Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα διάστημα διαφημίζανε ότι μπορείς εντός μηνός να επιστρέψεις την συσκευή αν δεν μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος, δεν ξέρω αν το συνεχίζουν. Επίσης, 2 φορές που έτυχε να εκμεταλλευτώ την 3ετή εγγύηση, οι γερμαναράδες ήταν άψογοι. Την πρώτη, έστειλα ένα χαλασμένο dvd player αθήνα "πόρτα-πόρτα", μου έστειλαν ένα προσωρινό αντικατάστασης γιατί δεν είχαν ίδιο, όταν παρέλαβαν ίδιο (2-3 μήνες μετά) τους ξαναέστειλα το προσωρινό και μου έστειλαν το καινούριο + νέο τιμολόγιο αγοράς με την νέα ημερομηνία για επανέναρξη της εγγύησης, όλα αυτά με δικά τους έξοδα. Την δεύτερη, ένα usb hub χάλασε λίγους μήνες πριν λήξει η εγγύηση, και επειδή δεν υπήρχε άλλο για αντικατάσταση τους το πήγα πίσω και μου δώσαν τα λεφτά που το είχα πληρώσει στο ακέραιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα διάστημα διαφημίζανε ότι μπορείς εντός μηνός να επιστρέψεις την συσκευή αν δεν μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος, δεν ξέρω αν το συνεχίζουν. Επίσης, 2 φορές που έτυχε να εκμεταλλευτώ την 3ετή εγγύηση, οι γερμαναράδες ήταν άψογοι. Την πρώτη, έστειλα ένα χαλασμένο dvd player αθήνα "πόρτα-πόρτα", μου έστειλαν ένα προσωρινό αντικατάστασης γιατί δεν είχαν ίδιο, όταν παρέλαβαν ίδιο (2-3 μήνες μετά) τους ξαναέστειλα το προσωρινό και μου έστειλαν το καινούριο + νέο τιμολόγιο αγοράς με την νέα ημερομηνία για επανέναρξη της εγγύησης, όλα αυτά με δικά τους έξοδα. Την δεύτερη, ένα usb hub χάλασε λίγους μήνες πριν λήξει η εγγύηση, και επειδή δεν υπήρχε άλλο για αντικατάσταση τους το πήγα πίσω και μου δώσαν τα λεφτά που το είχα πληρώσει στο ακέραιο...

 

Είναι σε αυτά πολύ δυνατοί...μακάρι να λειτουργούσαν όλοι με τέτοιες εγγυήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ακομη πραγμα που 'ευχαριστιεμαι' στα lidl, ειναι οτι με λιγα σχετικα χρηματα, φευγω συνηθως με γεματες σακουλες!

Με τα ιδια χρηματα σε αλλα σουπερ μαρκετ θα εφευγα σχεδον με αδεια χερια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και κρατανε στοκ οπως λετε, να ρωτησω, αν και μαλλον αρνητικη φανταζομαι την απαντηση:
για προϊοντα που τα φερνει περιστασιακα, κατα καιρους, δηλαδη οχι αυτα που εχει μονιμα ως σουπερ μαρκετ, αλλα αυτα τα 'εξτρα' που φερνει καθε βδομαδα, μικροσυσκευες, απο θεματικες εβδομαδες (δεν λεω τροφιμα-οτιδήποτε αλλο)-αντικειμενα κλπ,  υπαρχει η δυνατοτητα να ζητήσει κάποιος να του φέρουν κάτι το οποίο δεν πρόλαβε να αγοράσει γιατί εξαντλήθηκε, αλλά πιθανότατα υπάρχει στις αποθήκες τους;
Ή θα σου πουν 'περιμενε την επομενη φορα που θα τα ξαναφερουμε';

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και κρατανε στοκ οπως λετε, να ρωτησω, αν και μαλλον αρνητικη φανταζομαι την απαντηση:

για προϊοντα που τα φερνει περιστασιακα, κατα καιρους, δηλαδη οχι αυτα που εχει μονιμα ως σουπερ μαρκετ, αλλα αυτα τα 'εξτρα' που φερνει καθε βδομαδα, μικροσυσκευες, απο θεματικες εβδομαδες (δεν λεω τροφιμα-οτιδήποτε αλλο)-αντικειμενα κλπ,  υπαρχει η δυνατοτητα να ζητήσει κάποιος να του φέρουν κάτι το οποίο δεν πρόλαβε να αγοράσει γιατί εξαντλήθηκε, αλλά πιθανότατα υπάρχει στις αποθήκες τους;

Ή θα σου πουν 'περιμενε την επομενη φορα που θα τα ξαναφερουμε';

 

αν ήταν προσφορά τη δευτέρα μπορεις πχ. την Τεταρτη να πάρεις ένα τηλέφωνο και να το ψάξουν αν εχει μεινει σε καποιο καταστημα. Απο εκει και περα δεν εχει τυχει να τους πω το θελω στο τάδε, απλα παω και το παίρνω απο το καταστημα που το εχει...

 

Δεκα μερες μετα την προσφορά βεβαια, χλωμο... next time :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν κάποιο στοκ στα κεντρικά τους για αυτο και κάνουν κύκλο οι προσφορές...

 

Αν πας σε 3 χρονια όμως και εχει καταργηθεί ο κωδικός ειτε θα σου δώσουν κατι αντιστοιχο/καλυτερο είτε τα λεφτα σου πίσω...

Το πρώτο μου εχει συμβεί με cd player κάποτε στο μεξικό... :P

Σαν η αρχή από μια ωραία ιστορία ακούγεται αυτό! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σακβουαγιαζ του lidl παιδια (μαρκα 'top move'), με αφησε εκπληκτο!
Ενταξει, ο χρονος θα δειξει, αλλα εγω το βλεπω ιδια ποιοτητα με μια hunter που εχω και που την ειχα πληρωσει αρκετά, παλιά όταν την ειχα αγορασει.
Πιστευω ηταν πραγματικη ευκαιρια.
Παροτι Δευτερα το εβγαλαν στα καταστηματα, Δευτερα απογευμα που βρηκα, μολις και μετα βίας πρόλαβα ένα, το τελευταίο! Δεν ξερω αν εφεραν λιγα, ή απλά τα άρπαξαν.
Φαινεται πολυ γερό και καλό. Δεν λεω οτι ειναι η top ποιοτητα, αλλά είναι σίγουρα ανω του μετριου. Και η τιμη απαιχτη στο 20ευρω!
Θα δειξει πως θα παει, αλλα ειμαι ευχαριστημενος που το αγορασα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον φέρανε 2-3 .. σιγά μην έγινε ο πανικός για ενα σακβουαγιαζ. Οσο καλή ευκαιρία και αν ηταν.

Μπα, έχω προσέξει πως ό,τι και να βγάλουν σε προσφορά γίνεται ένας χαμός και τα παίρνουν όλα! Και πράγματα που δεν το περιμένεις (πχ θυμάμαι είχαν βγάλει κάτι είδη ζωγραφικής, ή κάποια είδη σκι πριν καιρό) και τα εξαφανίσανε όλα σε λίγες ώρες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα περασματάκι από Lidl μέρες που έχει νέες προσφορές (Δευτέρα ή Πέμπτη πρωί κατά τις 8) και θα δεις τι θα πει πανικός

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά του Έλληνα είναι να του πεις ότι κάτι είναι σε προσφορά, άσχετα αν το χρειάζεται ή όχι, ή αν βγαίνει οικονομικά να το αποκτήσει. Θα τρέξει να το αγοράσει για να μη χάσει την ευκαιρία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ακομη πραγμα που 'ευχαριστιεμαι' στα lidl, ειναι οτι με λιγα σχετικα χρηματα, φευγω συνηθως με γεματες σακουλες!

Με τα ιδια χρηματα σε αλλα σουπερ μαρκετ θα εφευγα σχεδον με αδεια χερια!

 αν αγορασεις προιντα ιδιωτικης ετικετας τα ιδια θα δωσεις σχεδον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...