Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά μια ενημέρωση:

Σήμερα ένας φίλος έκανε update και πήγε σε έκδοση 4,2Ε

 

Αυτό γιατί κάποιοι καταστροφολογούν για firmware 4.3

 

Για κάποιο λόγο έχει κυκλοφορήσει η φήμη για firmware 4.3Ε κάτι το οποίο δεν ισχύει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει ένας φίλος μου με μαύρο wii να του το softmodάρω. Το θέμα είναι πως ο φίλος μου δεν έχει wireless router για να κάνουμε το 4.2 update, και δεν νομίζω να θέλει να πάρει κάποιον adapter που θα χρησιμοποιήσει μόνο μια φορά. Υπάρχει κάπου στο net το update?

Γενικά τα μαύρα wii ποιο update έχουν από τo εργοστάσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει ένας φίλος μου με μαύρο wii να του το softmodάρω. Το θέμα είναι πως ο φίλος μου δεν έχει wireless router για να κάνουμε το 4.2 update, και δεν νομίζω να θέλει να πάρει κάποιον adapter που θα χρησιμοποιήσει μόνο μια φορά. Υπάρχει κάπου στο net το update?

Γενικά τα μαύρα wii ποιο update έχουν από τo εργοστάσιο?

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=381299

Είναι 100% offline ο οδηγός. Υπάρχει πάντως και η περίπτωση η κονσόλα να έρθει με το 4.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελευταίο Prince of Persia με usbloader παίζει κανονικά;

 

Σχεδόν. Εγώ προσωπικά ταλαιπωρήθηκα αρκετά για αυτό το παιχνίδι. Ούτε με τον uloader, ούτε με usb loader gx, ούτε με wiiflow, ούτε με το gecko os έτρεξε. Ευτυχώς έπαιξε με τον softchip loader και να έχεις ως προεπιλεγμένο το IOS60 και με το δισκάκι που συνεπάγεται πως θα πρέπει να έχεις και wiikey ή κάτι παρόμοιο εκτός βέβαια αν το έχεις αυθεντικό. Έγω έτσι το έλυσα το θέμα και το τερμάτισα κιόλας. Πολύ ωραίο παιχνίδι! Πιστεύω από τα καλύτερα του Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε το softmod στο wii του φίλου μου με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ, αλλά για κάποιον άγνωστο λόγο το bannerbomb δεν έλεγε να τρέξει με τίποτα. Έπρεπε να κατεβάσω από το site του bannerbomb μια άλλη έκδοση του προγράμματος, αλλά και ένα άλλο elf του hackmii. Το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί και στο δικό μου wii. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι έκανα λάθος, αν και ακολούθησα τον οδηγό βήμα-βήμα.

Επίσης, το hermes installer υπάρχει κάπου σε offline μορφή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε το softmod στο wii του φίλου μου με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ, αλλά για κάποιον άγνωστο λόγο το bannerbomb δεν έλεγε να τρέξει με τίποτα. Έπρεπε να κατεβάσω από το site του bannerbomb μια άλλη έκδοση του προγράμματος, αλλά και ένα άλλο elf του hackmii. Το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί και στο δικό μου wii. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι έκανα λάθος, αν και ακολούθησα τον οδηγό βήμα-βήμα.

Επίσης, το hermes installer υπάρχει κάπου σε offline μορφή?

 

Υπάρχουν 2 εκδόσεις του bannerbomb, η προ-4.2 (τρέχει από το μενού SD Card Management) και η 4.2 (τρέχει από το SD Card Menu στο κεντρικό μενού του Wii). Μήπως μπέρδεψες τις 2 εκδόσεις; :-)

Για τον hermes installer υπάρχουν οδηγίες εδώ για την περίπτωση που δεν διαθέτεις Wii με πρόσβαση στο internet:

http://gwht.wikidot.com/hermes-ios222-223

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπάρχει τρόπος να τρέχω το USBLoader απ' ευθείας σαν κανάλι και όχι μέσα από το Homebrew;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να τρέχω το USBLoader απ' ευθείας σαν κανάλι και όχι μέσα από το Homebrew;

 

Μπορεί να γίνει, είτε εγκαθιστώντας το forwarder channel (κάτι σαν συντόμευση στο κεντρικό μενού), είτε εγκαθιστώντας την wad έκδοση του USB Loader. Θα σου σύστηνα τη χρήση forwarder channel, καθώς είναι πιο εύκολο στο update και δεν πιάνει και χώρο στη μνήμη του Wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...