Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

......

 

Επισης το χερι δεν ηταν τεντωμενο, αλλά ηταν σε ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσικη θεση.

Καμια σχεση με αφυσικη/μη φυσιολογικη δηλαδη, θεση οποτε και θα μπορουσαμε να μιλαμε για προθεση.

 

 

........

AXAXAXA.Δειτε ολοι την απολυτως φυσικη θεση του χεριου του Ραφαελ!!!

 

post-140655-0-09930300-1362767175_thumb.jpg

 

Εισαι σοβαρος ανθρωπε μου?Εχεις επαφη με το αθλημα ή ετσι τα λες?Εχεις παιξει ποτε μπαλα ή καναπεδατος εισαι?Δοκιμασε να κανεις ενα αλμα(οπως οταν παιρνεις κεφαλια) και πες μου ακριβως σε ποια φαση του αλματος εχεις τα χερια σου πανω απο το κεφαλι,οπως ο Ραφαελ στην παραπανω φωτο?αχαχα.απολυτως φυσικη θεση λεει.Γελαω με την παρτη σου φιλε.

 

 

Κατ'αρχην,δεν εισαι σε θεση να κατανοησεις τον γραπτο λογο, ποσο μαλλον να ερμηνευσεις τους κανονισμους της FIFA.Μου βαλες και το pdf.... Τι σημαινει προθεση και πως ο διαιτητης μπορει να την διαπιστωσει?E?Ti θα κανει?Θα σταματησει την φαση και θα ρωτησει τον Ραφαελ "Ψιλε το θελες το χερι ή οχι??" Και ο καλος Ραφαελ θα του πει "Ναι διαιτητη,μαλακια μου,ειναι πεναλτι"

 

Σε περιπτωσεις οπως αυτες που δεν ειναι ξεκαθαρες κοιτας που βρισκονται τα χερια,ασχετως αμα υπαρχει προθεση.Αμα τα χερια δεν ειναι κολλημενα συμπεραινεις οτι υπαρχει προθεση.Γι αυτο και σε περιπτωσεις που σουταρει καποιος εντος περιοχης ,οι αμυντικοι κρυβουν τα χερια απο πισω,για να μην δοθει πεναλτι!

 

http://www.youtube.com/watch?v=hrLtFrQ6RZI

 

Δες και τα 2 χερια στο πανω βιντεο απο το 5:00 και μετα.Ειναι ιδιες περιπτωσεις.Εξ επαφης χερι εντος περιοχης χωρις να ειναι ξεκαθαρο αμα υπαρχει προθεση ειναι πεναλτι!Το ειπαν ολοι στο πανελ,το ειπε και ο γκουλιτ(αλλα τι να ξερει αυτος).Μαλιστα στην πρωτη φαση γελανε για το ποσο ξεκαθαρο πεναλτι ειναι!!!!!

 

Συνοψιζοντας,το χερι εντος περιοχης αμα ειναι απλωμενο,ακομα και αν ειναι εξ'επαφης ειναι πεναλτι συμφωνα με: Oλο το πανελ της παραπανω εκπομπης,τον Γκουλιτ,ολη την ποδοσφαιρικη ευρωπη που γελαγε που δεν ειχαν δωθει αυτα τα πεναλτι και εκραζε την φιφα,την κοινη λογικη και εναν καθηγητη διαιτησιας.

 

Απο την αλλη,εχουμε εναν διαιτητη των φορουμ που προσπαθει να κανει το ασπρο μαυρο για να αποδειξει τα αναποδεικτα.Μαλλον,κατι κανεις λαθος.

 

Τελος,τραβα κλαψε πουθενα αλλου γιατι μας κουρασες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AXAXAXA.Δειτε ολοι την απολυτως φυσικη θεση του χεριου του Ραφαελ!!!

 

attachicon.gifReal Madrid.jpg

Απολυτως φυσικη θεση. Αν δεν ξερεις να κρινεις καλυτερα να μην σχολιαζεις.

 

Εισαι σοβαρος ανθρωπε μου?Εχεις επαφη με το αθλημα ή ετσι τα λες?Εχεις παιξει ποτε μπαλα ή καναπεδατος εισαι?Δοκιμασε να κανεις ενα αλμα(οπως οταν παιρνεις κεφαλια) και πες μου ακριβως σε ποια φαση του αλματος εχεις τα χερια σου πανω απο το κεφαλι,οπως ο Ραφαελ στην παραπανω φωτο?αχαχα.απολυτως φυσικη θεση λεει.Γελαω με την παρτη σου φιλε.

Κακως γελας. Εμεις γελαμε με εσενα.

Εχω παιξει και μπαλα αλλά κυριως ημουν διαιτητης και εφτασα μεχρι και Δ' εθνικη.

Εσυ απο την αλλη εχεις μαυρα μεσανυχτα απο διαιτησια και στο απεδειξα ηδη πολλες φορες.

 

 

Κατ'αρχην,δεν εισαι σε θεση να κατανοησεις τον γραπτο λογο, ποσο μαλλον να ερμηνευσεις τους κανονισμους της FIFA.Μου βαλες και το pdf.... Τι σημαινει προθεση και πως ο διαιτητης μπορει να την διαπιστωσει?E?Ti θα κανει?Θα σταματησει την φαση και θα ρωτησει τον Ραφαελ "Ψιλε το θελες το χερι ή οχι??" Και ο καλος Ραφαελ θα του πει "Ναι διαιτητη,μαλακια μου,ειναι πεναλτι"

Αστειοτητες.

Τωρα που ειδες και με κανονισμο απευθειας απο την ΦΙΦΑ, οτι οι ανοησιες που ελεγες και επεμενες μαλιστα, οτι μετραει για το αν δωσει φαουλ το πλεονεκτημα που θα αποκομισει, ενω σου απεδειξα και ειδες οτι ΔΕΝ μετραει και μετραει μόνο αυτο που φωναζα συνεχως, μόνο η ΠΡΟΘΕΣΗ δηλαδη, τωρα λοιπον που σε εβγαλα 100% λαθος το γυριζεις, οπισθοχωρεις, δεχεσαι σιωπηλα οτι μετραει μόνο η προθεση και το πας αλλου.

Κλασικη τακτικη.

 

Και που το πας?

Σε κατι επισης ανοητο το οποιο εχω εξηγησει ηδη. Τις παραμετρους με τις οποιες ο διαιτητης καταλογιζει την προθεση. Το εξηγησα! Πανε δες το!

Αστο. Εγινες ρεζιλι των σκυλιων που λενε. Εκτεθηκες καμια 10ρια φορες ανεπανορθωτα με τα τελειως λαθος πραγματα που ειπες. Δεν το σωζεις. Μην επιμενεις.

Μας εδειξες οτι δεν ξερεις απο κανονισμους. Θελεις να αναφερω τις περιπτωσεις? Θα το κανω αναλυτικα εαν επιμεινεις, αλλά για συνοπτικα κοιτα στο τελος.

Και δεν γινεται αλλωστε να με κοντραρεις σε θεματα κανονισμων. Ειδες τι επαθες? Ρεζιλευεσαι! Και το οτι σιωπηλα ξεχνας αυτα που ειπες και υιοθετεις αυτα που λεω προσπαθωντας να κάνεις να ξεχαστει το ζητημα για καθε ενα ξεχωριστα απο τα λαθος πραγματα περι συγκεκριμενων κανονισμων που ειπες, μην νομιζεις οτι δεν το καταλαβαινω. Ε λοιπον μην το συνεχιζεις γιατι θα εκτεθεις ακομα παραπανω....

 

 

Σε περιπτωσεις οπως αυτες που δεν ειναι ξεκαθαρες κοιτας που βρισκονται τα χερια,ασχετως αμα υπαρχει προθεση.Αμα τα χερια δεν ειναι κολλημενα συμπεραινεις οτι υπαρχει προθεση.Γι αυτο και σε περιπτωσεις που σουταρει καποιος εντος περιοχης ,οι αμυντικοι κρυβουν τα χερια απο πισω,για να μην δοθει πεναλτι!

Οχι!

Δεν πρεπει να ειναι κολλημενα για να μην θεωρησεις προθεση.

Εξαρταται απο πολλα.

Τα ειπα! ΕΛΕΟΣ! Μην κάνεις τον τυφλο.

Τα λεει και στους κανονες που εδωσα. ΑΠΟΣΤΑΣΗ. Κινηση μπαλας και οχι χεριου προς τη μπαλα. Θεση χεριων. ΔΕΝ υπαρχει κολλητο=>μη πεναλτι, μη κολλητο=>πεναλτυ. Ξεχαστε τις ανοησιες!

 

Αλλά τα ειπα και αναλυτικα!! ΕΛΕΟΣ ξανα! ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ!

Ουτε να διαβαζεις δεν εισαι ικανος??

 

 

 

Τελος,τραβα κλαψε πουθενα αλλου γιατι μας κουρασες.

Αυτος που κουρασες εισαι ΕΣΥ γιατι εισαι ασχετος με την διαιτησια, μας μιλουσες για 10002 ανοησιες που δεν ισχυουν περι κανονων διαιτησιας πχ αν ο χωρος που γινεται η παραβαση ειναι στην μικρη περιοχη εαν αποκομιζει πλεονεκτημα για το αν ειναι φαουλ, κλπ. Πραγματα ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΚΥΡΑ που δεν ισχυουν και δειχνουν καποιον με βαθια μεσανυχτα περι κανονων διαιτησιας!

 

Οποτε οχι μόνο εισαι ΕΣΥ που εχεις βαθια μεσανυχτα και εχεις εκτεθει ανεπανορθωτα, αλλά προσπαθεις να το στρεψεις αυτο σε αλλον! Τρομερα πραγματα.

Ομως δεν ειναι χαζοι οι υπολοιπον να μην τα εχουν δει αυτα που γραφεις.... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ενταξει,κερδισες.Δεν θα το συνεχισω ολο αυτο.Ειμαι ασχετος και δεν ξερω τους κανονισμους.Ουτε εγω,ουτε ο Βαρουχας.Ουτε ο Γκουλιτ,ουτε οι τυποι στο πανελ που γελαγανε με τα πεναλτι που ο διαιτητης δεν εδωσε σε αντιστοιχες φασεις.

 

Αλλα οπως ειπες και εσυ,ο Βαρουχας ειναι τραγικος,εσυ ξερεις καλυτερα.

 

Αντε και ελπιζω στο ονειρο που βλεπεις τωρα να εισαι και 4ος στην γ'εθνικη!Θα τα πουμε ''διαιτητη'' των φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα διαβασα αυτα που λετε για το ακουσιο χερι.

Καλα ειστε σοβαροι? Τρολαρετε ή ειστε εντελως ασχετοι απο κανονισμους ποδοσφαιρου? ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΥ.  Η μπαλα παει για γκολ και ο αλλος εχει απλωμενο το χερι. Θα μας τρελανετε?

 

Δεν εχετε παρατηρησει ρε παιδες μερικες φορες οταν κανει π.χ. σεντρα καποιος ο αμυντικος να βαζει τα χερια πισω του? Γιατι το κανει αυτο εφοσον θα ηταν ακουσιο? Αν ηταν οπως τα λετε θα επαιζαν ολοι με απλωμενα τα χερια μεσα στην περιοχη.

Ημαρτον! Υπαρχει και ενα οριο...

 

ΥΓ. Αυτη την φαση δεν την ειχα δει οταν εγινε το παιχνιδι. Το πνιξανε?

Επεξ/σία από CROM271
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβασα αυτα που λετε για το ακουσιο χερι.

Καλα ειστε σοβαροι? Τρολαρετε ή ειστε εντελως ασχετοι απο κανονισμους ποδοσφαιρου? ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΥ.  Η μπαλα παει για γκολ θα μας τρελανετε?

 

Δεν εχετε παρατηρησει ρε παιδες μερικες φορες οταν κανει π.χ. σεντρα καποιος ο αμυντικος να βαζει τα χερια πισω του? Γιατι το κανει αυτο εφοσον θα ηταν ακουσιο? Αν ηταν οπως τα λετε θα επαιζαν ολοι με απλωμενα τα χερια μεσα στην περιοχη.

Ημαρτον! Υπαρχει και ενα οριο...

 

ΥΓ. Αυτη την φαση δεν την ειχα δει οταν εγινε το παιχνιδι. Το πνιξανε?

 

 

Aυτο εξηγω τοσα ποστ!!!! Το αστειο ειναι οτι εγω πες ρε παιδι μου ειμαι παπαρας και ασχετος και δεν ξερω τους κανονισμους!Περα απο εμενα,τους κανονισμους δεν τους ξερει ο καθηγητης διαιτησιας Βαρουχας.Τους κανονισμους δεν τους ξερει ουτε ο Γκουλιτ!!Ολοι εμεις  ειμστε ασχετοι και ο διαιτητης των φορουμ/mjtrolls θα μας ανοιξει τα ματια!!

 

Το αστειο ειναι οτι απο την στιγμη που η κουβεντα επικεντρωθηκε σε αυτο το χερι/πεναλτι, οι διαφοροι Μπαρτσελονικοι που ποσταραν συνεχως στις προηγουμενες σελιδες σταματησαν να γραφουν,προφανως γιατι οι περισσοτεροι απο αυτους (νταξει μπορει να εχουν τα ελλατωματα τους) ξερουν τους βασικους κανονισμους και δεν υποστηριζουν την βλακεια που γραφει ο mjtrolls.!

 

Aλλα ο mjbulls εκει,να επιμενει!Τραγικος ο Βαρουχας,τραγικος κι εγω. Σε ευχαριστουμε mjtrolls,μας ανοιξες τα ματια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα θα με χαλαγε γιατι τους παω και τους 2 και δε θελω να καταληξουν στη μισητη αντιπαλο!!! :P

 

Εσεις ειστε γεματοι σε αυτες τις θεσεις,δεν εχετε αναγκη! Ενας τουρε στην Ρεαλ θα εκανε, πιστευω, μεγαλη διαφορα. Αμα ερθει ο Αγκουερο τον βλεπω τον Ιγκουαιν να την κανει για αλλες πολιτειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζω οτι μουρινιο τελος απ το καλοκαιρι. λογικα θα γινει αυτο σιγουρο αν σηκωσετε και ΤσουΛου... και κατι ακουσα για Κλοπ (ντορτμουντ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρουμε το CL ο Mou θα φύγει 1000%. Tώρα θα έλεγα ότι είμαστε στο 80%.

Αν φύγει, ελπίζω σε κάτι καλύτερο από Ancelotti, Conte που ακούστηκαν.

Για Klopp δεν έχω άποψη. Άλλο Dortmunt, άλλο Real.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...