Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι εντάξει είναι από πλευρά λήψης στα FM τουλάχιστον. Λέω και πάλι για αυτό που είχα πάρει εγώ πριν κάτι χρόνια γιατί μπορεί να μην είναι το ίδιο..

Πάντως όσα έχουν πάνω ρολόγια και διάφορα τρώνε και στο standby μπαταρίες και αυτό είναι ένα πρόβλημα.

 

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει ακριβώς το ίδιο πριν ένα χρόνο. Όταν το πήρα είπα ότι για τα λεφτά του είναι μια χαρά, αλλά αντιμετώπισα τα εξής προβλήματα...

Με μικρή χρήση μου έσωνε την μπαταρία πολύ γρήγορα και όταν άλλαζα μπαταρίες έχανε όλες τις ρυθμίσεις, ρολόι, μνήμες ραδιοφώνου.

Για να μην έχω τα παραπάνω προβλήματα αγόρασα έναν μετασχηματιστή που να ταιριάζει στο ράδιο. Δυστυχώς όταν το δούλευα στην πρίζα έκανε παράσιτα σε κάποιους σταθμούς που άκουγα.

Με λίγα λόγια έχασα χρόνο και χρήμα. Βρήκα την υγειά μου μόνο όταν έδωσα 30€ και πήρα ένα ραδιόφωνο με ενσωματωμένη πρίζα.

Αν θες ξυπνητήρι μπορείς να χρησιμοποιείς ένα παλιό κινητό ή να αγοράσεις ένα φθηνό με 15€. Αυτό έχω κάνει εγώ.

 

Επεξ/σία από thant
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ξυπνητήρια βρίσκεις και φτηνότερα από 15€.

Πήρε κανείς αυτή τη συσκευή για καθάρισμα πλάκας που είχε ή την είδε σε κανένα μαγαζί τι σόι είναι; Δεν πήγα να τη δω αλλά έτσι από περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Καλά ξυπνητήρια βρίσκεις και φτηνότερα από 15€.

Πήρε κανείς αυτή τη συσκευή για καθάρισμα πλάκας που είχε ή την είδε σε κανένα μαγαζί τι σόι είναι; Δεν πήγα να τη δω αλλά έτσι από περιέργεια.

τυπε την ηλ οδοντοβουρτσα λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, άκουσε φίλε εμιγκρέ είπε

τυπε την ηλ οδοντοβουρτσα λες;

Όχι, σετ καθαρισμού δοντιών το λέει. Εδώ στη σελίδα 18:

https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.138810995.1936222467.1518263526-1270767203.1506673740#/41cd38b2-0585-11e8-b1f4-005056ab0fb6/locale/el-GR/view/flyer/page/18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, άκουσε φίλε εμιγκρέ είπε

τυπε την ηλ οδοντοβουρτσα λες;

[OFFTOPIC]Τύπε (η αλλιώς νο8) :ρ ...σα να μην πολυκολλάει η υπογραφή σου "Δυστυχώς παραγνωριστήκαμε" με τους στίχους του τραγουδιού![/OFFTOPIC]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, thant είπε

Έχω πάρει ακριβώς το ίδιο πριν ένα χρόνο. Όταν το πήρα είπα ότι για τα λεφτά του είναι μια χαρά, αλλά αντιμετώπισα τα εξής προβλήματα...

Με μικρή χρήση μου έσωνε την μπαταρία πολύ γρήγορα και όταν άλλαζα μπαταρίες έχανε όλες τις ρυθμίσεις, ρολόι, μνήμες ραδιοφώνου.

Για να μην έχω τα παραπάνω προβλήματα αγόρασα έναν μετασχηματιστή που να ταιριάζει στο ράδιο. Δυστυχώς όταν το δούλευα στην πρίζα έκανε παράσιτα σε κάποιους σταθμούς που άκουγα.

Με λίγα λόγια έχασα χρόνο και χρήμα. Βρήκα την υγειά μου μόνο όταν έδωσα 30€ και πήρα ένα ραδιόφωνο με ενσωματωμένη πρίζα.

Αν θες ξυπνητήρι μπορείς να χρησιμοποιείς ένα παλιό κινητό ή να αγοράσεις ένα φθηνό με 15€. Αυτό έχω κάνει εγώ.

Στα 30 ευρώ τι πήρες; Panasonic ή Κινέζικη μάρκα Khibo που βγαίνουν και σε κλώνους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και τα φθηνά και τα ακριβά Κινέζικα είναι ή έστω από χώρες της Ασίας.. Απλά έχουν κάποιες προδιαγραφές.

Πχ όταν αλλάξεις τις μπαταρίες δεν θα χάσουν τις μνήμες αμέσως.

Επίσης πολλά επώνυμα φτιάχνονται και στο εργοστάσιο της Kibho.

Θέλω να πω ότι σε κάποιες γραμμές παραγωγής τα ίδια Κινέζικα εργοστάσια παράγουν τα επώνυμα με άλλες προδιαγραφές

ενώ πάρα δίπλα τα φτηνιάρικα στα γρήγορα.

Το ίδιο εργοστάσιο μπορεί να φτιάχνει και panasonic αλλά και khibo.

Και στην Τουρκία γίνεται αυτό η Vestel βγάζει ότι θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γνωρίζω και για την Vestel αλλα και πάλι διατηρώ επιφυλάξεις...

Το να χάνει πάντως τις ρυθμίσεις (με την  άμεση αλλαγή των μπαταριών) το συγκεκριμένο το κατατάσσει αυτόματα στα σκουπίδια δυστυχώς! :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Αυτό εξυπακούεται. Είναι ο Κινέζικος τρόπος σκέψης.

Οι πολλές λειτουργίες δημιουργούν πρόβλημα.

Spoiler

Ναι σωστα... αλλα απο την αλλη
Είχα για πχ αγοράσει ναυαρχίδα τηλ της αλκατέλ (ναι της αλκατέλ)! οταν αυτη προσπάθησε σε κάποια φάση να ανακάμψει (δεν θυμάμαι τωρα μοντέλο αλλα είχε βγει ταυτόχρονα με το πολύ καλο Sony Ericsson Xperia Neo V) και που το κοντράριζε τοτε στα σημεία ...Ε που λες με το που το αγόρασα το άλλαξα καπάκι τρεις φορές (στο  πλαίσιο) με εντελώς διαφορετικό πρόβλημα κάθε φορά
Θέλω να πω πως και αυτό διαφορετικά θα έπρεπε να το αντιμετωπίζουν αλλα τελικά ούτε καν θα πέρναγε απο τελικό ελεγχο πριν το πασάρουν στην αγορά Αρα πόσο μάλλον η βεστελ και η καθε καρακινεζέστελ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Στα 30 ευρώ τι πήρες; Panasonic ή Κινέζικη μάρκα Khibo που βγαίνουν και σε κλώνους;

Πήρα αυτό...

https://www.skroutz.gr/s/6320005/Muse-M-088-R-2-band-PLL-portable-radio.html

Δεν την ήξερα τη μάρκα του πριν το αγοράσω αλλά είχε πάνω όλα όσα ήθελα.

Edit: Ξέχασα να πω ότι και αυτό αν βγάλεις τις μπαταρίες χάνει τις μνήμες. Βέβαια αυτό εμένα δεν με πειράζει γιατί το δουλεύω μόνιμα στην πρίζα και συγχρόνως του έχω και μπαταρίες σε περίπτωση διακοπής ρεύματος..

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...