Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες συγνωμη για την αποχη...

 

Απλα πηζω στην δουλεια και ταξιδευω πολυ ...δεν ειχα χρονο...

 

Στειλτε ποστ με μειλ να σας στειλω τα αρχεια.

 

PDA=PNA ΕΑΝ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ.

Δουλευει μια χαρα με windows mobile 5,

Αφου έχει επεξεργαστή Samsung 400MHz.

 

Τα λεμε συντομα

 

Καλησπέρα AntoD.

Σε παρακαλώ αν ξέρεις βοήθησέ με με το παρακάτω πρόβλημα.

Έχω ένα Mio C 220 και έχω ξεκλειδώσει και τροποποιήσει το Software για χρήση με Destinator 6.0. Παρ' όλο που έχω προσπαθήσει όμως δεν κατάφερα να κάνω το Destinator 7.0 να δουλέψει με τίποτα. Παρατήρησα ότι το Format των αρχείων στην SD είναι διαφορετικό. Επίσης αυτή τη στιγμή λειτουργεί με Dest 6.0 και MioMaps για Ελλάδα και ευρώπη.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής

1 Που θα βρώ έτοιμο στημένο το Dest 7.0 και σε ποιο φάκελο θα μπει για να λειτουργήσει?

2 Ποιές άλλες ρυθμίσεις χρειάζονται?

3 Χάρτες για το Destinator 7.0 με πρόσφατες ενημερώσεις που θα βρώ?

Δεν χρειάζεται βέβαια να αναφέρω ότι τα παραπάνω έχουν τη λογική της αποφυγής της αγοράς άλλου Destinator Device.

Περιμένω με εκτίμηση νέα σου.

 

ΧάρηςB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα AntoD.

Σε παρακαλώ αν ξέρεις βοήθησέ με με το παρακάτω πρόβλημα.

Έχω ένα Mio C 220 και έχω ξεκλειδώσει και τροποποιήσει το Software για χρήση με Destinator 6.0. Παρ' όλο που έχω προσπαθήσει όμως δεν κατάφερα να κάνω το Destinator 7.0 να δουλέψει με τίποτα. Παρατήρησα ότι το Format των αρχείων στην SD είναι διαφορετικό. Επίσης αυτή τη στιγμή λειτουργεί με Dest 6.0 και MioMaps για Ελλάδα και ευρώπη.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής

1 Που θα βρώ έτοιμο στημένο το Dest 7.0 και σε ποιο φάκελο θα μπει για να λειτουργήσει?

2 Ποιές άλλες ρυθμίσεις χρειάζονται?

3 Χάρτες για το Destinator 7.0 με πρόσφατες ενημερώσεις που θα βρώ?

Δεν χρειάζεται βέβαια να αναφέρω ότι τα παραπάνω έχουν τη λογική της αποφυγής της αγοράς άλλου Destinator Device.

Περιμένω με εκτίμηση νέα σου.

 

ΧάρηςB)

 

Φίλε μου χτες έφαγα περίπου 3 ώρες για να σπάσω το MIO αλλά άξιζε τον κόπο γιατί τελικά κατάλαβα ότι κανονικά θα ήθελα μόνο 5 λεπτά με το ρολόι....

 

Πολλά από τα αρχεία για σπάσιμο που χρησιμοποιούν που κατέβασα ήταν χωρίς τον Destinator όποτε ήτανε περίπου στα 28mb. Οπότε έψαξα και βρήκα μαζί με τον Destinator 7 και ακολούθησα τον εύκολο τρόπο του σπασίματος μέσω SD.

 

Το μεγάλο λάθος μου που δεν είχα καταλάβει το τι φταίει ήτανε το ότι δοκιμάζοντας ποιο από τα σπασιματα που κατέβασα είναι το καλήτερο δεν έσβηνα τα αρχεία που έπρεπε από την προηγούμενες εγκαταστάσης (παράδειγμα φάκελος script) και δεν έκανε overwrite.

 

Με τα πολλά το έβαλα.

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχω βάλει ακόμα shortcut στην επιφάνεια και πηγαίνω μέσω του explorer. (μικρό το πρόβλημα)

 

Τώρα ότι θέλω να κάνω στον Destinator είναι σε έναν φάκελο στιν SD όποτε όλα είναι μια χαρά.

 

Τώρα είμαι σε φάση του να μάθω να δουλεύω τον destinator αν και αυτό θα έρθει από μόνο με της ανάγκες που έχω... (έτσι και αλλιώς είναι πανεύκολο)! :mrgreen:

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ χθες το c220.Του πέρασα το destinator v7.0.0.588.11.Ποιος είναι ο τελευταίος χάρτης και απο που μπορώ να τον κατεβάσω?Σε πμ η απάντηση αν παραβαίνω τους κανόνες του site.Αυτή την στιγμή έχω τον 2007,Q2 V.1132

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω μεγάλου ενδιαφέροντος, το ανέβασα στο rapidshare. Περιλαμβάνονται οι οδηγίες.

http://rapidshare.com/files/69822651/Mio_C220_-_Unlocking_Software.zip

 

Εχω και εγω το MIO220 μοπεις να το ανεβασεις παλι ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια..καταφερα να σπασω το mio c220 αλα δεν ξερω πως να τρεξω το destinator 7...(σπασιμο με sd cart)...μπορει κανεις να μ πει τι να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν αντεχω αλλο

Εχω φαει 3 ωρες απο τον χρονο μου για την ΜΑΛ#@Α

Σημερα το πηρα αλλα σημερα μου φαινεται να το πεταω στον τοιχο απο τα νευρα μου

Πως στο διαολο μπορω να δω τα περιεχομενα της μνημης του c220??

Προσπαθησα να το ξεκλειδωσω ενταξει δεν τα καταφερα ως αρχαριος που ειμαι αλλα μου την δινει που δεν μπορει να επανελθει στην κατασταση που το πηρα.

Απο το cd του επαναφορα δεν γινεται,μεσω mio transfer hack τιποτα,κατεβασα το active sync,ουτε που το ειδε

ΕΛΕΟΣ με την μπουρδα

οποιος μπορεσει pm me γιατι δεν αντεχω κ μα την παναγια θα το σπασω.

Θελω να το ξανακανω οπως ηταν με mio map (οσο γινεται πιο τελευταιο)Τωρα με βγαζει συνεχεια σε windows explorer

Παναγιωτης

Sorry για το υφος μου αλλα ειμαι απελπισμενος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου χτες έφαγα περίπου 3 ώρες για να σπάσω το MIO αλλά άξιζε τον κόπο γιατί τελικά κατάλαβα ότι κανονικά θα ήθελα μόνο 5 λεπτά με το ρολόι....

 

Πολλά από τα αρχεία για σπάσιμο που χρησιμοποιούν που κατέβασα ήταν χωρίς τον Destinator όποτε ήτανε περίπου στα 28mb. Οπότε έψαξα και βρήκα μαζί με τον Destinator 7 και ακολούθησα τον εύκολο τρόπο του σπασίματος μέσω SD.

 

Το μεγάλο λάθος μου που δεν είχα καταλάβει το τι φταίει ήτανε το ότι δοκιμάζοντας ποιο από τα σπασιματα που κατέβασα είναι το καλήτερο δεν έσβηνα τα αρχεία που έπρεπε από την προηγούμενες εγκαταστάσης (παράδειγμα φάκελος script) και δεν έκανε overwrite.

 

Με τα πολλά το έβαλα.

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχω βάλει ακόμα shortcut στην επιφάνεια και πηγαίνω μέσω του explorer. (μικρό το πρόβλημα)

 

Τώρα ότι θέλω να κάνω στον Destinator είναι σε έναν φάκελο στιν SD όποτε όλα είναι μια χαρά.

 

Τώρα είμαι σε φάση του να μάθω να δουλεύω τον destinator αν και αυτό θα έρθει από μόνο με της ανάγκες που έχω... (έτσι και αλλιώς είναι πανεύκολο)! :mrgreen:

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Μετά απο το σπάσιμο του mio, που εισάγουμε τους χάρτες που θέλουμε (π.χ Destinator)?

Τους κάνουμε copy πάνω στην SD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα το mio C220 αλλά μου εμφανίζει 12 και οχι 20 δορυφόρους οπως λενε τα χαρακτηριστικά του. Ξερει κάποιος φίλος γιατι συμβαίνει αυτό?

Λεει μεχρει 20 και πιανει καθε φορα οσουσ βλεπει. παντος η 12 ειναι μια χαρα....απο 5 και πανο κανει την δουλια του τελεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

βοήθειααααα... μου έχουν σπάσει να νεύρα. Πέρασα τα προγράμματα σε SD, μου βγάζει το destinator αλλά δεν δουλεύει. Βγάζει αναμονή GPS και δεν μου δείχνει σήμα. Τί να κάνω?

Αν δεν τα καταφέρω πως μπορώ να το επαναφέρω? δοκίμασα από το cd αλλά περίπου στο 50% κολλάει και δεν προχωράει η εγκατάσταση. Υπάρχει καμιά ιδέα? αν κάποιος μπορεί να βοηθείσει ας μου στείλει email στο [email protected].

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε ολους ,

 

μολις εχω παρει το C220 , εχω κανει και το σπασιμο με την SD (μπραβο σε ολους , καλη δουλειά αλλα και καλές βοήθειες)

 

αν και προσπαθησα να διαβασω ολα τα μυνηματα του θεματος απο τα πιό νεα προς τα πιό παλια , τελικά κατέληξα με πονοκεφαλο :)) , εχω τα εξης ερωτηματα

 

αρχικά υπάρχει κάποια σελιδα οπου μπορω να βρώ χάρτες ?

την περιοχη οπου μενω δεν την εχει (ισως και λογω του οτι υπαρχει στρατιωτικο ρανταρ εκει κοντα) ομως με ενδιαφερει ενας καλος χαρτης των μεγαλων πολεων της ελλάδος , αλλα και μερικων πολεων της ευρώπης (ρωμη , λονδινο , μοναχο) , λογω δουλειάς τρεχω ολη την ωρα και θελω τους χαρτες για βοηθημα , αλλωστε γιαυτο πηρα και το συστημα

 

το destinator ειναι πρόγραμμα ή χάρτης ?

εαν καταλαβα καλα ειναι πρόγραμμα , αρα πρέπει καπου να το βρω (εαν ξερει κανεις βοηθαει ;) ) και στην συνεχεια κατεβάζω τους χάρτες που θελω , απο που ?(οποιος μπορει βοηθάει και πάλι) η διαφορές απο οσο ακουσα ειναι ουσιαστικές , αρα αξιζει τον κόπο ?

 

αυτα , συγνωμη εαν ρωταω κατι που εχει περασει και παλι (ειτε δεν ειδα την ερωτηση , ειτε δεν ειδα την απαντηση) και συγνωμη εαν ρωτάω πολλά

 

ευχαριστώ παντος !!!( καθως με εχετε βοηθησει ηδη)

([email protected])

 

**** προσθήκη

 

καπου χαθηκα , κατεβασα εναν καινουργιο χαρτη της ελλάδας , αλλα μου τον βγαζει κελιδωμενο , το οτι εκανα το σπασιμο με τον τροπο SD , δεν εχει ξεκλειδωσει και τους χάρτες ? ή απλα αφορά τον τρόπο που φορτώνει η εφαρμογή οταν ξεκινάει το MIO ? (κάποια μικρη βοήθεια θελω μαλλον :))) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν αντεχω αλλο

Εχω φαει 3 ωρες απο τον χρονο μου για την ΜΑΛ#@Α

Σημερα το πηρα αλλα σημερα μου φαινεται να το πεταω στον τοιχο απο τα νευρα μου

Πως στο διαολο μπορω να δω τα περιεχομενα της μνημης του c220??

Προσπαθησα να το ξεκλειδωσω ενταξει δεν τα καταφερα ως αρχαριος που ειμαι αλλα μου την δινει που δεν μπορει να επανελθει στην κατασταση που το πηρα.

Απο το cd του επαναφορα δεν γινεται,μεσω mio transfer hack τιποτα,κατεβασα το active sync,ουτε που το ειδε

ΕΛΕΟΣ με την μπουρδα

οποιος μπορεσει pm me γιατι δεν αντεχω κ μα την παναγια θα το σπασω.

Θελω να το ξανακανω οπως ηταν με mio map (οσο γινεται πιο τελευταιο)Τωρα με βγαζει συνεχεια σε windows explorer

Παναγιωτης

Sorry για το υφος μου αλλα ειμαι απελπισμενος....

 

Πολλες φορες δεν καθεται με την 1η....

 

με 3ωρες το εβαλες κατω....

Λοιπον βαλε τα παντα στην SD και μπαινε απο το file manager για να επιλεγεις το προγραμμα που θελεις (MIOMAP, destinator)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ DESTINATOR ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΜΙΟ C220?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

selida 22 tha vreis thn apantisi....

ψαχτητε και λιγο στο forum ολλα στο χερι τα θελεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...