Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει συλλέκτη λαδιών...εδώ έχει η πιο απλή τοστιέρα που είχα πάρει εγώ πριν αρκετούς μήνες από αυτούς.. 

 

2_7943_Piastra_elettrica_214.jpg

αυτήν πήρα και εγώ τότε. σημαντικά πιο φτηνή από αυτή που έχει τωρα. το μόνο κακό ας πούμε είναι οι μη αποσπώμενες πλάκες που έχει η καινούργια. Από τις καλλίτερες αγορές μου έχει βγεί αυτή.

και κάτι άλλο. ρε παιδιά κάποια στιγμή έβγαλε το lidl ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι στα 7,2 volt. υποτίθεται είχε ρυθμίσεις (6 θέσεις) ροπής αλλά στις οδηγίες είδα πως δεν ανέφερε τίποτα για το ρυθμιστή ροπής όπως έκανε σε άλλα προϊόντα.το μόνο που ανέφερε είναι "πιε΄στε ελαφρά το πλήκτρο 1 για χαμηλή ταχύτητα και όσο πιο δυνατά πατάτε τόσο ανεβαίνουν οι στροφές" τσιμουδιά για το ρυθμιστή ροπής. από περιέργεια άνοιξα όλο το ρυθμιστή και προσεξα (τουλάχιστον έτσι φάνηκε) πως αυτός είναι εντελώς ανεξάρτητος από τα εσωτερικά γρανάζια του μοτέρ και ούτε καν που επηρεάζει τις στροφές όταν πατάς το κουμπί για να βιδώσεις. μου φάνηκε έντελώς διακοσμητικός . υπάρχει κάποις που να το επιβεβαιώσει πως είναι διακοσμητικός ;  εμένα σε όποια ρύθμιση και να το έβαζα, οι στροφες και η δύναμη του δεν άλλαζαν.άσε που ξεβιδωμένος και εκτός συσκευής ο ρυθμιστής ροπής, το κατσαβίδι πάλι δούλευε μία χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα τελευταια δεν φερνει και πολλα 'ηλεκτρονικα' ή μικρες ηλεκτρικες συσκευες στο lidl ή λαθος εντύπωση εχω;

Δεν λεω οτι δεν φερνει καθολου, αλλα υπηρξαν περιοδοι με πιο συχνες παρτιδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα την τοστιερα.Ειχε κλασσικα κ ενα ανοιχτο κουτι στο καλαθι,την εβγαλα εξω κ την τσεκαρα εξωνυχιστικα πριν την παρω.

 

Φοβερη η ποιοτητα κατασκευης της κ οπως ειπε ο φιλος ανετα 4 τοστ.Για 40ε νομιζω δεν παιζει κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πηρα την τοστιερα.Ειχε κλασσικα κ ενα ανοιχτο κουτι στο καλαθι,την εβγαλα εξω κ την τσεκαρα εξωνυχιστικα πριν την παρω.

 

Φοβερη η ποιοτητα κατασκευης της κ οπως ειπε ο φιλος ανετα 4 τοστ.Για 40ε νομιζω δεν παιζει κατι καλυτερο

 

Κλασσικά πάντα υπάρχουν ανοιχτά κουτιά και το χω απορία..τα ανοίγουν πελάτες ή οι υπάλληλοι ανοίγουν 1-2 κουτιά απ'το πρωί? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε τα μπιφτεκια στο φουρνο στο γκριλ!

 

Για πιο σοβαρη δουλεια και φρεσκο κρεας εννοειται B) . Αλλα κατι ετοιματζιδικα λεπτα κατεψυγμενα για ταχυτητα τα παταω στην ψηστιερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά πάντα υπάρχουν ανοιχτά κουτιά και το χω απορία..τα ανοίγουν πελάτες ή οι υπάλληλοι ανοίγουν 1-2 κουτιά απ'το πρωί? :D

Οι πελάτες τα ανοίγουν, παίζοντας το κρυφτούλι με τους σεκιουριτάδες που γυρίζουν όλη την ωρα και ουρλιάζουν να μην ανοίγουμε τις συσκευασίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά πάντα υπάρχουν ανοιχτά κουτιά και το χω απορία..τα ανοίγουν πελάτες ή οι υπάλληλοι ανοίγουν 1-2 κουτιά απ'το πρωί? :D

 

Ανοιχτά (βιασμένα) κουτιά έχει για 3 λόγους: α) ανοίγουν κάποια για δείγματα για να μη πέσουν οι ακρίδες και τα ανοίγουν όλα. Φυσικα δεν πετυχαίνει αυτό.. β) είναι επιστροφές της ίδιας μέρας και συνήθως οχι ελαττωματικά προιόντα, γ) αυτό συνήθως συμβαίνει στην επαρχία, είναι παλιές προσφορές από άλλα μαγαζιά που τα στείλανε σε ένα μεγαλύτερο που έχει χώρο ή πιθανή πελατεία.

 

Οι υπάλληλοι και να θέλουν να ανοίξουν θα χρησιμοποιήσουν ένα λεπιδάκι, δεν θα καταλάβεις ότι τα άνοιξαν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έρχεται Πάσχα...Φέρτε το μίξερ!ακουτε εκει στο λιντλ?

Αν το φέρουν θα ειναι η 3 φορά που θα πάω να το πάρω και ελπιζω να μην έχει τελειωσει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μποτάκια για βουνό (οχι πολης), δηλαδή για κακοτράχαλα σκηνικά (όχι ομως ορειβασία!), το lidl τι φέρνει;

(όταν φέρνει, καμια εικονα-τιμή αν ξέρετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα παιδια αγορασα χθες ενα ζευγαρι παππουτσια απο τα lidl και δεν μου κανει το νουμερο.Μηπως τα εχει αγορασει καποιος απο εσας και εχει κρατησει την αποδειξη για να μπορεσω να τα αλλαξω.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

post-309976-0-59224600-1426677513_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια αγορασα χθες ενα ζευγαρι παππουτσια απο τα lidl και δεν μου κανει το νουμερο.Μηπως τα εχει αγορασει καποιος απο εσας και εχει κρατησει την αποδειξη για να μπορεσω να τα αλλαξω.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

κακος.. γιατι δεν τα δοκιμασες..?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μποτάκια για βουνό (οχι πολης), δηλαδή για κακοτράχαλα σκηνικά (όχι ομως ορειβασία!), το lidl τι φέρνει;

(όταν φέρνει, καμια εικονα-τιμή αν ξέρετε)

Ειχς φερει κατι Καπα αρχες Ιανουαριου με 25 ευρω!! Φοβερο παπουτσι που εξω βρισκεις αναλογα με 100+ ευρω. Bεβαια δεν ειναι βουνου.

 

 

1551048.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα ειχα δει αυτα τα kappa.

Οντως κελεπουρι. Με χαλασε ομως καπως η ασπρη σολα!

Και δεν ειναι βουνου.

 

Και μένα αυτό μου ειχε κανει εντυπωση στην αρχή αλλά τα πήρα...μετά απο λιγο περπατημα με το χρωμα της φθορας την σκονη του δρομου δεν ειναι τοσο λευκό και φαινεται πιο ωραίο. Εγώ πήρα το καφέ όταν τα είχε φέρει εδώ. Ίσως ότι πιο value for money έχω πάρει ποτέ σε παπούτσι. Απίστευτα ελαφρύ για μποτάκι. Φυσικα δεν ειναι για βουνο για όποιον τον ενδιαφέρει αυτό. Παραείναι όμορφα για βουνό :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...