Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Αν είχες 2 αντι για 3 θα ήσουν όπως στο στρατό. Πλυνε την μια παραλλαγή βάλε την άλλη :) Σαν παραλλαγές τα δουλεύεις

Θα σου πω ότι για μένα είναι ότι πιο δροσερό και ελαφρύ θέλω να φορέσω από ότι μπλουζάκι και πουκάμισο καλοκαιρινό έχω στη ντουλάπα.Το ένα στη κυριολεξία έλιωσε από το πολύ φόρεμα.

Είναι το πιο ανοιχτό καρώ (μάλλον τα τρία καρώ είναι) :P  Τώρα όμως που το κοίταξα από πιο κοντά πρέπει να έκαναν λαμογιά οι Γερμανοί.Δεν βλέπω τσεπάκι αριστερά που είχαν τα άλλα και είναι πολύ πρακτικό για μία κάρτα μία ταυτότητα. Λέτε να το έκοψαν να ρίξουν το  κόστος.;;;;;:D Άρα άκυρο από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Καλημέρα!

Έχει δοκιμασει κάνεις τα παστέλια τους με την επωνυμία Γλυκανθη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, maarinos είπε

@CallMeRp

Κλασσική Μπάρα σουσάμι, τώρα σε προσφορά που έχει, σου προτείνω με την κουβερτούρα.

Μια χαρά.

Ο καφές με την επωνυμία Bellarom και το ρύζι Σερρών μετράνε ; https://www.lidl-hellas.gr/catalog3media/gr/article/128949/gallery/zoom/128949_40.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Καλημέρα!

Έχει δοκιμασει κάνεις τα παστέλια τους με την επωνυμία Γλυκανθη;

Έχει δύο ειδών.Τα κλασικά παστέλια Γλυκάνθη  καλά είναι τραγανά τρώγονται και είναι σχετικά φτηνά.

Αυτά που λένε ότι είναι με μέλι για μένα πολύ μάπα.Πήρα μία φορά και το πέταξα.

4 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Μια χαρά.

Ο καφές με την επωνυμία Bellarom και το ρύζι Σερρών μετράνε ; https://www.lidl-hellas.gr/catalog3media/gr/article/128949/gallery/zoom/128949_40.jpg

Καφέ και εγώ δεν παίρνω.Το Καρολίνα Σερρών μια χαρά  είναι.Νομίζω το είχε και προσφορά την προηγούμενη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, papoys1 είπε

 

Αυτά που λένε ότι είναι με μέλι για μένα πολύ μάπα.Πήρα μία φορά και το πέταξα.

 

Απομυθοποίηση κυρίες και κύριοι!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα  που λενε οτι ειναι με μελι,ειναι με μελι ,και ειναι απο τα καλυτερα του λιντε.τα αλλα ,ειναι για οταν θες να σπασεις  δοντι μονος σου..ο καφες,μια χαρα ειναι για μουσαφηριδες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Αυτά που λένε ότι είναι με μέλι για μένα πολύ μάπα.Πήρα μία φορά και το πέταξα.

ΣΟΚ, Δειτε το πριν το κατεβασουν!!!!1

ΥΓ Τωρα αληθεια, το πεταξες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bellarom στιγμιαίο mocha έπινα και εγώ και στην αρχή μου άρεσε πάρα πολύ. Κάποια στιγμή τον σιχάθηκα, δεν ξέρω για ποιό λόγο και το γύρισα πάλι στο νεσκαφέ

 Ψάχνω ομως τις προσφορές γιατί αλλιώς δεν συμφέρει. Πριν μερικά χρόνια είχαν βγάλει τον νεσκαφέ σε πράσινη χάρτινη συσκευασία τάχα οικονομική.Τελικά έβγαινε πιο ακριβά. Ίσως την πάνε για κατάργηση γιατί δεν τράβηξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, orck είπε

ΣΟΚ, Δειτε το πριν το κατεβασουν!!!!1

ΥΓ Τωρα αληθεια, το πεταξες;

Το πέταξα αν ήξερα ότι τόθελες θα τόβαζα στο χαρίζεται αλλά δεν το σκέφτηκα.:D

Αν πρόσεξες λέω για μένα που ως γνωστόν έχουμε διαφορετικές προτιμήσεις.

Εσύ μπορεί να το φας και να μας πεις ότι είναι τέλειο.Δεν είναι από τα σκληρά,αυτά  φτιάχνονται με πολύ γλυκόζη,αντίθετα είναι πολύ μαλακό γιατί πιθανώς βάλανε μέσα μεγάλη ποσότητα μελιού.Εμένα παστέλια μου αρέσουν τα τραγανά.Το άλλο όπως είπα είναι πολύ καλό και σε απίστευτη τιμή.

Μίλησε και ο chill  με το dollyyy19  που τρώνε μαντολάτο και νομίζουν ότι τρώνε παστέλι.:P 

20 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Bellarom στιγμιαίο mocha έπινα και εγώ και στην αρχή μου άρεσε πάρα πολύ. Κάποια στιγμή τον σιχάθηκα, δεν ξέρω για ποιό λόγο και το γύρισα πάλι στο νεσκαφέ

 Ψάχνω ομως τις προσφορές γιατί αλλιώς δεν συμφέρει. Πριν μερικά χρόνια είχαν βγάλει τον νεσκαφέ σε πράσινη χάρτινη συσκευασία τάχα οικονομική.Τελικά έβγαινε πιο ακριβά. Ίσως την πάνε για κατάργηση γιατί δεν τράβηξε.

Μάθε να φτιάχνεις εσπρέσσο πάρε μία μηχανούλα να ευχαριστηθείς γεύση καφέ.Θα σου κάνουμε και δωρεάν μαθήματα.:D

Από τότε που άρχισα να πίνω εσπρέσο πίνω νεσκαφέ και μου φαίνεται ότι πίνω ξεπλυμένο καφέ. Bellarom και nes ίδια χάλια γεύση έχουν.

Το έχουν πάρει είδηση και αυτοί του nes έχουν βγάλει έναν καινούργιο στιγμής με καλίτερη γεύση αλλά τον πουλάνε στο θεό 6 ευρώ τα 100 ml νομίζω.

Και για να είμαστε και ον τόπιτς

Από σήμερα έχει κρέμα βαλσάμικου 250 ml  (κάτω αριστερή  γνωνία) στην πολύ καλή τιμή των 1,49 .Πήρα ένα με γεύση σύκου καταπληκτικό μιλάμε.Το πίνεις και σκέτο.:D

Αξίζει και για εμπειρία όσοι δεν το ξέρουν να το δοκιμάσουν.Έχει και άλλες 2-3 γεύσεις νομίζω.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Έχει δύο ειδών.Τα κλασικά παστέλια Γλυκάνθη  καλά είναι τραγανά τρώγονται και είναι σχετικά φτηνά.

Αυτά που λένε ότι είναι με μέλι για μένα πολύ μάπα.Πήρα μία φορά και το πέταξα

Xα χα χα καλοο :lol:

Γιατι μαπα? μια χαρα ειναι. Κατωτερα βεβαια από αλλα παστελια με μελι, γιαυτο δηλαδή είναι και  φτηνα.

Τα αλλα Γλυκανθη είναι οντως για πεταμα, εχουν σιροπι γλυκόζης. Τραγανα ναι, οπως ολα με αυτό μεσα.

ΕDIT

τωρα διαβασα και το άλλο σου ποστ, λιγο μελι εχουν τα Γλυκανθη, όχι πολύ. Αν ειχαν πολύ θα ηταν και πιο ακριβα

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Μάθε να φτιάχνεις εσπρέσσο πάρε μία μηχανούλα να ευχαριστηθείς γεύση καφέ.Θα σου κάνουμε και δωρεάν μαθήματα.:D

Από τότε που άρχισα να πίνω εσπρέσο πίνω νεσκαφέ και μου φαίνεται ότι πίνω ξεπλυμένο καφέ. Bellarom και nes ίδια χάλια γεύση έχουν.

Το έχουν πάρει είδηση και αυτοί του nes έχουν βγάλει έναν καινούργιο στιγμής με καλίτερη γεύση αλλά τον πουλάνε στο θεό 6 ευρώ τα 100 ml νομίζω

Μια καλή μηχανή καφέ έχει κοντά στα 3 εκατοστάρικα χωρίς να υπολογίζω τον μύλο και τα όποια έξτρα.Αν πίνει κάποιος 5 καφέδες ανα μέρα και δε θέλει να δίνει 1,5-1,8 e που έχει έξω ο καφές(στο χέρι) , να ναι πάρει μηχανή.Ο νεσκαφέ είναι μια λύση αν χρειάζεσαι λίγη καφείνη στη δουλειά σου.Μέχρι εκεί.

Πάντως πριν μια δεκαετία ο νεςκαφέ ήταν η 1η προτίμηση ...πως αλλάζουν οι καιροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Μια καλή μηχανή καφέ έχει κοντά στα 3 εκατοστάρικα χωρίς να υπολογίζω τον μύλο και τα όποια έξτρα.Αν πίνει κάποιος 5 καφέδες ανα μέρα και δε θέλει να δίνει 1,5-1,8 e που έχει έξω ο καφές(στο χέρι) , να ναι πάρει μηχανή.Ο νεσκαφέ είναι μια λύση αν χρειάζεσαι λίγη καφείνη στη δουλειά σου.Μέχρι εκεί.

Πάντως πριν μια δεκαετία ο νεςκαφέ ήταν η 1η προτίμηση ...πως αλλάζουν οι καιροί.

Δεν ξέρω αλλά παλιά μου φαίνεται πως ο nes cafe είχε καλή γεύση τώρα δεν μπορώ να το πιω.

Καφετιέρα εγώ του lidl με τα 60 ευρώ έχω,μάλιστα στο Γέρακα βλέπω αρκετό απόθεμα.Το θέμα είναι να παίρνεις καλό άκοπο καφέ και να τον κόβεις μόνος.Εγώ παίρνω από Αθήνα του κιλού και γίνεται μια χαρά.Πίνω 2 με τρεις φρέντο εσπρέσο την ημέρα.Να σκεφτείς ότι τον απογευματινό συνήθως δεν τον πίνω όλο τον βάζω στο ψυγείο και τον πίνω όταν ξυπνήσω μέχρι να φτιάξει η σύζυγος ελληνικό.Η γεύση του είναι ακόμη μια χαρά,ενώ αν πιείς φραπέ που έχει μείνει από την προγούμενη θα ξεράσεις.

Smiley Sipping Drink Smiley Face, Emoticon

Αυτοί οι κομμένοι lavatza εσπρέσο που πουλάνε κυρίως τα s/m  και καναδυό άλλοι άγευστοι τελείως.Και του lidl που πήρα μία φορά ίδιος με τους lavatza.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lavazza ο απλος αλλα και ο oro (του καισαρα :P)  ειναι μια καλη επιλογη οταν τα βαζουν τα σουπερ μαρκετ σε προσφορα

τους εχω πελωρια αναγκη

κατα τα αλλα ο bellarom για 3.20 δεν ειναι κακος...  βγαζει 12-15 καφεδες.. αν και βλεπεις την διαφορα στην ποιοτητα ακομα απο την συσκευασια κιολας που στου λιντλ ειναι μια κακομοιρια χαρτινο περιτιλιγμα ενω στους αλλους υπαρχει κυριλε χρωματισμενο αλουμινοχαρτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...