Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το μιξερ χειρος που εχει αξιζει?

 

Εχω ενα πολυ παλιο που δουλευει μια χαρα αλλα δεν κραταει αυτο το ματζαφλαρι στην υποδοχη,ειναι θεμα τυχης ποτε θα κατσει μετα απο πολυ κοπο να κανω την δουλεια μου.

 

Γενικα απο οτι βλεπω ολα ετσι ειναι,γιατι εχουν αυτη την χαζη τεχνολογια...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως αυτονοητο ειναι να το επιστρεψεις στο ψυγειο αντι να το αφησεις οπου να ΄ναι και το επομενο λεπτο να εισαι εσυ αυτος που θα κανει παραπονα στο λιντλ γιατι το προιον ειναι χαλασμενο επειδη ειναι εκτος ψυγειου

 

ΥΓ: δεν εννοω εσενα προσωπικα με το εσυ

 

...βασικά το αυτοννόητο είναι ότι το κατάστημα θα απορρίψει το προϊόν, πάνω απ' όλα για το συμφέρον του (ειδικά η Λιντλ που την περιμένουν πάντα με το τουφέκι στην γωνία και καλό είναι να μην δίνει κι άλλα δικαιώματα).

Το άλλο που λες για την ορθή συμπεριφορά πελάτη = να μην κάνει μαλακίες, είναι μάλλον το "επιθυμητά αυτοννόητο".

 

Θέλω να πω, το "αυτοννόητο" που χρησιμοποίησα εγώ, το χρησιμοποίησα για να τονίσω στον προηγούμενο φίλο πως ούτως ή άλλως όλες οι μεγαλοαλυσίδες (αυτές τουλάχιστον, γιατί σε ένα μικρομάγαζο.......) έτσι λειτουργούν (απόρριψη) και δεν έχει νόημα να το "εκτιμήσει" κανείς.

Εμένα δεν μου κάνει έκπληξη ότι τα απορρίπτουν. Έκπληξη θα μου ήταν να είχαν πολιτική "ξαναβάλτε τα στο ψυγείο"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορία οσον αφορα στο τι σχεση εχει, το εισαγωγικο σκετσακι με παιδί και μάνα με τις προσφορες σαββατου.

Παιζει να εχουν καναν πυροβολημενο μαρκετινγκ μανατζερ εκει στη Σίνδο;

 

 

https://youtu.be/-IF8vJsvqvE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλιο για τα πολύμπριζα που φέρνει την επομενη εβδομάδα

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=4217

 

Αν είναι ίδιας ποιότητας με αναλογα που ειχε φέρει πριν απο περιπου ενα μήνα, η τιμή του ζευγαριου ειναι πολύ καλή. Το λεω γιατί πήρα και  για τα λεφτά που εδωσα εντυπωσιάστηκα και απο το πάχος του καλωδίου και γενικά την ποιότητα των πλαστικών. Λόγω αναγκών αγόρασα τους τελευταίους μήνες αρκετά πολύπριζα απο διαφορες μάρκες και ειδα το range τιμών. 

 

 

Το μονο που με χάλασε στα πολύπριζα του lidl ειναι οτι δεν μπορεί να στηριχτεί στον τοίχο (τρύπες για βίδες) και το "ανοιγμα" του πολύπριζου για πατέντες με βίδωματα και επεκταση καλωδίου ειναι πολύ μπελαλιδικο.

 

Για απλή κλασσική χρήση ειναι vfm

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ένα κεραμικό τηγάνι.αξίζει ή να πληρώσω μάρκα;

Πλήρωσε μάρκα μόνο αν ξέρεις τι χαρακτηριστικά αγοράζεις. Πέτυχα περσι tefal σειρά meteor που είναι και eco με 50% εκτπωση στον Γαλαξία. Επίσης πρόσεχε το μέγεθος δεν εχουν όλα την ίδια χρήση.

Επίσης το δικό μου εχει ενα κοκκινο στο κέντρο και καταλαβαίνεις πότε είναι έτοιμο το ταψί, για κρεας είναι αυτό.

http://www.tefal.gr/%CE%9C%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%B7-%26-%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%B7-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%B6%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82/%CE%9C%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A3%CE%BA%CE%B5%CF%8D%CE%B7-/The-Meteor-Range/p/R-Meteor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω το tefal meteor 2 χρονια τωρα και δεν εμφανιστηκαν προβληματα. Το ειχα παρει απο σκρουτζομαγαζο γιατι στα κανονικα μαγαζια ηταν οι τιμες φωτια. Εκεινο τον καιρο δεν ειχε πολλα σχολια στο σκρουτζ για το εν λογω τηγανι και τα λιγα που ειχε ηταν θετικα. Τωρα διαβαζω πολυ θαψιμο πλεον και σκεφτομαι μηπως επεσα σε καλη παρτιδα τελικα;

 

https://www.skroutz.gr/c/1080/frying-pans.html?keyphrase=tefal+meteor&from=autocomplete

 

Απο το λιντλ οτι σκευος εχω αγορασει με σουηδικο ατσαλι και επιστρωση ILAG βγηκε καλό και ανθεκτικό. Προτιμηστε τα βαρια, στιβαρά και ακριβουτσικα σκευη απο λιντλ γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Meteor εκτος απο πανακριβα δεν τα λες και αντικολλητικα ...(και με λαδι μεσα στο τηγανι παντα ε)...


 

 ...τωρα εχουν το καλο που αντεχουν (οπως εχω διαπιστωσει εδω και κανα χρονο που εχω ενα τετοιο)

 

Απο την αλλη αγορασα αγορασα ακομα ενα -γνησιο- νορμαλ τεφαλ και αφου το πρωτοεπλυνα πολυ προσεκτικα με το σφουγγαρακι εβαλα λαδι και αβγα και απο την πρωτη μερα και μετα κολλαει σε ενα σημειο!

 

Αρα στην τελικη αμα δεν εχουν διαπιστωθει προβληματα με το υλικο που τα φτιαχνουν... παρε και αυτο απο τα λιντλ

 


edit

Με προλαβε ο απο πανω με τα σχολια στο σκρουτζ τα οποια εγκρινω και επαυξανω

 

Ενα θεμα ακομα που πρεπει να προσεχουμε ειναι και η αγωγιμοτητα

_Ετσι που μου την εσπασε με τα τηγανια λολ αγορασα και ενα φτηνο με ασπρη κεραμικη επιστρωση απο τον Σκλαβενιτη

Σε αυτο αμα δεν προσεξεις και αφησεις λιγο παραπανω μια ομελετα για πχ αρπαζει για πλακα!

 

Αρα εκτος απο το υλικο και το παχος ...βαρος που λεει και ο απο πανω λογικα θα παιζει τον ρολο του...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παρόμοια με το meteor της Tefal έχει και το Jumbo (αν θυμάμαι είναι τούρκικα) στα 10-12 ευρώ και δεν φαίνονται φθηνιάρικα. Αν πάρω θα σας ενημερώσω για τη ποιότητα μαγειρέματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Meteor εκτος απο πανακριβα δεν τα λες και αντικολλητικα ...(και με λαδι μεσα στο τηγανι παντα ε)...

https://www.skroutz.gr/s/7418579/Tefal-Meteor-28cm.html

 

...τωρα εχουν το καλο που αντεχουν (οπως εχω διαπιστωσει εδω και κανα χρονο που εχω ενα τετοιο)

 

Απο την αλλη αγορασα αγορασα ακομα ενα -γνησιο- νορμαλ τεφαλ και αφου το πρωτοεπλυνα πολυ προσεκτικα με το σφουγγαρακι εβαλα λαδι και αβγα και απο την πρωτη μερα και μετα κολλαει σε ενα σημειο!

 

Αρα στην τελικη αμα δεν εχουν διαπιστωθει προβληματα με το υλικο που τα φτιαχνουν... παρε και αυτο απο τα λιντλ

 

 

edit

Με προλαβε ο απο πανω με τα σχολια στο σκρουτζ τα οποια εγκρινω και επαυξανω

 

Ενα θεμα ακομα που πρεπει να προσεχουμε ειναι και η αγωγιμοτητα

_Ετσι που μου την εσπασε με τα τηγανια λολ αγορασα και ενα φτηνο με ασπρη κεραμικη επιστρωση απο τον Σκλαβενιτη

Σε αυτο αμα δεν προσεξεις και αφησεις λιγο παραπανω μια ομελετα για πχ αρπαζει για πλακα!

 

Αρα εκτος απο το υλικο και το παχος ...βαρος που λεει και ο απο πανω λογικα θα παιζει τον ρολο του...

 

Αν δεν ειναι meteor, τοτε τι μας νοιαζει; αν ειναι νορμαλ τεφαλ, ειναι ασχετο με το θεμα.

 

Εμενα καλο μου βγηκε. Στον Γαλαξια εχει τα τεφαλ meteor σε προσφορα -25% ξεκιναν απο 25€ και φτανουν μεχρι 55€ οι κατσαρολες. Τα τηγανια ξεκιναν απο 25 και φτανουν μεχρι 35 σε τρια μεγεθη. 20 28 30cm χωρις να ειμαι σιγουρος.

Δεν ειναι υπερ προσφορα, περσι ειχε βγει καλυτερη, για καποιον που βιαζεται μονο.

Επισης σε προσφορα και τα κεραμικα σκευη Γαλαξιας, ειναι μια αγνωστη ιταλικη μαρκα, στα μισα χρηματα απ οτι τα τεφαλ. Δεν γνωριζω καθολου τι εστι απο ποιοτητα ισως καλυτερα του lidl.

Κάτι παρόμοια με το meteor της Tefal έχει και το Jumbo (αν θυμάμαι είναι τούρκικα) στα 10-12 ευρώ και δεν φαίνονται φθηνιάρικα. Αν πάρω θα σας ενημερώσω για τη ποιότητα μαγειρέματος.

 

Το jumbo φερνει κατι τουρκικες μαρκες που ειναι αρκετα καλες και οικονομικες σε τηγανια κατσαρολες(οπως επισης και αρκετα πλαστικα σκευη ειναι τουρκικες μαρκες). Και δεν ειναι αγνωστες, σαν να λεμε pitsos. Αν μου πειτε ποιες ειναι θα σας πω και ποια ειναι η καλυτερη γιατι ειναι κανα 2 αν θυμαμαι καλα.

Πολυ σωστη παρατηρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι meteor, τοτε τι μας νοιαζει; αν ειναι νορμαλ τεφαλ, ειναι ασχετο με το θεμα.

 

 

 

Ναι αλλα καποιος ανεφερε τα μετεορ παραπανω και αφου ετσι το θεμα πηγε γενικα στα τηγανια Τι ασχετο με το θεμα!

Τεσπα απο την στιγμη που το εχω οφειλα να πω πως δεν ειναι 100% αντικολλητικα οπως θα περιμενε κανεις απο τηγανι που θα σκασει ενα σωρο λεφτα 

 

...Εκτος αμα διαβασες το μνμ μου απο τη μεση και μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα καποιος ανεφερε τα μετεορ παραπανω και αφου ετσι το θεμα πηγε γενικα στα τηγανια Τι ασχετο με το θεμα!

Τεσπα απο την στιγμη που το εχω οφειλα να πω πως δεν ειναι 100% αντικολλητικα οπως θα περιμενε κανεις απο τηγανι που θα σκασει ενα σωρο λεφτα 

 

...Εκτος αμα διαβασες το μνμ μου απο τη μεση και μετα

Τους εχεις μπερδεψει ολους, αστο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι meteor, τοτε τι μας νοιαζει; αν ειναι νορμαλ τεφαλ, ειναι ασχετο με το θεμα.

 

Το jumbo φερνει κατι τουρκικες μαρκες που ειναι αρκετα καλες και οικονομικες σε τηγανια κατσαρολες(οπως επισης και αρκετα πλαστικα σκευη ειναι τουρκικες μαρκες). Και δεν ειναι αγνωστες, σαν να λεμε pitsos. Αν μου πειτε ποιες ειναι θα σας πω και ποια ειναι η καλυτερη γιατι ειναι κανα 2 αν θυμαμαι καλα.

 

 

 

Τους εχεις μπερδεψει ολους, αστο.

 

Ενω εσυ τα λες μια χαρα!.. Αυριο που θα εισαι νηφαλιος ξαναγραψε ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...