Προς το περιεχόμενο

New Creative Zen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγω ειδα το Zen πριν λιγο στο Πλαισιο...Μου αρεσε παρα πολυ σε σχεση και με το νεο Sony και το νεο Nano...Πολυ μικρο,παναλαφρο,πολυ καθαρη και μεγαλη οθονη(οι φωτο φαινονταν τελεια),βεβαια για τον ηχο δεν μπορω να εχω αποψη!!Παντως σιγουρα θα το προτιμουσα απο τα αλλα 2 παρ'οτι τωρα εχω i-pod nano..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
παλικάρια αυτό τί λέει?

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.661136

 

Είναι το CREATIVE ZEN V PLUS 2GB BLACK

radio, line in, voice rec, ktl

 

Εγώ είχα το Creative Zen V 2GB Black, που είναι ακριβώς το ίδιο με το Plus και υποστηρίζει video και radio. Video σε τόσο μικρή οθόνη δεν θα ευχαριστηθείς. Είναι πολύ μικρό και εύχρηστο αλλά σε ποιότητα ήχου (έχοντας συνηθίσει στο Creative Zen Vision: M) δεν με ικανοποίησε. Ανάλογα τι ψάχνεις και τι ακουστικά θα του βάλεις ;)

 

Όσον αφορά για τα ακουστικά εγώ λέω να χτυπήσω κάποια στιγμή τα Creative ESP-630 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οθονη πολυ καλη(οχι βεβαια σαν του apple)

 

τι ενοεις?του ipod ειναι πιο καθαρη?πιο φωτεινη?το ipod εχει και αυτο 16 εκ χρωματα?

 

θα το παρω και εγω συντομα και λεω για το 16gb.το μονο που με κραταει ειναι το θεμα της international εγγυησης.το ipod απο την αλλη δεν εχει ραδιοφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ενοεις?του ipod ειναι πιο καθαρη?πιο φωτεινη?το ipod εχει και αυτο 16 εκ χρωματα?

 

θα το παρω και εγω συντομα και λεω για το 16gb.το μονο που με κραταει ειναι το θεμα της international εγγυησης.το ipod απο την αλλη δεν εχει ραδιοφωνο.

ειναι ποιο καθαρη και ποιο φωτεινη λογω αλλης τεχνολογιας(led)

οχι πως του ζεν δεν ειναι πολυ καλη,αλλα αν τα βαλεις διπλα διπλα,ποιο καλα απεικονιζεται μια φωτο στι ipod απο οτι στο ΖΕΝ

Αλλα επειδη εγω αγοραζω mp3 για μουσικη και οχι για φωτο και βιντεο,και επειδη στο θεμα ηχος το ΖΕΝ ειναι πολυ μπροστα,πηρα το ΖΕΝ

Αν το συνδυασεις και με ενα καλο ζευγαρι ακουστικα τοτε θα καταλαβεις τι σημαινει ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ.Εγω εχω περασει μια οπερα στο ΖΕΝ και εχω παθει πλακα

Ελπιζω να βοηθησα καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ποιο καθαρη και ποιο φωτεινη λογω αλλης τεχνολογιας(led)

οχι πως του ζεν δεν ειναι πολυ καλη,αλλα αν τα βαλεις διπλα διπλα,ποιο καλα απεικονιζεται μια φωτο στι ipod απο οτι στο ΖΕΝ

Αλλα επειδη εγω αγοραζω mp3 για μουσικη και οχι για φωτο και βιντεο,και επειδη στο θεμα ηχος το ΖΕΝ ειναι πολυ μπροστα,πηρα το ΖΕΝ

Αν το συνδυασεις και με ενα καλο ζευγαρι ακουστικα τοτε θα καταλαβεις τι σημαινει ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ.Εγω εχω περασει μια οπερα στο ΖΕΝ και εχω παθει πλακα

Ελπιζω να βοηθησα καπως

 

τελικα μαλλον θα ρισκαρω το θεμα εγγυησης και θα χτυπησω ενα αφου ειναι τοσο καλο στον ηχο οπως λες.ετσι και αλιως το ipod δεν εχει ραδιοφωνο και πληρωνεις και το ονομα.

 

 

thanks a lot:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μαλλον θα ρισκαρω το θεμα εγγυησης και θα χτυπησω ενα αφου ειναι τοσο καλο στον ηχο οπως λες.ετσι και αλιως το ipod δεν εχει ραδιοφωνο και πληρωνεις και το ονομα.

 

 

thanks a lot:-)

Mολις με το καλο το παρεις κατεβασε απο το σαιτ της creative το καινουργιο firmware

Ενωνεις το zen στο pc και μολις το δει απλα double click στο file που κατεβασες

πλεον τα firmware περνιονται στο ΖΕΝ σαν updates και οχι ολοκληρη διαδικασια με resets οπως παλια

παρε το url για να σε διευκολυνω κιολας

http://us.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=213&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows+XP&region=1&Product_Name=ZEN+4GB%2F8GB%2F16GB&Product_ID=17108&modelnumber=&driverlang=1033&OS=10&drivertype=4&x=34&y=17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις με το καλο το παρεις κατεβασε απο το σαιτ της creative το καινουργιο firmware

Ενωνεις το zen στο pc και μολις το δει απλα double click στο file που κατεβασες

πλεον τα firmware περνιονται στο ΖΕΝ σαν updates και οχι ολοκληρη διαδικασια με resets οπως παλια

παρε το url για να σε διευκολυνω κιολας

http://us.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=213&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows+XP&region=1&Product_Name=ZEN+4GB%2F8GB%2F16GB&Product_ID=17108&modelnumber=&driverlang=1033&OS=10&drivertype=4&x=34&y=17

 

το αμερικανικο firmware να βαλω? οχι το ευρωπαικο? ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα γιατι θα το παρω απο σιγκαπουρη.

 

το εβαλες χωρις προβλημα εσυ? νομιζω αυτο διορθωνει και το speed limit σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αμερικανικο firmware να βαλω? οχι το ευρωπαικο? ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα γιατι θα το παρω απο σιγκαπουρη.

 

το εβαλες χωρις προβλημα εσυ? νομιζω αυτο διορθωνει και το speed limit σωστα?

Aστα πονεμενη ιστορια

Εβαλα το αμερικανικο firmware για να γλιτωσω απο το volume limit αλλα τζιφος

Μολις δεις στο ΖΕΝ τις πληροφοριες το αναγνωριζει σαν ευρωπαικο,δηλαδη χχχχ e

Κατα τα αλλα λειτουργει κανονικοτατα

το speed limit τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όσο δεν διορθώνουν το θέμα με την memory card, τόσο λιγοστεύουν οι πιθανότητες να το πάρω. Έβγαλαν και νέο firmware, αλλά πάλι δεν μπορείς να δεις το τί περιέχει η κάρτα, εκτός και αν πας στο δικό της μενού.

Είναι εκπληκτικό μηχάνημα, αλλά το ότι δεν διορθώνουν κάτι που το έχουν ζητήσει όλοι και που (πιστεύω ότι) είναι κάτι απλό, επιβεβαιώνει το πόσο αναίσθητη είναι η creative.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...