Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω υπαρχει καποιο σετ με βαση και μαχαιρια Ernesto αν θυμαμαι καλα που φερνει. Το θέμα ειναι ποια περιοδο περιπου το φερνει;;;;

Κοιταω καθε βδομαδα από τον οκτωβρη μηπως το φερουνε και δε το χω βρει ακομα...

 

http://flyer.lidl-hellas.gr/ae97b9b9-c811-4ad8-81d3-50d015b3cb55/#/28

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Αυτο το δρεπανοκατσαβιδο αξίζει να το αγοράσει κάποιος για οικιακή χρήση;

 

Τι δουλείες πχ;

Βασικά δεν εχω κατι συγκεκριμένο στο μυαλό μου απλά για απλές δουλειές που μπορει να χρειαστεί κάποιος μεσα στο σπιτι όπως κανα κάδρο βίδωμα έπιπλα κτλ κτλ Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν εχω κατι συγκεκριμένο στο μυαλό μου απλά για απλές δουλειές που μπορει να χρειαστεί κάποιος μεσα στο σπιτι όπως κανα κάδρο βίδωμα έπιπλα κτλ κτλ Sent from my iPad using Insomnia

 

 

Kαι γιατι δεν παιρνεις αυτο που ειναι και επωνυμο.....  http://www.skroutz.gr/s/253177/Black-Decker-EPC96CA.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά δεν εχω κατι συγκεκριμένο στο μυαλό μου απλά για απλές δουλειές που μπορει να χρειαστεί κάποιος μεσα στο σπιτι όπως κανα κάδρο βίδωμα έπιπλα κτλ κτλ Sent from my iPad using Insomnia

Κάνει αλλά βγάζει κατά καιρούς  ένα που είναι και κρουστικό στα 69.

Αν δεν το βιάζεσαι και μπορείς να δώσεις τα παραπάνω ευρώ περίμενε για το κρουστικό, θα σε βολέψει καλύτερα  στο σπίτι.

Όχι αυτό που δείχνει στο τρέχον  φυλλάδιο είναι άλλο.

Αυτό:http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-BC6EB43A-5D10DCF4/lsp/hs.xsl/product.html?id=105309430&rdeLocaleAttr=el&title=%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F%20%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%A3%CE%91%CE%92%CE%99%CE%94%CE%99%20%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A1%CE%99%CE%91%CE%A3%20PSBSA%2018-Li%20A1

Επεξ/σία από siracos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατι δεν παιρνεις αυτο που ειναι και επωνυμο.....  http://www.skroutz.gr/s/253177/Black-Decker-EPC96CA.htmlΓι

Γιατί είναι 9.6v και δεν έχουν πολύ καλή ροπή γενικότερα, στονάρουν. Δηλαδή για βίδωμα, τρυπίτσες σε ξύλο οκ, μόλις τα βάλεις να ξεβιδώσουν κανένα 7ποντο από τον τοίχο, νιαουρίζει σαν γατί. :P

 

Επίσης τα b&d έχουν μια ευπάθεια στα "καρβουνάκια" δηλ. μετά από κάποιες (εκατοντάδες) φορές on-off να τα πάρεις στο χέρι.

 

Βασικά δεν εχω κατι συγκεκριμένο στο μυαλό μου απλά για απλές δουλειές που μπορει να χρειαστεί κάποιος μεσα στο σπιτι όπως κανα κάδρο βίδωμα έπιπλα κτλ κτλ

Κάνει. Αλλά για τρύπα σε τούβλο θέλεις διαμαντοτρύπανο και κόπο. Ξύλο, μέταλλο, βίδωμα ξεβίδωμα όλα μια χαρά. Εχω φτιάξει σπίτι που λέει ο λόγος, με το συγκεκριμένο (το προηγούμενο μοντέλο οχι το li-ion).

 

Κάνει αλλά βγάζει κατά καιρούς  ένα που είναι και κρουστικό στα 69. Αν δεν το βιάζεσαι και μπορείς να δώσεις τα παραπάνω ευρώ περίμενε για το κρουστικό, θα σε βολέψει καλύτερα  στο σπίτι. Όχι αυτό που δείχνει στο τρέχον  φυλλάδιο είναι άλλο.

^^^ αυτό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει εχω χρησιμοποιήσει και κατσαρόλα της γιαγιάς δεν έγινε έκρηξη. :P

Σ ευχαριστω,αλλα η απαντηση σου δεν απανταει στην ερωτηση μου.. γιατι διαβασα στο εγχειριδιο οτι αν δεν βαλεις σκευος επαγωγικο το αναγνωριζει.. και δεν λειτουργει η συσκευη!!! Εν ολιγοις θα παω για μαλλι και θα βγω κουρεμενος γιατι μετα πρεπει να αγορασω και σκευη επαγωγικα..!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι 9.6v και δεν έχουν πολύ καλή ροπή γενικότερα, στονάρουν. Δηλαδή για βίδωμα, τρυπίτσες σε ξύλο οκ, μόλις τα βάλεις να ξεβιδώσουν κανένα 7ποντο από τον τοίχο, νιαουρίζει σαν γατί. :P

 

 

 

Αυτο ομως http://www.skroutz.gr/s/92516/Einhell-BT-CD-18.html ? :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω,αλλα η απαντηση σου δεν απανταει στην ερωτηση μου.. γιατι διαβασα στο εγχειριδιο οτι αν δεν βαλεις σκευος επαγωγικο το αναγνωριζει.. και δεν λειτουργει η συσκευη!!! Εν ολιγοις θα παω για μαλλι και θα βγω κουρεμενος γιατι μετα πρεπει να αγορασω και σκευη επαγωγικα..!!!

 

Μια χαρά απαντάει αλλά βιάστηκες να απαντήσεις, δες το video που έβαλα και θα καταλάβεις. Σου είπα οτι κριτήριο είναι να μαγνητίζεται το σκεύος. Οποιο σκεύος και να βάλεις δουλεύει, είτε είναι σημερινό είτε του περασμένου αιώνα, αρκεί να μαγνητίζεται. Αν θελεις να έχεις 100% απόδοση πρέπει να πάρεις τα κατάλληλα σκεύη, αυτό ισχύει και για τις κεραμικές και τις υγραερίου και για όλες.

+1 αν δεν σε πειράζει που δεν έχει μπαταρία λιθίου. Προσωπικά το li-ion το θεωρώ μειονέκτημα σε κάποιες περιπτώσεις γιατί δεν έχει καθόλου φόρτιση όταν το χρειαστείς και πρέπει να το φορτίζεις ανά διαστήματα για να μη κολλήσει η li-ion κάτω από τα 2.8v και δεν φορτίζει (όπως κάνουμε με τα παλιά κινητά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pigeon, επειδη τα livergy μποτακια του lidl δεν τα βρισκα ουτε ειχα χρονο να περιμενω αν και ποτε θα τα ξαναφερει το lidl, τα παρηγγειλα απο ebay. Τα 'πλαστικα' οπως λες, βεβαια μονο 'πλαστικα' δεν ειναι.

Περιττο να πω οτι εχω παθει την πλακα μου. Τετοιο value for money σε παπουτσι, και μαλιστα μποτακια που ειναι και παπουτσια ειδικων χρησεων και απαιτησεων, δεν ξαναειχα ποτε μου!

Πολυ καλη κατασκευη, απιστευτα ζεστα για τα ποδια, ελαφρια, μπαινουν/βγαινουν στα ποδια ευκολα, το design τους το θεωρω νεανικο, αδιαβροχα-αντιανεμικα, και φαινονται και στιβαρα-ανθεκτικα, τι να λεμε τωρα δηλαδη!

Πραγματικα τρομερα επιλογη. Μπραβο στο lidl που μας δινει τετοιες επιλογες αγορων. (εστω κι αν εγω αγορασα τη μαρκα του απο το ebay).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pigeon, επειδη τα livergy μποτακια του lidl δεν τα βρισκα ουτε ειχα χρονο να περιμενω αν και ποτε θα τα ξαναφερει το lidl, τα παρηγγειλα απο ebay. Τα 'πλαστικα' οπως λες, βεβαια μονο 'πλαστικα' δεν ειναι.

Περιττο να πω οτι εχω παθει την πλακα μου. Τετοιο value for money σε παπουτσι, και μαλιστα μποτακια που ειναι και παπουτσια ειδικων χρησεων και απαιτησεων, δεν ξαναειχα ποτε μου!

Πολυ καλη κατασκευη, απιστευτα ζεστα για τα ποδια, ελαφρια, μπαινουν/βγαινουν στα ποδια ευκολα, το design τους το θεωρω νεανικο, αδιαβροχα-αντιανεμικα, και φαινονται και στιβαρα-ανθεκτικα, τι να λεμε τωρα δηλαδη!

Πραγματικα τρομερα επιλογη. Μπραβο στο lidl που μας δινει τετοιες επιλογες αγορων. (εστω κι αν εγω αγορασα τη μαρκα του απο το ebay).

Αν θέλεις πες από που στο ebay τα πήρες  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά απαντάει αλλά βιάστηκες να απαντήσεις, δες το video που έβαλα και θα καταλάβεις. Σου είπα οτι κριτήριο είναι να μαγνητίζεται το σκεύος. Οποιο σκεύος και να βάλεις δουλεύει, είτε είναι σημερινό είτε του περασμένου αιώνα, αρκεί να μαγνητίζεται. Αν θελεις να έχεις 100% απόδοση πρέπει να πάρεις τα κατάλληλα σκεύη, αυτό ισχύει και για τις κεραμικές και τις υγραερίου και για όλες.

Ποφανως μπορει να εχεις βιαστει εσυ.. Διαβαζεις μια τις οδηγιες.. γιατι εγω ετσι οπως το λεει καταλαβαινω οτι αν εχεις ακαταλληλο σκευος το αναγνωριζει και δεν ξεκιναει να λειτουργει..!!! προς τα κατω εχει και στα ελληνικα http://www.lidl-service.com/static/90621559/100060_RO_BG_EL.pdf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποφανως μπορει να εχεις βιαστει εσυ.. Διαβαζεις μια τις οδηγιες.. γιατι εγω ετσι οπως το λεει καταλαβαινω οτι αν εχεις ακαταλληλο σκευος το αναγνωριζει και δεν ξεκιναει να λειτουργει..!!! προς τα κατω εχει και στα ελληνικα http://www.lidl-service.com/static/90621559/100060_RO_BG_EL.pdf

 

 

OgWehHR.jpg

 

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορετικό διαβάζεις στο manual απ'αυτά που έγραψα. Αν ήταν διαγώνισμα για παπαγαλία θα έπιανα ένα 18 εύκολα. Τελος πάντων την εστία την έχει η πεθερά μου στο εξοχικό και την έχω δουλέψει 100 φορές με παλιά κατσαρόλα και με τηγάνι wok μαντεμένιο, αν αυτό λέει κάτι. Εσύ πάρε ειδικό σκεύος, κακό δεν κάνει. :-D

 

ΥΓ: Μαγνήτη έχεις βρεί για να δοκιμάσεις τα παλιά σκεύη ή τζάμπα το συζητάμε; Κανένα παλιό ηχείο ψάξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...