Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, meletis11 είπε

Το ζητημα ειναι ποιο θα ητανε ασφαλες και αποτελεσματικο στο αμεσου ψεκασμου;

Προς το παρών ξέρω ότι όλα δουλεύουν ΑΛΛΑ τα πας μια γενιά πίσω. Δουλεύει ρυθμίζεται αλλά δουλεύουν σαν έμμεσου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimis_vts είπε

Προς το παρών ξέρω ότι όλα δουλεύουν ΑΛΛΑ τα πας μια γενιά πίσω. Δουλεύει ρυθμίζεται αλλά δουλεύουν σαν έμμεσου. 

To vsi ii δεν ρυθμιζεται και το αμαξι χαλασε. Cel, safe mode, χαλασμενη τουρμπινα και εξορτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, meletis11 είπε

To vsi ii δεν ρυθμιζεται και το αμαξι χαλασε. Cel, safe mode, χαλασμενη τουρμπινα και εξορτερ.

Εκεί δεν ξέρω τι να σου πω. Μπορεί να φταίνε πολλά. Από κακή ρύθμιση του αερίου ως ως ως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προρυθμισμενο διοτι η τακτικη υποτιθεται ειναι οτι εχει ηδη την αρμοζουσα ρυθμιση. Δεν μπορουν οι τεχνικοι και οι εγκαταστατες να παρεμβουν στις ρυθμισεις, αρα δεν μπορουν να το ρυθμισουν.

 

Το χειροτερο ητανε η σχεδον μηδαμινη τεχνικη υποστηριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια να ρωτησω κατι οταν αλλαξα μπουκαλα και πολυβαλβιδα μου εβαλαν σαν αυτη της φωτογραφιας αλλα το οργανακι που εχει τον δεικτη το εχουν βαλει αναποδα παιζει ρολο;

 

60cc772b9f1dda5c896e4b5a_DSC_0152.jpg

Εχω το εξης κουφο προβλημα που μαλλον το εχω γραψει ξανα.

Αν γεμισω παει η βελονα στο τερμα μεσα στο καντραν (ειναι εργοστασιακο) μετα αφου κανω χιλιομετρα πεφτει σιγα σιγα και οταν παει στην μεση η σχεδον στην μεση η βελονα παει τερμα πανω λες και γεμισα υγραεριο. Μετα παλι πεφτει σιγα σιγα με τα χιλιομετρα αλλα δεν προλαβαινει να φτασει ουτε κατα διανοια στα κοκκινα μενω απο υγραεριο.

Αν ομως δεν γεμισω και βαλω 15 20 25 λιτρα απο τα 43 που παιρνει τοτε παει η βελονα πχ στην μεση κατεβαινει κανονικα παει κοκκινα αναβει λαμπακι και μετα μενω.

 

IMG_20221110_181100_edit_215249395782259.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, meletis11 είπε

Χαιρετε. Στον τεχνικο για ελεγχο πιθανον σφαλμα του μετρητου.

 

Αποτι θυμάμαι δεν υπάρχει κάτι που να δείχνει αξιόπιστα

Και σε εμένα κατά προσέγγιση δειχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα σας έχει τοποθετήσει κάνεις σύστημα στο ιλιον στην  Παπανδρέου σε συνεργείο που υπάρχει εκεί?δεν ξέρω αν είναι σωστό να αναφερθεί το όνομα

Είναι κοντά στο σπίτι του και ήθελα γνώμη αν έχει κάποιος για το συγκεκριμένο για συντήρηση τοποθέτηση ρύθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Akira1 είπε

Kαλησπερα σας έχει τοποθετήσει κάνεις σύστημα στο ιλιον στην  Παπανδρέου σε συνεργείο που υπάρχει εκεί?δεν ξέρω αν είναι σωστό να αναφερθεί το όνομα

Είναι κοντά στο σπίτι του και ήθελα γνώμη αν έχει κάποιος για το συγκεκριμένο για συντήρηση τοποθέτηση ρύθμιση 

Για Μενιδι ξερω ..Αν σε ενδιφερει στελε μου μυνημα 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την χαζομαρα και πηγα το αμαξι στο μοναδικο Opel service που φτιαχνει και υγραεριο γιατι στο κτεο μου ειπαν οτι εχω πολλα καυσαερια στο υγραεριο.

Μου ειπαν θελω μπεκ 450 ευρω και επρεπε να αλλαξω και την βαλβιδα εξαερωσης ρεζερβουαρ.

Αλλαξα την βαλβιδα τους εβαλα να μου αλλαξουν και τα δυο φιλτρα του υγραεριου και πληρωσα 180 ευρω ΕΛΕΟΣ!

Να πω οτι εκει που αλλαξα φιαλη μου ειχαν πει 30 ευρω για τα φιλτρα με τοποθετηση απλα δεν ειχαν το μεγαλο τοτε και επρεπε να παω αλλη μερα.

Η βαλβιδα ρεζερβουαρ οπως θα δειτε εχει 30 ευρω και αυτοι μου την χρεωσαν 70!!!

ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

https://www.antallaktikaonline.gr/bosch/15807315

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

στο κτεο μου ειπαν οτι εχω πολλα καυσαερια στο υγραεριο.

1η φορά ακούω να βάζουν χέρι για καυσαέρια , καλά κάνανε βέβαια

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ!!!

εννοείται θα σφάξουν και αμφίβολο αν ξέρουν την τύφλα τους , γιατί δεν το πήγες σε εγκαταστάτη που να δουλεύει το σύστημα που έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

1η φορά ακούω να βάζουν χέρι για καυσαέρια , καλά κάνανε βέβαια

εννοείται θα σφάξουν και αμφίβολο αν ξέρουν την τύφλα τους , γιατί δεν το πήγες σε εγκαταστάτη που να δουλεύει το σύστημα που έχεις ?

Γιατί ξέρω ότι στα εργοστασιακά είναι κλειδωμένος ο εγκέφαλος και είναι το μοναδικό εξουσιοδοτημενο και πήγα εκεί μήπως ήταν θεμα ρύθμισης, σήμερα έμαθα ότι στα εργοστασιακά δεν πειράζεις τίποτα στον εγκέφαλο δεν μπορείς να επέμβεις στις ρυθμίσεις.

Πήγα στην λεωφόρο Αθηνών σε έναν που φτιάχνει landi renzo μου είπε 350 από 450 που μου είπαν στην Opel

Και αυτός εκεί το ίδιο μου είπε ότι δεν μπορεί να επέμβει στον εγκέφαλο για αυτό πρέπει να βάλω ακριβώς τα ίδια μπεκ που είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

σήμερα έμαθα ότι στα εργοστασιακά δεν πειράζεις τίποτα στον εγκέφαλο δεν μπορείς να επέμβεις στις ρυθμίσεις.

τα landirenzo δεν ξεκλειδώνουν ? Αν θες να ρωτήσω στο fb group

μιας και δε βρήκα , όταν το πήρες χρειάστηκε να το περάσεις ΚΤΕΟ (χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις κάτι στο σύστημα αερίου) ? Ψάχνω να δω αν στα εργοστασιακά ζητάνε χαρτί καλής λειτουργίας αερίου στο ΚΤΕΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...