Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@asxetius

 

φιλε asxetius για δες την ερωτηση που εκανα οταν εχεις χρονο...

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2184924&postcount=1077

 

Το LG-298H δεν παίζει υπότιτλους Aviaddxsub απο το USB.

Κάνει upscale μέχρι 1080i

Εχει μεγάλους ευδιάκριτους υπότιτλους στα avi, με γκρι φόντο (που σε κάποιους ενοχλεί, προσωπικά το βλέπω πρακτικό στα άσπρα πλάνα)

 

2zxmkvs.jpg

 

Το Philips 5980 παίζει υπότιτλους Aviaddxsub

απο το USB.

Κάνει upscale Μέχρι 1080p

Υπότιτλους δεν έχω δει απο το Philips, αλλά με λίγο διάβασμα μπορείς να πειράξεις το firmware και να βάλεις την γραμματοσειρά που θέλεις.

 

tuto-srt01.jpg

tuto-srt04.jpg

tuto-st-a2.jpg

tuto-st-a4.jpg

 

Εχώ προτείνει σε 4-5 φίλους το LG 298Η και ακόμη μου μιλάνε,:lol: μάλλον είναι ευχαριστημένοι. :-)

Το Philips 5980 σαν νεότερο μοντέλο δεν έτυχε να το πάρει κάποιος φίλος για να το ψάξω.

 

Για να είμαι πιο σωστός θα σου 'λεγα να πάς σ'ενα ηλεκτρομάγαζο και να κάνεις κάποιες δοκιμές μ'οτι νομίζεις σημαντικό για σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LG-298H δεν παίζει υπότιτλους Aviaddxsub απο το USB.

Κάνει upscale μέχρι 1080i

Εχει μεγάλους ευδιάκριτους υπότιτλους στα avi, με γκρι φόντο (που σε κάποιους ενοχλεί, προσωπικά το βλέπω πρακτικό στα άσπρα πλάνα)

 

2zxmkvs.jpg

 

Το Philips 5980 παίζει υπότιτλους Aviaddxsub

απο το USB.

Κάνει upscale Μέχρι 1080p

Υπότιτλους δεν έχω δει απο το Philips, αλλά με λίγο διάβασμα μπορείς να πειράξεις το firmware και να βάλεις την γραμματοσειρά που θέλεις.

 

tuto-srt01.jpg

tuto-srt04.jpg

tuto-st-a2.jpg

tuto-st-a4.jpg

 

Εχώ προτείνει σε 4-5 φίλους το LG 298Η και ακόμη μου μιλάνε,:lol: μάλλον είναι ευχαριστημένοι. :-)

Το Philips 5980 σαν νεότερο μοντέλο δεν έτυχε να το πάρει κάποιος φίλος για να το ψάξω.

 

Για να είμαι πιο σωστός θα σου 'λεγα να πάς σ'ενα ηλεκτρομάγαζο και να κάνεις κάποιες δοκιμές μ'οτι νομίζεις σημαντικό για σένα.

 

Επειδη φιλε asxetious κλεινω κι εγω προς το lg298 υποτιτλους .srt παιζει χωρις πειραγμα firmware?

Και επισης υποστηριζει ολα τα avi αρχεια ή μονο τα divx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη φιλε asxetious κλεινω κι εγω προς το lg298 υποτιτλους .srt παιζει χωρις πειραγμα firmware?

Και επισης υποστηριζει ολα τα avi αρχεια ή μονο τα divx?

 

Καλά εκείνη την λίστα στο 1ο post του θέματος δεν την βλέπει κανείς? :lol::lol::lol:

 

Ναι, παίζει srt υπότιτλους χωρίς αναβάθμιση firmware, όπως και όλα τα LG τα τελευταία 1-2 χρόνια.

 

Παίζει Dvix,Xvid.

 

Σαν πιο νέο μοντέλο έχει βγει το LG DVX-392H, με 1080p upscaling και με διαφορά τιμής απο 5-10 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εκείνη την λίστα στο 1ο post του θέματος δεν την βλέπει κανείς? :lol::lol::lol:

 

Ναι, παίζει srt υπότιτλους χωρίς αναβάθμιση firmware, όπως και όλα τα LG τα τελευταία 1-2 χρόνια.

 

Παίζει Dvix,Xvid.

 

Σαν πιο νέο μοντέλο έχει βγει το LG DVX-392H, με 1080p upscaling και με διαφορά τιμής απο 5-10 ?

 

Καλημερα,την εχω διαβασει την λιστα αυτη γραφει για το 298 οτι χριαζεται κι ενα πατσαρισμα γι αυτο και ρωτησα!

Το 392 που το βρηκες 5-10 Ευρω πιο φθηνα γιατι παντου ειναι περιπου 25 ευρω πιο ακριβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,την εχω διαβασει την λιστα αυτη γραφει για το 298 οτι χριαζεται κι ενα πατσαρισμα γι αυτο και ρωτησα!

....

 

Που είδες ότι χρειάζεται "πείραγμα"? :confused:

 

Εκείνο που είδες στην στήλη "Σχόλια για υπότιτλους - Γενικά" είναι για να γίνει regionfree.

 

Το 392 που το βρηκες 5-10 Ευρω πιο φθηνα γιατι παντου ειναι περιπου 25 ευρω πιο ακριβο

 

http://www.skroutz.gr :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση πρωτάρη!

Οταν λέμε οτι παίζει Divx αυτομάτως ξερουμε οτι παίζει και Xvid??

Οπως επίσης και όταν έχει USB σημαίνει οτι μπορεί να παίξει Xvid με υπότιτλους από αυτό?

 

πχ. το LG 392 παίζει Xvid απο USB?

To USB έχει κάποιο περιορισμό στο μέγεθος ή στον τύπο? δηλάδή παίζει μόνο flash έως κάποιο μέγεθος ή μπορεί και από εχωτερικό σκληρό?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση πρωτάρη!

Οταν λέμε οτι παίζει Divx αυτομάτως ξερουμε οτι παίζει και Xvid??

Οπως επίσης και όταν έχει USB σημαίνει οτι μπορεί να παίξει Xvid με υπότιτλους από αυτό?

99% θα έλεγα.

Αν υποστηρίζει Ελληνικούς υπότιτλους, τότε συνήθως δουλεύει και απο το USB.

 

πχ. το LG 392 παίζει Xvid απο USB?

To USB έχει κάποιο περιορισμό στο μέγεθος ή στον τύπο? δηλάδή παίζει μόνο flash έως κάποιο μέγεθος ή μπορεί και από εχωτερικό σκληρό?

Ευχαριστώ!

 

Το 392 είναι νέο μοντέλο, και μέχρι στιγμής δεν το έχει πάρει κάποιος για να μας πει απο πρώτο χέρι, το τι παίζει και τι όχι.

Τα LG τα τελευταία 1-2 χρόνια παίζουν Ελληνικούς srt υπότιτλους χωρίς πρόβλημα.

Με τα φλασάκια και τους εξωτερικούς δίσκους τα πράγματα είναι λίγο περίεργα.

Eχω μηχάνημα που λέει στο manual ότι υποστηρίζει μέχρι 512ΜΒ και έχω δοκιμάσει 4GB και έπαιξε. Και εξ.δίσκο 120GB σύνδεσα και λειτούργησε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το panasonic s511 ξέρετε για ποιό λόγο δε δείχνει σωστά τους ελληνικούς υπότιλους, παρά το γεγονός οτι έχω αλλάξει τοιν κωδικό στη γλώσσα εμφάνισης υποτίτλων και έχω παίξει και με το μενου στις επιλογές latin 1/2/5 και cyrillic; Το ίδιο δισκάκι, όταν το παίζω σε ενα LG 298 που έχω δεν έχει κανένα πρόβλημα. Καθε πρόταση ευπρόσδεκτη - ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να συνδέσω DVD player σε παλιά τηλεόραση που δεν έχει scart?

Επίσης αν αγοράσω ένα φτηνό DVD player 25-30 ευρώ, θα παίζει βίντεο που έχω κατεβάσει από youtube?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να συνδέσω DVD player σε παλιά τηλεόραση που δεν έχει scart?

 

Το πρώτο αποτέλεσμα απο το google είναι αυτό με κόστος 13 ?

 

Επίσης αν αγοράσω ένα φτηνό DVD player 25-30 ευρώ' date=' θα παίζει βίντεο που έχω κατεβάσει από youtube?[/quote']

 

Αν τα κάνεις μετατροπή σε mpg ή avi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγούνε και dvd player deck που να υποστηρίζουν και αναπαραγωγή αρχείων mkv(To divx του hd).

Τα mkv files υποστηρίζουν και ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους όπως και πολλούς ήχους μαζί κ.α. πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...