Προς το περιεχόμενο

New Creative Zen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ να πάρω την έκδοση με τα 8gb. Τα ακουστηκά που έχει είναι καλά η θα χρειαστεί να πάρω άλλα; Επίσης το πλαίσιο έχει θήκες γι αυτό το μοντέλο; Στο site δεν είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τα ακουστικά της creative δεν είναι και άσχημα, αλλά φυσικά πάντα μπορείς να βρεις και καλύτερα.

Γνώμη μου είναι να τα χρησιμοποιήσεις και,όταν χαλάσουν, τότε να πάρεις κανένα καλύτερο ζευγάρι.

Έχω μεγάλα ζόρια, χτυπάω στο ebay αυτές τις μέρες ένα των 16GB, αλλά ο ανταγωνισμός είναι πολύ σκληρός. Ελπίζω να το πάρω με 270 δολάρια περίπου...Για τόσα λεφτά δεν με χαλάει το κουσούρι της SD!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ να πάρω την έκδοση με τα 8gb. Τα ακουστηκά που έχει είναι καλά η θα χρειαστεί να πάρω άλλα; Επίσης το πλαίσιο έχει θήκες γι αυτό το μοντέλο; Στο site δεν είχε.

θηκες πρεπει να εχει το Multirama sto mall

παντως παιδες οτι περιφεριακο θελετε για το ζεν το παραγγελνετε απο το site της creative και το εχετε στην πορτα σας σε 2 μερες:-D

εγω παρηγγειλα την δερματινη θηκη και την πλαστικη την διαφανη οπως επισης και τα screen protectors και μου ηρθαν σε 2 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και κατι αλλο.οποιος ενδιαφερεται για καλα ακουστικα,εγω πηρα αυτα

http://cgi.ebay.com/Westone-UM1-In-Ear-Monitors-Free-Global-Shipping_W0QQitemZ250188151679QQihZ015QQcategoryZ47093QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

με 75 ευρω

πολυ καλα και με καλο μπασο

βεβαια υπαρχουν και πολυ καλυτερα αλλα πανε πολυ ψηλα σε τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν άντεξα και το παρήγγειλα.

16GB, δώρο το screen protector και φορτιστής για πρίζα όλα μαζί 234 ευρώ. Ebay Σιγκαπούρης.

Εγγύηση έχει έναν χρόνο και την αναλαμβάνουν αυτοί. Οπότε τώρα αρχίζει η αναμονή, σε 5-6 μέρες θα είναι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα sony hd5 20 giga το οποιο πραγματικα εχω κλαψει τα λεφτα μου

280 ευρω πριν 2,5 χρονια

 

Το ειχα τερμα και δεν ακουγοταν παρα με το ζορι....

τωρα καπου ειναι παραπεταμενο και σκεφτομαι να παρω αλλο το οποιο να εχει μεγαλη χωρητηκοτητα και να τα παιζει ΟΛΑ αλλα φοβαμαι πολυ το θεμα

της αποδοσης ηχου ....

 

Υπαρχει CREATIVE με μεγαλη χωρητηκοτητα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα στα 30GB και άλλο ένα στα 60GB. Δεν θυμάμαι ποιό είναι ποιό, αλλά τα λένε Zen vision W και Μ αν δεν κάνω λάθος. Μου φαίνεται τo W είναι πιο καινούργιο, αλλά είναι και μπαουλάκι λόγω της τεράστιας οθόνης του, το Μ είναι πιο μαζεμένο, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι βγαίνει ακόμη. Γκούγκλαρε τα.

Αυτό το θέμα με την ένταση του ήχου δεν το έχω αντιμετωπίσει ποτέ με κανένα player, πόσο πια χαμηλή είναι η ένταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες Sony HD5 20gb φαντάζομαι εννοείς αυτό?

 

silverlrg.jpg

 

Το είχα πάρει και εγώ αυτό πριν 2,5 χρόνια. Μου κράτησε 1 χρόνο που δούλευε κυριολεκτικά όλη μέρα και όλη νύχτα με εξαιρετική απόδοση. Ειδικά η μπαταρία πολύ σκυλί βρε αδερφέ μου. 20 ώρες τις είχε χαλαρά.... Τεσπα. Αυτό που λες με τον ήχο δεν ισχύει, νομίζω υπήρχε σχετική ρύθμιση που ο ήχος έπαιζε στο full. Αλλιώς φταίνει τα ακουστικά σου.

 

Όσον αφορά για τα Creative.

Υπάρχει το Creative Zen Vision: M στα 30GB, που θα το βρεις από 250-300? και είναι αυτό

3060000000057301.JPG?0.7863158998228492

Επειδή το έχω, από απόδοση ήχου θεωρείται από το κορυφαία (αν όχι το κορυφαίο) της αγοράς. Παίζει όλα τα format ήχου και είκονας, έχει οθόνη 2,5' και γενικά είναι εργαλείο. Το μόνο μειον του είναι ότι έχει λίγο μεγάλο πάχος. Οι διαστάσεις του να φανταστείς είναι ακριβώς ίδιες με του ipod του κλασσικού εκτός από το πάχος. Εαν δεν σε ενδιαφέρει αυτό τότε καλορίζικο;) Ααα και μια συμβουλή. Τα ακουστικά που έχει μέσα αν και είναι αρκετά ικανοποιητικά άμα θες να το φτάσεις στα άκρα του το μηχάνημα πάρε πιο καλά. Εγώ παράγγειλα τα Creative EP-635 που είναι και in-ear...

 

To Creative Zen Vision: W στα 30GB και αυτό (έξω υπάρχει και στα 60GB), βασικά δεν είναι mp3 player, είναι media player... 4,3' οθόνη και δε συμμαζεύεται... Φοβερό μηχάνημα αλλά δεν είναι mp3 player του «δρόμου», πιο πολύ του σαλονιού είναι... Γομαράκι δηλαδή!!creative_zenw.jpg

 

Τι σου προτείνω εγώ?

 

1) Περιμένεις να έρθει το Creative Zen στα 16GB στην Ελλάδα (στην Αμερική κυκλοφορεί εδώ και μερικές μέρες) του χώνεις και 4GB μνήμης και πας στα 20GB;)

creative_zen_16gb.jpg

Είναι στο μέγεθος πιστωτικής κάρτας και πανέμορφο. Άμα το δεις από κοντά θα πάθεις και έχει (απ' όσο έχω ακούσει) εξαιρετική ποιότητα ήχου.

 

2) Άμα δεν σου φτάνουν τα 16+4GB του Creative Zen, χτύπα ένα ipod στα 80GB με 275? (!!!) από το πλαίσιο.http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=1013599

Παρ' όλο που δεν είμαι φαν του ipod, 80GB με 275? είναι μεγάλη ευκαιρία;)

 

Αυτά από εμένα, ελπίζω να μην σε κούρασα και για ότι θες εδώ είμαστε:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επιτέλους, μου ήρθε η έκδοση των 16GB. To player είναι απίθανο από όλες τις απόψεις, αλλά ήδη εντόπισα δύο προβλήματα...

Έχω περίπου 2000 τραγούδια, τα οποία έχω ταξινομημένα σε βαθμό αηδίας, μέχρι και thumbnails έχω για όλα τα albums και όλους τους καλλιτέχνες. Όταν μεταφέρω όμως τα τραγούδια στο player, τα album arts δεν μεταφέρονται σωστά και έτσι βλέπεις σαν εξώφυλλο στο "master of puppets" τον Μαργαρίτη! Το περίεργο είναι πως μερικά είναι σωστά, αλλά και πολλά άλλα (ίσως και τα μισά) είναι λάθος.

Ενώ με τα αγγλικά τραγούδια δεν έχει κανένα πρόβλημα, όπου δει ελληνικά τρώει κάτι φρίκες και κόβει τα ονόματα των καλλιτεχνών, των δίσκων, των τίτλων. Έτσι, συχνά το βλέπω να γράφει "Βασίλης Παπακ" και το "ωνσταντίνου" να λείπει! Το ακομη πιο κουφό είναι πως αυτό δεν έγινε στην αρχή, μπορεί να ανοίξω τώρα το player και να δω μερικά ονόματα πετσοκομμένα.

Κατα τα άλλα, είναι πραγματικά κορυφαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα sony hd5 20 giga το οποιο πραγματικα εχω κλαψει τα λεφτα μου

280 ευρω πριν 2,5 χρονια

 

Το ειχα τερμα και δεν ακουγοταν παρα με το ζορι....

τωρα καπου ειναι παραπεταμενο και σκεφτομαι να παρω αλλο το οποιο να εχει μεγαλη χωρητηκοτητα και να τα παιζει ΟΛΑ αλλα φοβαμαι πολυ το θεμα

της αποδοσης ηχου ....

 

Υπαρχει CREATIVE με μεγαλη χωρητηκοτητα ???

 

Το έχω ακόμη το πήρα όμως μόνο 150 ευρώ πριν 2 χρόνια...

 

Υπάρχει ξεκλείδωμα για το ευρωπαϊκό χαμηλότερο όριο ήχου, με συνδυασμό κουμπιών, το παρακάτω:

 

Start the player. Start playing a song. Turn the HOLD function on by sliding the swich at the top. Then, Hold the SEARCH/MENU button and enter the button sequence: Right, Right, Left, Left, Right, Left, Right, Left, Up, Down. Let go of the buttons, and put the HOLD switch back to its original position. The backlight will cut out and you'll be in the service menu with "POWER" displayed. Press DOWN a few times to select OTHERS and press Right to get into the menu. Keep pressing down until you get to SP SET (Sound Pressure Setting). Press Play/Pause to get into change the option. Then press SEARCH/MENU to toggle the option on or Off (obviously, Off is for louder sounds). Then either hold STOP or remove the battery to get the player out of the service mode. For some reason, you'll have to go back into the player's options to manually turn the backlight on again after doing this.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Voodooman με ποιο προγραμμα επεξεργαζεσαι τα tag σου;

 

 

Μονο με το itunes βρηκα την υγεια μου σε αυτο το θεμα, με αλλα προγραμματα ειχα τα προβληματα που περιγραφεις.

 

 

Με τα ελληνικα πιθανον να θελει αναβαθμιση firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με WMP 11...

Γενικά δεν έχω παράπονο από αυτόν, αλλά τρελαίνομαι να βλέπω άλλο art σε άλλον καλλιτέχνη. Μόλις πριν από λίγο έκανα format το zen, τα ξαναπέρασα και τα 10GB από την αρχή και πάλι τα ίδια... Ελπίζω να μην μου κάνει τα ίδια και στα ελληνικά ονόματα, γιατί θα τα πάρω άσχημα.

Και το mediamonkey λένε ότι είναι καλό.

To itunes είναι free, έτσι; Μπορείς να κάνεις custom installation, ώστε να είναι όσο πιο ελαφρύ γίνεται; Συγχρονίζεται με όλα τα players;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

free ειναι, πολυ βαρυ ειναι, αλλα μια φορα τρεξε το, κανε τη δουλεια σου με τα album art και δες αν σου κανει διαφορα.

 

 

Το media monkey επισης καλο, αλλα του λειπουν λειτουργιες στη free εκδοση. :S

 

Δε συγχρονιζει με players το itunes, απλα θα σου στρωσει τη βιβλιοθηκη. Απο κει και περα ξαναπερνα τα οπως θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημά μου δεν είναι με τον WMP11, τα εξώφυλλα φαίνονται μια χαρά σε αυτόν, αλλά όταν μεταφέρω τα τραγούδια στο zen, τότε αυτά που έχω μεταφέρει σε αυτό είναι που φαίνονται ό,τι να'ναι.

Έχω ποστάρει και στα fora της creative, άντε να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βάζεις τον Media Explorer της Creative που έχει μαζί στο cd?

Εγώ στο Zen Vision : M αυτόν χρησιμοποιώ και δεν παρατήρησα πότε κάποιο πρόβλημα σαν αυτό που αναφέρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...