Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Πηρα ενα wii που ειναι softmodαρισμενο.

Ειναι 4.2e το firmware του.

Πως μπορω να δω αν εχω τη τελευταια εκδοση του homebrew;

Γιατι ενω παω να κανω update στο usb loader gx μου πεταει σφαλμα κατι για wad.

Βασικα παιζει καποιος καλος οδηγος και ενημερωμενος;

Επισης εχω προβλημα με το σκληρο και σε windows και σε linux δεν μπορω να περασω τα back up μου πεταει σφαλμα το wbfs manager 3 & 2.5 :confused:

 

http://gbatemp.net/index.php?showtopic=171901 απο αυτον εδω δεν καταλαβαινω τιποτα.

Κατεβαζω το αρχειο απο το email που λεει και μετα τι κανω;

Το βαζω στο wii;

 

Βασικά άκυρο αν υπάρξει κάποια απορία θα ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά, μου έδωσαν ένα Wii το οποίο άν δεν κάνω λάθος έχει firmware 2.1E (έτσι λέει στο Wii system settings). Ενδιαφέρομαι για σοφτ μοντινγκ και οχι χαρντ μοντινγκ γιατί δεν είναι δικό μου. Στο google έχω χάσει τη μπάλα, οπότε μπορείτε να μου δώσετε κανένα λink με τη κατάλληλη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για τη soft version που έχω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σωστε με!προσπαθησα να σπασω το wii με ενα προγραμμα easy wii hacker που το βρηκα στο greekstars.biz αλλα κατι εκανα λαθος και τωρα οταν ανοιγω το wii δεν εμφανιζει τιποτα,ουτε καν την αρχικη οθονη που λεει press A to continue!Υπαρχει τροπος να το σωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σωστε με!προσπαθησα να σπασω το wii με ενα προγραμμα easy wii hacker που το βρηκα στο greekstars.biz αλλα κατι εκανα λαθος και τωρα οταν ανοιγω το wii δεν εμφανιζει τιποτα,ουτε καν την αρχικη οθονη που λεει press A to continue!Υπαρχει τροπος να το σωσω?

και τι λεει? τιποτα? κενη οθονη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει brickαρει το wii του το θεμα ειναι αν εχει περάσει το bootmii priloader

Πατα πατημένο το reset καθώς ανοίγεις το wii.

 

Παντως αν όντως πούλησε το για ανταλλακτικά :P

Eγω ενδιαφέρομαι για wii motion & numchuck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σωστε με!προσπαθησα να σπασω το wii με ενα προγραμμα easy wii hacker που το βρηκα στο greekstars.biz αλλα κατι εκανα λαθος και τωρα οταν ανοιγω το wii δεν εμφανιζει τιποτα,ουτε καν την αρχικη οθονη που λεει press A to continue!Υπαρχει τροπος να το σωσω?

 

 

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει το savemii. Κοστίζει κάποια λεφτά αλλά θα στο φτιάξει. Ακόμη αν έχεις εγγύηση, πες οτι πηγες να κάνεις απλά ενα Update, παίχτο και λιγο χαζός και θα στο φτιάξουν

 

Edit:

Καλά θυμόμουν http://savemii.net/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Υπάρχει κανείς στη Θεσσαλονίκη που να κατέχει καλά το wii και το "άθλημα" του softmod; Έχω ένα wii 4.3Ε και θα ήθελα βοήθεια για να το πειράξω και να μην γίνει μπρίκι. Ασφαλώς θα πάρει και κάτι για τον κόπο του. Συγνώμη προκαταβολικά, αν δεν είναι το σωστό topic για να ρωτήσω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το Lego Indiana Jones κάνει για το 4.3Ε ;

οχι μονο.

μπορεις και με super smash bros brawl-YU-GI-OH 5D Wheelie Breaker-Lego Star Wars game-Lego Batman game.

αλλα ολα αυτα εχουν αποσυρθει απο τη nintendo,δυσκολα θα τα βρεις σε μαγαζια.

πουλανε καποια στις αγγελιες του foroum ανα διαστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...