Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηταν να βαλει ενα κομπρεσερ αερος αλλα δεν το βλεπω μαλλον το ακυρωσανε? Το εχει παρει κανενας παλιοτερα, λεει τιποτα?

Και στο Γέρακα πριν λίγο που πέρασε δεν είχε μείνει κανένα.Εγώ πρόλαβα και πήρα.

 

Δεν ξέρω αν είσαι κοντά στην Αγία Παρασκευή εκεί πάντα φέρνει μεγάλα αποθέματα και πολλές φορές όταν δε 

βρίσκω κάτι στο Γέρακα εκεί έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή τιμή. Να ξέρεις ότι γενικά οι αποχυμωτές θέλουν μετά τη χρήση καθάρισμα και συνήθως καταλήγουν μέσα στο ντουλάπι επειδή ο χρήστης βαριέται.

Τον συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει για την απόδοση του.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μού εκανε πολύ καλή εντύπωση (αν ειναι αληθεια...)

προχθές στό lidl αλίμου , κάνοντας τά ψώνια μου βλέπω μιά συσκευασία  από κοτομπουκιές cordon blue εξω από τό ψυγείο παρατημένη δίπλα

στίς ζωοτροφές ...

ετυχε νά περνάει από δίπλα μου ενας υπάλληλος τού lidl καί τού λέω υπάρχει μιά συσκευασία από κοτομπουκιές  εξω από το ψυγείο καί μήπως ειναι εκεί από πολλή ωρα καί εχει πρόβλημα  αλλοίωσης ...

αμέσως την παίρνει καί την πετάει μέσα σέ ενα καρότσι πού ειχε μέσα ρούχα παπούτσια κλπ πού ηταν από επιστροφές πελατών 

λέγοντάς μου οτι πάει αμέσως γιά καταστροφή ,γιατί εχουν αυστηρές εντολές γιά τέτοιες περιπτώσεις από τήν διοίκηση ...μέ κατεψυγμένα προιόντα 

εκτός ψυγείου ... νά αποσύρονται καί νά καταστρέφονται αμέσως ...

μακάρι νά ισχύει αυτό ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το είδα και είδα και το μπλέντερ και μου γυάλισε.

 

Με αποχυμωτή θες ένα σκασμό φρούτα για ένα ποτήρι οπότε γιατί να μην τα τρως με στυλ...! :)

 

Καλη τιμή (25€) εάν αναλογιστεί κανείς ότι ένας Kenwood Smoothie Cocktail SB327 ξεκινάει από 110 €...

 

Το θέμα είναι βέβαια το πόσο θα ζήσει το ένα και πόσο το άλλο... :)

post-77568-0-16241400-1506668940_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παρεις και μια Φιλιππινεζα να στον καθαριζει, γιατι θελει τοση ταλαιπωρια να καθαριστουν ολα ενα ενα και να μπουν στο ντουλαπι που μετα απο 5 χυμους θα τον παρατησεις στο ντουλαπι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το είδα και είδα και το μπλέντερ και μου γυάλισε.

 

Με αποχυμωτή θες ένα σκασμό φρούτα για ένα ποτήρι οπότε γιατί να μην τα τρως με στυλ...! :)

 

Καλη τιμή (25€) εάν αναλογιστεί κανείς ότι ένας Kenwood Smoothie Cocktail SB327 ξεκινάει από 110 €...

 

Το θέμα είναι βέβαια το πόσο θα ζήσει το ένα και πόσο το άλλο... :)

 

Σίγουρα πρακτικό και οικονομικό.

Έχει και λειτουργία θρυματισμού πάγου  ρίχνεις 5-6 παγάκια πρώτα τα οποία ρίχνοντας και τα φρούτα

θα λιώσουν σιγά -σιγά και  έχεις έναν παγωμένο πηχτούτσικο χυμό.

Μπορείς κάλιστα να στίψεις και 1-2 πορτοκάλια  να ρίξεις το χυμό για περισσότερο αραίωμα.

Έτσι δεν έχεις μεγάλο μπελά στο καθάρισμα. 

 

Για το πόσο κρατάει;;;;Κράτα την απόδειξη και μην ξεχνάς ότι στο lidl έχουν τρία χρόνια εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει ποτε κανεις αυτον τον αποχυμωτη? Αξιζει?

 

Μήπως θα είναι λίγο αδύναμος; Για τα watt το λέω, μου φαίνονται λίγα. Πιο πολύ ρόλο πρέπει να παίζει σε σκληρά φρούτα και λαχανικά, πχ καρότα, τζίντζερ κλπ.

 

Edit, τώρα είδα την εικόνα. Δεν είναι κλασσικός αποχυμωτής, σαν μπλέντερ είναι. Οπότε μπορεί να μην ισχύουν αυτά που έγραψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zio στην εικόνα είναι το μπλέντερ.

Στο φυλλάδιο που ποστάρω ένα μήνυμα παραπάνω υπάρχει και αποχυμωτής κανονικός στην απέναντι σελίδα. :)

 

Βέβαια και αυτός 450 watt .Τι να πω μικρός.Μήπως είναι με νέα δεδομένα σαν τις ηλεκτρικές

σκούπες;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zio στην εικόνα είναι το μπλέντερ.

Στο φυλλάδιο που ποστάρω ένα μήνυμα παραπάνω υπάρχει και αποχυμωτής κανονικός στην απέναντι σελίδα. :)

 

Βέβαια και αυτός 450 watt .Τι να πω μικρός.Μήπως είναι με νέα δεδομένα σαν τις ηλεκτρικές

σκούπες;;;;

Οκ το είδα! Δε νομίζω να είναι σαν τις σκούπες γιατί βλέπω ότι πωλούνται μεγαλύτεροι. Ίσως τα 450w είναι λίγα για κάποιους, είναι ανάλογα τη χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μού εκανε πολύ καλή εντύπωση (αν ειναι αληθεια...)

προχθές στό lidl αλίμου , κάνοντας τά ψώνια μου βλέπω μιά συσκευασία  από κοτομπουκιές cordon blue εξω από τό ψυγείο παρατημένη δίπλα

στίς ζωοτροφές ...

ετυχε νά περνάει από δίπλα μου ενας υπάλληλος τού lidl καί τού λέω υπάρχει μιά συσκευασία από κοτομπουκιές  εξω από το ψυγείο καί μήπως ειναι εκεί από πολλή ωρα καί εχει πρόβλημα  αλλοίωσης ...

αμέσως την παίρνει καί την πετάει μέσα σέ ενα καρότσι πού ειχε μέσα ρούχα παπούτσια κλπ πού ηταν από επιστροφές πελατών 

λέγοντάς μου οτι πάει αμέσως γιά καταστροφή ,γιατί εχουν αυστηρές εντολές γιά τέτοιες περιπτώσεις από τήν διοίκηση ...μέ κατεψυγμένα προιόντα 

εκτός ψυγείου ... νά αποσύρονται καί νά καταστρέφονται αμέσως ...

μακάρι νά ισχύει αυτό ...

 

Ισχύει - όποιος έχει περάσει μέσα από αποθήκη Lidl για να πάει τουαλέτα, θα έχει προσέξει ότι σε μια μεριά έχουν μαζεμένα τα "προς καταστροφή". Κι έχω ρωτήσει σε αρκετά διαφορετικά μαγαζιά και μου έχουν πει το ίδιο ακριβώς, ότι όσα προϊόντα ψυγείου βρίσκονται εκτός, τα αποσύρουν. Οι υπάλληλοι δεν έχουν βέβαια λόγο να κάνουν του κεφαλιού τους από την στιγμή που είναι μεγαλοαλυσίδα, και αφού η πολιτική της εταιρίας λέει "καταστροφή", έτσι και πράττουν.

Λογικά πάντως δεν είναι αποκλειστικότητα της Λινλ αυτή η τακτική, οπότε δεν υπάρχει λόγος να το "εκτιμήσει ιδαιτέρως" κανείς - είναι και το αυτοννόητο εδώ που τα λέμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Λογικά πάντως δεν είναι αποκλειστικότητα της Λινλ αυτή η τακτική, οπότε δεν υπάρχει λόγος να το "εκτιμήσει ιδαιτέρως" κανείς - είναι και το αυτοννόητο εδώ που τα λέμε...

οπως αυτονοητο ειναι να το επιστρεψεις στο ψυγειο αντι να το αφησεις οπου να ΄ναι και το επομενο λεπτο να εισαι εσυ αυτος που θα κανει παραπονα στο λιντλ γιατι το προιον ειναι χαλασμενο επειδη ειναι εκτος ψυγειου

 

ΥΓ: δεν εννοω εσενα προσωπικα με το εσυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...