Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απλή απορία:

Ποιά η διαφορά του συγκεκριμένου Raidsonic από το LaCie LaCinema Premier και από το iZak;

Εν τέλει ποιό αξίζει να αγοράσει κάποιος (μη υπολογιζομένης της τρομερής φορητότητας του iZak);

 

Το Raidsonic και το Lacie μπορούν να πάρουν 500GB δίσκο.:-)

Για το μέγεθος του izak συμφωνώ είναι βολικότατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Το Raidsonic και το Lacie μπορούν να πάρουν 500GB δίσκο.:-)

Για το μέγεθος του izak συμφωνώ είναι βολικότατο.

 

Κατά τα άλλα, δηλαδή τα λοιπά τεχνικά χαρακτηριστικά, υπάρχει κάποιο που να υπερέχει σαφώς; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας.Σκέφτομαι να αγοράσω το LG DVX-276. Είναι σε καλή τιμή στο eshop και απότι διάβασα παίζει ελληνικούς υπότιτλους χωρίς firmware update και με καλό μέγεθος.

Απλά θέλω να ρωτήσω αν κάποιος το έχει πάρει και αν τελικά είναι ευχαριστημένος!! Μην το παρω και έχω πρόβλημα σε 5 μήνες!!

Ευχαριστω πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς αν το Panasonic S511 EG που έχει βγάλει σε προσφορά η ΜΜ Θεσσαλονίκης, υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμμ νέο προϊόν.... http://www.istarhd.com/

 

Model: ISTAR MINI NMT PLAYER

HDMI 1.1 Version (Next Batch Mar.15):$188.00

HDMI 1.3 Version (ETA Mar.30.2008):$213.80

 

 

 

Αντιγράφω:

 

ISTAR Mini Networked Media Tank player brings the magic of HD into your home theatre.

 

It uses renowned Sigma Design's multimedia processor SMP8635 (from SMP8630 family which got design win in the blu-ray player industry). It can decode the highest bitrate consumer HD content available today. ISTAR Mini supports MPEG2 MP@HL, H.264 [email protected], VC-1 AP@L3 up to at least 40Mbps and has 1080p60/50/30/24/23.97 output which enable pristine HD signal path.

 

The other key word for ISTAR Mini is ACCESS. It can access digital media content from a variety of sources, such as NAS, USB 2.0, eSATA and SATA devices* (thumb drive, SATA HDD, DVD drive, etc.,) ISTAR Mini also serves as a NAS and a BitTorrent peer-to-peer downloader.**

 

In the age of YouTube, ISTAR Mini further supports peer-to-peer Internet TV streaming technology from SayaTV, as well as popular unicast internet TV such as YouTube, Google Video and Metacafe via the Media Service Portal.

 

Last, in the fast changing world, ISTAR Mini is upgradeable to support future media containers, codecs and features.

 

 

*ISTAR Mini can connect to bare SATA HDD via a special 2in1 power-data cable provided in the package. ISTAR Mini can also connect to eSATA device via SATA-eSATA cable. Next month, ISTAR would further provide optional eSATA-Power 2in1 cable to eliminate the need for second PSU of external eSATA device.

 

**SATA HDD connection required for NAS and BT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μάλιστα και παίζει mkv files και έχει ότι καλώδια χρειάζεσαι μέσα στο πακέτο.

 

Πόσο κάνει όμως και που μπορούμε να το βρούμε στην Ελλαδα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μάλιστα και παίζει mkv files και έχει ότι καλώδια χρειάζεσαι μέσα στο πακέτο.

 

Πόσο κάνει όμως και που μπορούμε να το βρούμε στην Ελλαδα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Model: ISTAR MINI NMT PLAYER

HDMI 1.1 Version (Next Batch Mar.15):$188.00

HDMI 1.3 Version (ETA Mar.30.2008):$213.80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το .mkv δεν προκειται να γινει ποτε mainstream....

 

ναι αυτό ούτε εγώ το κατάλαβα γιατί δεν θα είναι δηλαδή ότι είναι το divx ή xvid για το dvd το mkv για το hd format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια χωριανοι !!!

 

Βλεπω βεβαια οτι η τεχνολογια προχωρα, θα σας γυρισω λιγω πισω αν μου επιτρεπετε:

Εχω το Yamakawa 375 - αξιολογο μηχανημα κατα τα αλλα (απο τα πρωτα με εξοdο DVI και περιβλημα χωρις πλαστικα μερη), ελληνικους υποτιτλους ομως γιοκ... Θα παρακαλουσα θερμα οποιονδηποτε (ειδικα το φιλο zavlakas) εχει καποιο firmware, εστω και πειραγμενο που να τους υποστηριζει καπου πεταμενο σε μιαν ακρη, γιατι προκειται για αρκετα παλαιοτερο μοντελο, το δε site http://www.yamakawa.de δεν λειτουργει εδω και καιρο, να μπει στον κοπο να μου το στειλει αν ειναι βεβαια διαθεσιμο.

Μενω προκαταβολικα υποχρεος για οποια βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι,

 

μου έκαναν δώρο το home cinema SAMSUNG HT-XQ100 μήπως μπορείτα να μου πείτε πως θα παίξει ελλ. υπότιτλους ... γιατί μέχρι στιγμής ... κινεζικα βλέπω ... κ δεν έχω μάθει ακόμη!!!

εάν μπορείτε βοηθάτε ... γιατί είναι κρίμα να πάει άχρηστο, ειδικά επειδή είναι δώρο και μάλιστα απο αγαπημένο φίλο!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι,

 

μου έκαναν δώρο το home cinema SAMSUNG HT-XQ100 μήπως μπορείτα να μου πείτε πως θα παίξει ελλ. υπότιτλους ... γιατί μέχρι στιγμής ... κινεζικα βλέπω ... κ δεν έχω μάθει ακόμη!!!

εάν μπορείτε βοηθάτε ... γιατί είναι κρίμα να πάει άχρηστο, ειδικά επειδή είναι δώρο και μάλιστα απο αγαπημένο φίλο!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Κοιτα το αρχειο .rar στο πρωτο post ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι,

 

μου έκαναν δώρο το home cinema SAMSUNG HT-XQ100 μήπως μπορείτα να μου πείτε πως θα παίξει ελλ. υπότιτλους ... γιατί μέχρι στιγμής ... κινεζικα βλέπω ... κ δεν έχω μάθει ακόμη!!!

εάν μπορείτε βοηθάτε ... γιατί είναι κρίμα να πάει άχρηστο, ειδικά επειδή είναι δώρο και μάλιστα απο αγαπημένο φίλο!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Δοκίμασε πρώτα ν'ανοίξεις το αρχείο υποτίτλων με το notepad και να το σώσεις με κωδικοποίηση ANSI.

 

Σ'αλλο SAMSUNG πίεζες ένα κίτρινο πλήκτρο(υποτίτλων) στο τηλεκοντρόλ και επέλεγες την γλώσσα των υποτίτλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω θελω να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω το firmware του pionner dv 380 για να μου αναγνωριζει τους υποτιτλους srt. Βin αρχεια με πιο προγραμμα μπορω να τα διαχηριζωμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...