Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

οι πιθανότητες λένε ότι είτε θα έχεις μόνο εσύ ή η γειτονιά σου στην χειρότερη...

 

το να έχει μεγάλη περιοχή ή ολόκληρη πόλη είναι τρομακτικά σπάνιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω εδω αλλα δεν ηθελα να ανοιξω καινουργιο θεμα μην κανω καμια λαλακια.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι αμα κατεβασω κατι απο το ιντερνετ κανονικα πιανω 800kbps ενω αμα βαλω τορρεντ παει με το ζορι 500kbps ενω πριν καμια 10αρια μερες οπως εκανε αμα κατεβαζα κατι απο το διαδικτυο εκανε και στο τορρεντ.

 

κα κατι ακομα.κατεβαζα με 1.4 και σταδιακα με εριξαν στα 800 υπαρχει κανενας τροπος να το ανεβασω εστω και λιγο??

 

EDIT

 

τελικα παιδια καποιο προγραμμα ειναι που με κοβει,γιατι κατεβασα το μtorrent απο το κινητο και δουλευει μια χαρα η ταχυτητα.τα προγραμματα που εχω ειναι Avira,Malwarebytes Anti-Malware,SUPERAntiSpyware Professional,CCleaner.

πολλα προγραμματα χωρις λογο.την ταχυτητα του ρουτερ πριν την δοκιμασουμε με καποιο προγραμμα βλεπουμε ποσο ειναι μεσα απο τον ρουτερ.αν παλια εβλεπες 14300 πχ down και 1021 Up και τωρα βλεπεις 10000 με 900 σημαινει οτι κατι αλλαξε στην γραμμη.αν ομως βλεπεις τα ιδια νουμερα αλλα κατεβαζεις πιο αργα εκει ειτε ο παροχος /dslam αρχισε να πιτταρει ή κατι φταιει με το Pc Οπως στην περιπτωση σου.μεχρι και θεμα drivers μπορει να ειναι της καρτας ή θεμα καναλιου.εκει κανουμε δοκιμες και με καλωδιο για να δουμε αν παιζει μια χαρα.to ccleaner νομιζω δεν τρεχει στο background οποτε ειναι οκ.to malware bytes επισης το ιδιο εκτος αν τα εχεις ορισει διαφορετικα.γενικοτερα προσοχη σε Firewall.οχι τοσο των windows αλλα στα 3rd party>επισης κανε Port forward στο router για να παιζεις καλυτερα στο torrent.

 

για wind βεροια εχετε ακουσει τιποτα? εχω συνεχεια αποσυνδεσεις εδω και 3-4 μερες

 

ελπιζω να μην εχεις zte.κατι μεμονομενο σε σενα ειναι εκτος αν μας πεις οτι δεν παιζει και το τηλεφωνο οποτε εκει μπορει να ειναι μονοπολο ή κατι αλλο.

οι πιθανότητες λένε ότι είτε θα έχεις μόνο εσύ ή η γειτονιά σου στην χειρότερη...

 

το να έχει μεγάλη περιοχή ή ολόκληρη πόλη είναι τρομακτικά σπάνιο :P

εκει παει καλωδιακη αλλα συνηθως οταν ειναι καλωδιακη δεν παιζει τιποτα οχι να εχεις μονο αποσυνδεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το ιδιο ρουτερ(tp link w8901g) και συνδεση στη wind , δεν ειχα προβληματα...εχει μια εβδομαδα τωρα που γμθηκε χωρις να εχω πειραξει κατι

 

βλεπετε τιποτα περιεργο στα στατιστικα της γραμμης?

 

dns εχω τα 8αρια της google, να βαλω το dns της wind θα αλλαξει κατι?

post-42956-0-49594200-1435985969_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια ματια τιποτα παραξενο στα στατιστικα της γραμμης.αλλαξε dns αν και δεν μας εχεις πει τι προβληματα κανει.αποσυνδεσεις?τυπικα check και για κανα firmware update για το ρουτερ.και να ειναι σε pppoe/llc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις αλλο ρουτερ δοκιμασε το.επισης δες για κανα αλλο φιλτρο σπλιττερ μηπως επαθε τιποτα κανενα.μηπως εβαλες επισης κανα συναγερμο και δεν εχει φιλτρο?κανει απλα αποσυνδεση ή μηπως κανει reboot ολο το ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις αποσυνδεσεις δηλαδη να σβηνει καποιο λαμπακι στο  ρουτερ τοτε οι dns δεν θα σου αλλαξουν τιποτα.αν σε πεταει το wireless τοτε παλι δεν ειναι θεμα dns αλλα εκει αλλαζεις καναλι και κανεις Update drivers ασυρματης καρτας ή και κανα πιο νεο firmware στο ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως, τα ιδια...

 

το ρουτερ  το εχω με ethernet συνδεδεμενο στον υπολογιστη

 

αποσυνδεσεις εχω, σβηνουν τα λαμπακια και  επανερχονται μετα απο λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν φταινε οι Dns.δοκιμασε τα πιο πανω που εγραψα .αν δεν εχεις φιλτρακια/σπλιττερ δοκιμασε απλα να αφησεις τις συσκευες εκτος για χ ωρα να δεις αν το κανει.αν εχεις αλλο ρουτερ βαλτο πανω για δοκιμη.ολα αυτα πριν παμε στον παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ΟΤΕ κι έχω γενικά αρκετά αργές ταχύτητες στο Ιντερνετ. Από τον Αύγουστο διάβασα ότι γίνεται αύξηση των τιμών για ΟΤΕ TV και σκεφτόμουν με αφορμή αυτό να διακόψω τη συνδρομή μου η οποία λήγει τον Ιανουάριο. Ξέρει κανείς κατά πόσο μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογως αν εχεις κλεισει το απαιτουμενο χρονικο διαστημα.αν ναι τοτε δεν πληρωνεις κατι.αν οχι εκει υπαρει συνηθως καποιο χρηματικο προστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κλείσει, όμως σκεφτόμουν ότι επειδή έχω υπογράψει για 21,9€ το μήνα κι αυτοί το αυξάνουν σε 26,9€ το μήνα μήπως πατήσω πάνω σ αυτό για να σπάσω το συμβόλαιο. Γιατί μεταξύ μας δεν θέλω να δίνω και τα παραπάνω λεφτά!  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο για τον ΟΤΕ TV γιατί λόγω των αυξήσεων μπορείς να κάνεις καταγγελία (μυρίστηκαν τις αντιδράσεις στις αυξήσεις τιμών βλέπεις και προνόησαν). Για να διακόψεις ιντερνετ και τηλέφωνο πληρώνεις πέναλτι 160€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...