Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βεβαίως και λέει. 

Παλιά είχαμε τα ραδιοκασετόφωνα. Δεν ήταν σκέτα ραδιόφωνα.

Υπήρχε αναπαραγωγή από άλλη πηγή. Επίσης κάτι κινέζικα και με μπαταρίες και με ρεύμα στα ξαφνικά χάνουν τις μνήμες.

Καλές ακροάσεις.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μικρούλες προσθήκες σε υποδοχές είναι Τα κασετόφωνα ήταν ολόκληρη ιστορία που αυξάναν δραματικά και τον όγκο... Δεν είναι το ίδιο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2018 στις 3:44 ΜΜ, Oscar_Mike είπε

Πάνω που έψαχνα για τοστιέρα και θερμό, είδα ότι βάζει από βδομάδα τα παρακάτω,

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=8005

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=8067

τα έχει κανένας; Αξίζουν τίποτα;

Ευχαριστώ 

Αν τύχει και τα δοκιμάσει κάποιος, ας μας πει εντυπώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2018 στις 3:29 ΜΜ, mantzaflaris είπε

Την Πέμπτη λεει θα έχει και ενα φορητό ραδιοφωνάκι με ένα δεκαρικόπουλο!

cAtwadY3QaaEETqBGC3Kpw.jpg

Το καλό του είναι πως είναι και ρολόι με αφύπνιση αμα θελεις απο σταθμό ραδ/νου και οχι μονο με μπλινκ μπλινκ!

_Θα το ήθελα για ξυπνητήρι κυρίως ...αλλα να μην κάνει και σαν κουνούπι!

...Γνώμες αμα το έχει πάρει παλιότερα κανενας...

Το ειχα παρει περσι .Αυτο που εχω δεν χανει τις μνημες αμεσα,αν τελειωσουν οι μπαταριες .Αλλα ειναι επιλεκτικο σε μπαταριες .Καποιες και φθηνες,κρατανε το διπλασιο χρονο.Kαι αυτες του lidl κρατανε καλα

Στις 2/11/2018 στις 2:46 ΜΜ, mantzaflaris είπε

...Mα και τα φτηνά Panasonic Κινεζιές δεν είναι τώρα;

Ειναι σοβαρη φιρμα .Και τα φθηνιαρικα τα βγαζει η ιδια. Δες τι γραφει πισω .Εχω ραδιοφωνακι .Εχει δικο της εργοστασιο για φθηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το πρωί τη ζυγαριά κουζίνας που έχει όλη την εβδομάδα προσφορά στο φυλλάδιο. Την επέστρεψα πριν από λίγο. Υπερευαίσθητη, πατάς κουμπιά (αριστερά και δεξιά) και αυξάνει λόγω πίεσης το βάρος (στιγμιαία φυσικά). Στο τέλος βέβαια κάνει τη δουλειά της, αλλά δεν με έπεισε καθόλου.

Παράλληλα ενώ την είχα ακουμπήσει πάνω στον πάγκο, χωρίς βάρος, πήγε από το 0 στα 2 γραμμάρια μόνη της. Τη φύσηξα από μισό μέτρο απόσταση, έβαλε στιγμιαία άλλα 2-3 γραμμάρια πριν επιστρέψει στο "2"). Την έκλεισα και έκανα σύγκριση με αυτή που ήδη έχω: χάνει περίπου 1 γραμμάριο στα 100 σε σχέση με την παλιά. Ίσως να δείψνει παραπάνω η παλιά μου, δεν λέω. Αλλά αυτή εμπιστεύομαι ως τώρα :)

Case closed.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα σημερα στο lidl αφου όπως λεει στο φυλλαδιο εχουν φερει όπως και περυσι τετοιο καιρο κατι σπεσιαλ χαλβαδες (3€ τα 250g, μελι-εσπρεσο, φιστικοβουτυρο-σοκολατα, πορτοκαλι-κανελα-μελι, μπισκοτο) τους οποιους ομως δε βρηκα πουθενα. Τελικα μου ειπαν ότι θα υπαρχουν από Πεμπτη.

Παρατηρησα ότι το συσκευασμενο τριμμενο τυρι light γραφει στα ελληνικα "οταν ανοιξει να καταναλωθεί αμεσα", ενώ στα αγγλικα γραφει "να καταναλωθει εντος 3 ημερων". Τι σημαινει, αυτο? Οτι στις παρτιδες για Ελλαδα βαζουν τη χειροτερη ποιοτητα που χαλαει γρηγορα?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, rus είπε

Πηγα σημερα στο lidl αφου όπως λεει στο φυλλαδιο εχουν φερει όπως και περυσι τετοιο καιρο κατι σπεσιαλ χαλβαδες (3€ τα 250g, μελι-εσπρεσο, φιστικοβουτυρο-σοκολατα, πορτοκαλι-κανελα-μελι, μπισκοτο) τους οποιους ομως δε βρηκα πουθενα. Τελικα μου ειπαν ότι θα υπαρχουν από Πεμπτη.

Παρατηρησα ότι το συσκευασμενο τριμμενο τυρι light γραφει στα ελληνικα "οταν ανοιξει να καταναλωθεί αμεσα", ενώ στα αγγλικα γραφει "να καταναλωθει εντος 3 ημερων". Τι σημαινει, αυτο? Οτι στις παρτιδες για Ελλαδα βαζουν τη χειροτερη ποιοτητα που χαλαει γρηγορα?

στο λιντλ της περιοχης μου τους ειχε τους χαλβαδες, 2.99 νομιζω?

ασχετο

επισης νομιζω ο καφες που φερνει για εσπρεσσο (bellarom Κοκκινος) ειναι πολυ καλος...13 ευρω το κιλο? το ειδα οταν 5 λεπτα πριν ειχα παρει απο καφεκοπτειο  καφε στα 26 ευρω το κιλο...που νομιζω ειναι καθαρη ληστεια :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2018 στις 8:06 ΜΜ, jonkyr είπε

Αγόρασα το πρωί τη ζυγαριά κουζίνας που έχει όλη την εβδομάδα προσφορά στο φυλλάδιο. Την επέστρεψα πριν από λίγο. Υπερευαίσθητη, πατάς κουμπιά (αριστερά και δεξιά) και αυξάνει λόγω πίεσης το βάρος (στιγμιαία φυσικά). Στο τέλος βέβαια κάνει τη δουλειά της, αλλά δεν με έπεισε καθόλου.

Παράλληλα ενώ την είχα ακουμπήσει πάνω στον πάγκο, χωρίς βάρος, πήγε από το 0 στα 2 γραμμάρια μόνη της. Τη φύσηξα από μισό μέτρο απόσταση, έβαλε στιγμιαία άλλα 2-3 γραμμάρια πριν επιστρέψει στο "2"). Την έκλεισα και έκανα σύγκριση με αυτή που ήδη έχω: χάνει περίπου 1 γραμμάριο στα 100 σε σχέση με την παλιά. Ίσως να δείψνει παραπάνω η παλιά μου, δεν λέω. Αλλά αυτή εμπιστεύομαι ως τώρα :)

Case closed.

Και οι επαγγελματικές μπορει να θελουν καλιμπράρισμα / μηδενισμα. Λογικα θα ειχε κουμπι για 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα λιντλ για ψωνια, τα βασικα.

Φετες του τοστ, απορρυπαντικό ρουχων επωνυμα(σκ..π) γιαουρτια γαλατα, ολα τα βασικα, καμια πεντε σακουλες στανταρ 85€, πηγα στα μαρκετ ιν μια σακουλα ουτε γεματη, ενα γαλλικο καφε, ενα πακέτο μωρομαντηλα κατι αλλα ψιλολογια, 35€ τοση τεραστια διαφορα μου κακοφανηκε. Αν αυτα τα επαιρνα μονο απο το λιντλ θα πληρωμα 100€ περιπου, τωρα που επελεξα να παω και σε αλλο εδωσα πανω απο 20€ παραπανω.  Στο δευτερο μαγαζι παω συγκεκριμενα για ενα γαλλικο που εχει αλλα μια σακουλα 35€ που χει μεσα καφε, μωρομαντηλα, ουτε απορρυπαντικά, σαμπουαν που ναι ακριβα, με κανανε να την δω αλλιως.

Πχ απο το λιντλ θα παρω ταχινι που κανει 5€ περιπου, ή απορρυπαντικό επωνυμο, με αυτη την λογικη το δευτερο σουπερ τα ψιλολογια τα χει πολυ πιο ακριβα ακομα και ιδιωτικης ετικετας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, opcorsa είπε

στο λιντλ της περιοχης μου τους ειχε τους χαλβαδες, 2.99 νομιζω?

E βεβαια θα τους ειχε αφου υπαρχουν από 12/2 συμφωνα με το φυλλαδιο. Απλα εμενα μου ειπαν μπουρδες. Πηγα ειδικα γιαυτο, αλλα αφου πηγα ψωνισα αλλα και τελικα εφυγα με λογ/σμο 40€.

Επισης ξαναφερανε εκεινα τα καταπληκτικα παστελακια με μελι και σπορους. Το δε ταχινι με κακαο που λεγαμε τις προαλλες το κατεβασαν στο 1,79€.

Επεξ/σία από rus
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liverpool89 είπε

Σημερα πηγα λιντλ για ψωνια, τα βασικα.

Φετες του τοστ, απορρυπαντικό ρουχων επωνυμα(σκ..π) γιαουρτια γαλατα, ολα τα βασικα, καμια πεντε σακουλες στανταρ 85€, πηγα στα μαρκετ ιν μια σακουλα ουτε γεματη, ενα γαλλικο καφε, ενα πακέτο μωρομαντηλα κατι αλλα ψιλολογια, 35€ τοση τεραστια διαφορα μου κακοφανηκε. Αν αυτα τα επαιρνα μονο απο το λιντλ θα πληρωμα 100€ περιπου, τωρα που επελεξα να παω και σε αλλο εδωσα πανω απο 20€ παραπανω.  Στο δευτερο μαγαζι παω συγκεκριμενα για ενα γαλλικο που εχει αλλα μια σακουλα 35€ που χει μεσα καφε, μωρομαντηλα, ουτε απορρυπαντικά, σαμπουαν που ναι ακριβα, με κανανε να την δω αλλιως.

Πχ απο το λιντλ θα παρω ταχινι που κανει 5€ περιπου, ή απορρυπαντικό επωνυμο, με αυτη την λογικη το δευτερο σουπερ τα ψιλολογια τα χει πολυ πιο ακριβα ακομα και ιδιωτικης ετικετας.

δεν καταλαβα ακριβως τι λες... τι εναι τα 85, 35 και 100ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

δεν καταλαβα ακριβως τι λες... τι εναι τα 85, 35 και 100ευρω;

Αν πηγαινα μονο λιντλ και εκανα ολα τα ψωνια μου θα πληρωνα συνολικα 100€, τωρα επελεξα μερικα να τα παρω απο το λιντλ και πληρωσα 85 και κατι ψιλολογια συν ο καφες απο το αλλο μαγαζι 35€ συνολο 120€. Αν ολα τα επαιρνα μονο απο το λιντλ θα κερδιαζα 20€ γιατι τα χει πιο φθηνα και θα μου βγαινανε περιπου 100€. Στα 85€ θα προσφετα εναν γαλλικο μωρομαντηλα, οδοντοκρεμα(επωνυμη) συν καποια μπαχαρικα, και μια λιμα για τα χερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση που έκανες είναι τελείως κουτουρού. Για να έχει βάση αυτό που λες πρέπει να καταγράψεις τις τιμές των προϊόντων ξεχωριστά και να τα συγκρίνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δεν υποστηριζω το λιντλ ουτε κανενα μαγαζι. Αλλα δεν μπορει να πηγαινεις στο Α μαγαζι να ψωνιζεις σαλτσες ταχινι φετες του τοστ γαλοπουλες απορρυπαντικά και να πληρωνεις νορμαλ και στο Β μαγαζι για τα μισα και ουτε να πληρωνεις συν 15€ ετσι.

Ενα παράδειγμα το ταχινι των 900γρ το λιντλ το χει 4,99 στο αλλο εχει πανω απο 7€ δεν εχει διαφορα; συγκρινα τιμες γιατι αν ψωνιζα αυτα που πήρα απο το λιντλ στο δευτερο μαγαζι θα πληρωνα συνολικα πανω απο 150€ σιγουρα. Οπως το γιαουρτι του κιλου στο λιντλ εχει 2,4€ αν θυμαμαι καλα στο δευτερο εχει  πανω απο 2,9€ και τα ιδιωτικής ετικετας λένε στραγγιστό έδεσμα γιαουρτιού, πραγμα που παραπλανει το κοσμα ασχερα αν κανει 1,90€

Ακομα και τα επωνυμα οπως απορρυπαντικά για τα ρουχα τα χει πιο φθηνα.  Δεν οαω στο λιντλ για να παρω κατι κατωτερη ποιοτητας αλλα φθηνο. Αλλα δεν νομιζω το ταχινι να εχει τοση μεγαλη διαφορα ή τα γαλατα μακρας διαρκείας

Επεξ/σία από Liverpool89
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις γιαούρτι (;) με έδεσμα γιαουρτιού και λες ότι έχουν διαφορετική τιμή. Και το θεωρείς legit σύγκριση. Τέλεια. Μετράς τα ψώνια με τις σακούλες και πόσα χωρούν μέσα, άσχετα αν στη μία έχεις μπακαλιάρους και στην άλλη τυρόπιτα κουρού. Τελειότερα. Τέλος συγκρίνεις το ταχίνι (πάλι καλά, εδώ έπεσες κοντά) αλλά φυσικά είναι διαφορετικές μάρκες. Πιθανότατα ιδιωτικής ετικέτας του Lidl. Τελειότατα.

Στο τέλος μάς ενοχλεί που μας κοροϊδεύουν οι εταιρείες. Σύγχρονοι καταναλωτές. Καληνύχτες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...