Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, indrigo είπε

ε να μωρε... το ξανασκεφτηκα και λεω δεν ριχνω μεσα και καμια πατατα!

Οι πατατες θελουν πολυ λαδι, τα μπιφτεκια ελαχιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Σημερινή από το lidl.

Έτσι για να μη λένε μερικοί ότι το lidl δεν πουλάει επώνυμα και φιρμάτα προϊόντα.:PIMG_1619.JPG.b2d8da2bb5c60607b5200d2af9a23b95.JPG

Στην ιδια τιμη που την πουλανε ολοι, εδω ουτε καν απο το χαρτοκουτο δεν βγαζουν το προιον, και καλα οικονομια προσωπικου για να σας προσφερουμε την χαμηλοτερη δυνατη τιμη.
Πφφφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τελικά αυτο το περιβόητο φουρνάκι /φούρνος μικροκυμάτων αξίζει;

 

Αν κ εγώ έχω και απ' τις δυο συσκευές.

11 ώρες πριν, blazar είπε

hahahaha

Το διαβάσαμε και αυτό στο insomnia.

Φούρνος μικροκυμάτων για υγιεινή διατροφή!

Ισχύει ακόμα αυτή η άποψη, περί μη υγιεινής συσκευής;

Εγώ έχω διαβάσει ότι απλά όταν είναι εν λειτουργία, καλό είναι να είσαι σε κάποια απόσταση (λογικό μου φαίνεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Παιδιά, τελικά αυτο το περιβόητο φουρνάκι /φούρνος μικροκυμάτων αξίζει;

Αν κ εγώ έχω και απ' τις δυο συσκευές.

Ισχύει ακόμα αυτή η άποψη, περί μη υγιεινής συσκευής;

Εγώ έχω διαβάσει ότι απλά όταν είναι εν λειτουργία, καλό είναι να είσαι σε κάποια απόσταση (λογικό μου φαίνεται).

ε ναι ρε συ αμα δεν θελεις να βγεις μετα με τρια αυτια και ενα ρουθουνι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φουρνακια μικροκυματων ειναι θωρακισμενα με κατι που λεγεται κλωβος Φαραντει. Εαν δειτε ακομη και το τζαμι του μπροστα εχει μεταλλικο πλεγμα με τρυπες συγκεκριμενου μεγεθους. Αυτο ειναι για να μην επιτρεπει σε επικινδυνη ακτινοβολια να περασει εξω απο την συσκευη, επισης για να δουλεψει το πορτακι αυτο γινεται μονο με κλειστη την πορτα. Σιγουρα δεν προτεινω να στεκεσαι με το προσωπο κολλημενο στο τζαμι αλλα δεν θελει και τρελες
Πιο πολυ ακτινοβολια τρωμε ολοι μας απο τα κινητα μας τηλεφωνα παρα απο τα φουρνακια μικροκυματων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Σημερινή από το lidl.

Έτσι για να μη λένε μερικοί ότι το lidl δεν πουλάει επώνυμα και φιρμάτα προϊόντα.:PIMG_1619.JPG.b2d8da2bb5c60607b5200d2af9a23b95.JPG

Πώς θα μπορούσε κάποιος να δικαιολογήσει την αγορά του πιο ακριβου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, DYEL είπε

Πώς θα μπορούσε κάποιος να δικαιολογήσει την αγορά του πιο ακριβου?

Το πιο ακριβο είναι επωνυμη φιρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, DYEL είπε

Πώς θα μπορούσε κάποιος να δικαιολογήσει την αγορά του πιο ακριβου?

Σωστα, γιατι το Zastava και η BMW ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα. Αφου εχουν και τα δυο 4 ροδες και ενα τιμονι γιατι πανε οι βλακες και δινουν περισσοτερα χρηματα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, DYEL είπε

Πώς θα μπορούσε κάποιος να δικαιολογήσει την αγορά του πιο ακριβου?

Κανείς δεν μπορεί να δικαιολογήσει τη διαφορά γιατί απλά σε ένα τέτοιο προιόν δεν δικαιολογείται με τίποτε γιατί παράγονται και τα δύο από ένα πάμφθηνο υλικό.Μπορεί κάποιος να πάρει από το φούρνο μισό κιλό μαγιά στην τιμή των 2,5 - 3 ευρώ περίπου.

Εμένα όμως αλλού είναι η απορία μου.

Γιατί το lidl το βάζει ακριβώς δίπλα στο δικό του και η τρομακτική τους διαφορά φαίνεται ακόμη μεγαλύτερη.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, orck είπε

Τα φουρνακια μικροκυματων ειναι θωρακισμενα με κατι που λεγεται κλωβος Φαραντει. Εαν δειτε ακομη και το τζαμι του μπροστα εχει μεταλλικο πλεγμα με τρυπες συγκεκριμενου μεγεθους. Αυτο ειναι για να μην επιτρεπει σε επικινδυνη ακτινοβολια να περασει εξω απο την συσκευη, επισης για να δουλεψει το πορτακι αυτο γινεται μονο με κλειστη την πορτα. Σιγουρα δεν προτεινω να στεκεσαι με το προσωπο κολλημενο στο τζαμι αλλα δεν θελει και τρελες
Πιο πολυ ακτινοβολια τρωμε ολοι μας απο τα κινητα μας τηλεφωνα παρα απο τα φουρνακια μικροκυματων

Το θέμα δεν είναι η ακτινοβολία και η θωράκιση, αλλά ο καρκίνος που θα φας από το φαγητό - γάλα που θα ψήσεις/ζεστάνεις.

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Κανείς δεν μπορεί να δικαιολογήσει τη διαφορά γιατί απλά σε ένα τέτοιο προιόν δεν δικαιολογείται με τίποτε γιατί παράγονται και τα δύο από ένα πάμφθηνο υλικό.Μπορεί κάποιος να πάρει από το φούρνο μισό κιλό μαγιά στην τιμή των 2,5 - 3 ευρώ περίπου.

Εμένα όμως αλλού είναι η απορία μου.

Γιατί το lidl το βάζει ακριβώς δίπλα στο δικό του και η τρομακτική τους διαφορά φαίνεται ακόμη μεγαλύτερη.

Τα βάζει δίπλα δίπλα για να φανεί η μεγάλη διαφορά τιμής και έτσι οι καταναλωτές να προτιμήσουν το δικό του προϊόν ώστε να έχει και μεγαλύτερο κέρδος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Σωστα, γιατι το Zastava και η BMW ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα. Αφου εχουν και τα δυο 4 ροδες και ενα τιμονι γιατι πανε οι βλακες και δινουν περισσοτερα χρηματα;

Το zastava δεν θα το δεις στην οδική πάντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, blazar είπε

Τα βάζει δίπλα δίπλα για να φανεί η μεγάλη διαφορά τιμής και έτσι οι καταναλωτές να προτιμήσουν το δικό του προϊόν ώστε να έχει και μεγαλύτερο κέρδος.

Αφου μαγια ειναι και τα δυο, που επρεπε να τα βαλουν? Να βαλουν τη μια μαγια μαζι με τις σοκολατες ή το ελαιολαδο? :blink: 

Αυτή η belbake είναι του λιντλ?

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...