Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Ασιατική εβδομάδα είχε φέρει και δύο από τις πιο γνωστές ασιατικές μπυρές, Chang και Tsingtao, που δεν τις έχω δει αλλού.

 

Τις οποίες σερβίρουν και τα Ασιατικά μαγαζιά ''που πάνε όλοι αυτοί που'' ενώ απ την μια κράζουν το lidl για χαμηλότατο επίπεδο προϊόντων , απ την άλλη να φας σε μεξικάνικο είναι in!!!! ( με ίδια προϊόντα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, τα τυριά είναι ακριβά. Μόνο αυτά του αγγλικού τύπου για τοστ που λιώνουν συμφέρουν κάπως.

 

Εγώ μπύρες παίρνω. Είναι φθηνές γενικά, αλλά πάντα μία από όλες θα είναι σε προσφορά, οπότε έχεις καλό value for money. Τώρα τελευταία έχει βγάλει δύο Σάββατα, προσφορά 8 μπύρες 0,5L,  2,99 ευρώ, οι οποίες κανονικά κάνουν γύρω στα 80 λεπτά η μία. Πραγματικά η πιο τρελή προσφορά που έχω δει ποτέ.


Τις οποίες σερβίρουν και τα Ασιατικά μαγαζιά ''που πάνε όλοι αυτοί που'' ενώ απ την μια κράζουν το lidl για χαμηλότατο επίπεδο προϊόντων , απ την άλλη να φας σε μεξικάνικο είναι in!!!! ( με ίδια προϊόντα!)

Tsing Tao έχει και το Noodle Bar, αλλά να πάρεις μπύρα από delivery με 2,90, δε λέει.

 

Η Chang πάντως είναι πολύ ωραία μπύρα, αρκετά διαφορετική από τις δυτικές. Ελαφριά και γλυκόπιοτη. Βέβαια την είχε 99 λεπτά τα 330μλ, αλλά άξιζε η δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γάλα του carrefour εχει 85 λεπτα άρα φτηνότερο,

Εγω παλι προτιμώ το φρέσκο κι ας εχει 1.15.

Θελω να μ πείτε με τιμές τι ειναι τοσο φτηνό.εγω πχ πηρα φέτες γκούντα συσκευασμένες 2,5 ευρω.τα περίμενα φτηνότερα.

 

Θα σου πω: Δεν είναι όλα φθηνότερα και δεν αξίζουν όλα βέβαια! αλλά όταν βάζει π.χ. έχει προσφορά τα τυροπιτάκια (κορού) εγώ δεν τα έχω βρει φθηνότερα κάπου αλλού και με τα δικά μου γούστα είναι και αρκετά νόστιμα και από Ελληνική εταιρία παρακαλώ. Ότι θα πρέπει πρώτα να κάνει έρευνα αγοράς αυτό είναι αυτονόητο. Εγώ π.χ. συσκευασμένα κρέατα δεν παίρνω από εκεί αλλά στα υπόλοιπα έχω δει μερικές καλές προσφορές που στα άλλα s.m. δεν τα βάζουν με τίποτα.

Για την σοκολάτα που είπες ναι μεν το καρφούρ έχει φθηνότερη (αλλά γνώμη μου γούστα είναι αυτά) του lidl είναι κάπως καλύτερη σε γεύση.

 

Η Chang πάντως είναι πολύ ωραία μπύρα, αρκετά διαφορετική από τις δυτικές. Ελαφριά και γλυκόπιοτη. Βέβαια την είχε 99 λεπτά τα 330μλ, αλλά άξιζε η δοκιμή.

 

Μην σε απασχολεί την δοκίμασε με 4.5€ σε κινέζικο!  οπότε το 99 λεπτά δεν μου λέει κάτι  :-D  λεφτά υπάρχουν! :shock:  

 

Να ξέρεις ότι αν δεν φεύγουν θα τις κατεβάσει κι άλλο μπορεί να τις πάει και κανένα 80λεπτά την μια  , χθες είμουν και είχα μπόλικες εκεί στον Ρέντη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά; Και εγώ νόμιζα ότι τα σήκωναν όλα μόλις τελείωνε η θεματική εβδομάδα. Μπορεί να πάω να δοκιμάσω και καμιά Tsing Tao, αν και τις έχει πακέτο και πρέπει να σκάσεις ένα σεβαστό ποσό.

 

Κρίμα να μην έχει καμία Peroni στην ιταλική εβδομάδα. Ωραία μπύρα και δεν πρέπει να είναι πολύ ακριβή. Σε ιταλικό τη χρυσοπληρώνεις βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γάλα του carrefour εχει 85 λεπτα άρα φτηνότερο,

Εγω παλι προτιμώ το φρέσκο κι ας εχει 1.15.

Θελω να μ πείτε με τιμές τι ειναι τοσο φτηνό.εγω πχ πηρα φέτες γκούντα συσκευασμένες 2,5 ευρω.τα περίμενα φτηνότερα.

Πόσο?

1 κιλό? Μισό?

Τελευταία φορά που πέρασα απο Lidl πήρα Green Cola 6 κουτάκια 2€.

Μπύρες με 7.9% αλκοολ 500ml 85 λεπτά.

Ανθρακουχο νερό 6χ1.5L 1.8€.

Δες επίσης τιμές σε φρέσκα ζυμαρικα.

 

Κανένα supermarket δεν είναι σε ολα πιο φθηνό αν όμως ρίχνεις μια ματιά στις προσφορές και ξέρεις τι να ψωνιζεις απο το καθένα βρίσκεις μια χαρά τιμές σε ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις 10 λεπτά να διαθέσεις να δεις τις προσφορές στο internet για ολα τα supermarket τότε δεν σε ενδιαφέρουν και ιδιαίτερα οι τιμές βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 γραμμάρια.

Αν ειναι να κάθομαι να ψάχνω,παω πάντα στο καρφουρ και τελος.ποσο κανει το φτηνότερο ζυμαρικο;

 

0,85 το κιλο. Σε προσφορα εχει βγαλει 0,77 τα 1,2 κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε θα ξαναφερει αραγε, δερματινα αθλητικα kappa?

Να ξερα αν θα φερει, και με τι συχνοτητα...

Πρέπει να σου στοίχισε που έχασες αυτή την προσφορά ε? :P  Από εξωτερικό έχεις κοιτάξει αν μπορείς να τα βρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη Δευτέρα στη Γερμανική εβδομάδα έχει Franziskaner 0,5l με 1.49.  Είναι καλή τιμή; Η μπίρα μου αρέσει αλλά μόνο έξω την έχω πιεί και δεν ξέρω πόσο πάει το μπουκάλι σε ΣΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη Δευτέρα στη Γερμανική εβδομάδα έχει Franziskaner 0,5l με 1.49.  Είναι καλή τιμή; Η μπίρα μου αρέσει αλλά μόνο έξω την έχω πιεί και δεν ξέρω πόσο πάει το μπουκάλι σε ΣΜ.

μετά απο παρότρυνση συμφορουμίτη παντως δοκίμασα τη Veltins του λιντλ και πλεον αρκετές μπύρες και όχι μόνο του λιντλ μου φαίνονται σα να πινω μπύρα αραιωμένη

θα δοκιμάσω και αυτην που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Franziskaner δεν είναι μάρκα του Lidl, είναι γνωστή γερμανική weiss.  Απλά θα φέρει στοκ το Lidl για τη γερμανική εβδομάδα.  Οι μπίρες του Lidl (οι δικές του) δεν μου αρέσουν.

Εκτός αν δεν κατάλαβα τί εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...