθώσει το λάθος του. Το ξέρω ότι με βλέπει κόσμος όταν το κάνω, αλλά δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι αυτό από κάποιους θεωρείται ρεζίλι. Αν είναι έτσι πάντως εγώ γίνομαι ρόμπα κάπου μια φορά την εβδομάδα τώρα τελευταία ειδικά στο AB. @bedazzled, σου επέστρεψε τη διαφορά ή έδωσες πίσω το προϊόν;

 

Μου επέστρεψε την διαφορά. Είχε και μεγάλη ουρά λόγω Σαββάτου (κλασικά κάποιοι φωνάζανε να ανοίξει κι άλλο ταμείο), οπότε δεν νομίζω να είχε όρεξη για μανουρίτσα...

 

Πάνω σε αυτό που λες, ισχύει το εξής: οι άνθρωποι είναι μιμητικά όντα. Αν κάποιος δει έναν πελάτη να ζητάει την διαφορά, θα παρακινηθεί να το κάνει και ο ίδιος αν του τύχει το ίδιο. Αν δεν δει ποτέ κανέναν, θα κάτσει και αυτός στα αυγά του. Έτσι δουλεύει η ανθρώπινη ψυχολογία.

 

Άρα όχι μόνο δεν τίθεται θέμα ντροπής, αλλά πάντα πρέπει να υπάρχει κάποιος να κάνει την αρχή και να τον δουν και οι υπόλοιποι... στην τελική δεν μιλάμε για την Ελβετία, ούτε για κανά ντελικατέσεν.

Επεξ/σία από bedazzled
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...