Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι "προσφορές" των ρούχων τις τελευταίες 2 βδομάδες, είναι ό,τι έχει μείνει stock από πέρυσι. Έχω φάει τζάμπα 3 πρωϊνά και δε βρήκα τίποτα απ'αυτά που ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε κανεις τον βραστηρα INOX να μας πει εντυπωσεις; Στο βιντεο φαινεται καλη ποιότητα αλλά αν δεν βρασεις νερο δεν μπορεις να ξερεις για σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ποιότητα και στο βράσιμο.

Αν ο βραστήρας δεν είναι κατασκευασμένος από ποιοτικά υλικά το βρασμένο νερό που βγαίνει έχει υπολείμματα μέσα από το λιωμένο υλικό του ίδιου του βραστήρα. Κατά συνέπεια το νερό είναι καρκινογόνο το οποίο το αναμειγνύεις   με τον καφέ σου και το «απολαμβάνεις»

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αρεσε τπτ απο το επομενο φυλλαδιο; Εγω αγοραζω χρονια το αντισκωριακο σπρει και την παστα καθαρισμου χεριων. Το κακο με την παστα ειναι οτι δεν εχει πολλους μηνες ζωη ραφιου, φρεσκια ειναι υγρη & πολυ δυνατη. Προσφατα ανοιξα μια απο περυσι και εχει καταντησει σαν στεγνο πριονιδι (καθαριζει μεν αλλα λιγοτερο αποδοτικά).

Σπανιο, αλλά θα φερουν λαδι μηχανης 5W 40 , τυπο που δεν εχω ξαναδει στο λιντλ. Μοιαζει πολυ το μπουκαλι στο χρωμα και το σχημα με το GM Dexos 2 που χρησιμοποιω, αλλα δεν πιστευω να ειναι το ιδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα Meteor εκτος απο πανακριβα δεν τα λες και αντικολλητικα ...(και με λαδι μεσα στο τηγανι παντα ε)...
 
 ...τωρα εχουν το καλο που αντεχουν (οπως εχω διαπιστωσει εδω και κανα χρονο που εχω ενα τετοιο)
 
Απο την αλλη αγορασα αγορασα ακομα ενα -γνησιο- νορμαλ τεφαλ και αφου το πρωτοεπλυνα πολυ προσεκτικα με το σφουγγαρακι εβαλα λαδι και αβγα και απο την πρωτη μερα και μετα κολλαει σε ενα σημειο!
 
Αρα στην τελικη αμα δεν εχουν διαπιστωθει προβληματα με το υλικο που τα φτιαχνουν... παρε και αυτο απο τα λιντλ
 
edit
Με προλαβε ο απο πανω με τα σχολια στο σκρουτζ τα οποια εγκρινω και επαυξανω
 
Ενα θεμα ακομα που πρεπει να προσεχουμε ειναι και η αγωγιμοτητα
_Ετσι που μου την εσπασε με τα τηγανια λολ αγορασα και ενα φτηνο με ασπρη κεραμικη επιστρωση απο τον Σκλαβενιτη
Σε αυτο αμα δεν προσεξεις και αφησεις λιγο παραπανω μια ομελετα για πχ αρπαζει για πλακα!
 
Αρα εκτος απο το υλικο και το παχος ...βαρος που λεει και ο απο πανω λογικα θα παιζει τον ρολο του...

 

 

Ευτυχως το εγραψες και ειδα τις κριτικες ετοιμαζομουν να το αγορασω.Ξερει καποιος ενα πραγματικα αντικολλητικο τηγανι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αρεσε τπτ απο το επομενο φυλλαδιο; Εγω αγοραζω χρονια το αντισκωριακο σπρει και την παστα καθαρισμου χεριων. Το κακο με την παστα ειναι οτι δεν εχει πολλους μηνες ζωη ραφιου, φρεσκια ειναι υγρη & πολυ δυνατη. Προσφατα ανοιξα μια απο περυσι και εχει καταντησει σαν στεγνο πριονιδι (καθαριζει μεν αλλα λιγοτερο αποδοτικά).

Σπανιο, αλλά θα φερουν λαδι μηχανης 5W 40 , τυπο που δεν εχω ξαναδει στο λιντλ. Μοιαζει πολυ το μπουκαλι στο χρωμα και το σχημα με το GM Dexos 2 που χρησιμοποιω, αλλα δεν πιστευω να ειναι το ιδιο.

 

Έχει λάδι αυτοκινήτου 10-40  5 λίτρα στα 15 ευρώ. Θα πάρω 1 δοχείο.Το χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

 

Α και το υγρό καθαριστικό τζαμιών αυτοκινήτου.Το χρησιμοποιώ μόνιμα.Μία δόση αρκεί να γεμίσει το δοχείο

με νερό.Το μπουκαλάκι έχει πάνω από 4-5 δοσεις.

 

Είδα και το λάδι 5-40.Καλή τιμή Τι αυτοκίνητο έχεις και παίρνεις το GM 5-40;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

 

Μια «ένσταση» εδώ, γιατί αυτή η έκφραση χρησιμοποιείται πολύ συχνά όταν μιλάμε για λάδι μηχανής (αλλά και για άλλα θέματα).

 

Αναρωτιέμαι τι ακριβώς σημαίνει αυτό το «και είμαι ευχαριστημένος», ειδικά όταν το λέει κάποιος που δεν είναι μηχανικός ή τέλος πάντων δεν έχει ειδικές γνώσεις πάνω στο θέμα (χωρίς να εννοώ τον papou1 απαραίτητα).

Δηλαδή το όλο πράγμα μου φαίνεται σαν «απ' τη στιγμή που μέχρι τώρα δε μου έχει καταστρέψει το μοτέρ, είμαι ικανοποιημένος».

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σκάσει, πήγα στο lidl στον Υμηττό σήμερα και οι κυπριακές πίτες με μέλι (της Σάτζιης) έχουν τελειώσει. Τα πήρε πουθενά το μάτι σας; Θέλω να φάω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυπριακη εβδομαδα...καλη φαση.

Έχω σκάσει, πήγα στο lidl στον Υμηττό σήμερα και οι κυπριακές πίτες με μέλι (της Σάτζιης) έχουν τελειώσει. Τα πήρε πουθενά το μάτι σας; Θέλω να φάω!

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=4087 Το ξαναπηρες αυτο ποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην Κύπρο. Είναι σαν τα ποντιακά πισία νομίζω. Μια τηγανητή πίτα με μέλι που έφτιαχνε η γιαγιά μου.

Την έχετε δει σήμερα πουθενά στην Αθήνα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...