Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εχω μια απορια....αν σπασω κ εγω το μηχανακι μ mio c220....η φωνη που σε καθοδηγει κ το μενου του θα ειναι παλι στα ελληνικα???

 

To "ξεκλείδωμα" που γίνεται στο mio με το γνωστό mioscipt 3.24 (υπάρχει και άλλο) δεν επηρεάζει το miomap V3 καθ' οιονδήποτε τρόπο...

Μάλιστα, αν χρησιμοποιήσεις τη μέθοδο με την sd δεν πειράζεις ούτε τον φάκελο MioMap\MioMap (όχι ότι έχει σημασία βέβαια)

 

πως κανω hard reset??

 

Κρατάς πατημένο το πορτοκαλί κουμπάκι μέχρι να σβήσει (περίπου 6'') και αφού σβήσει το αφήνεις.

Μετά το ξαναπατάς μέχρι να ενεργοποιηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός Mio c220 και διάβασα και όλες τις οδηγίες. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να μετονομάσω π.χ το φάκελο Miomap στη flash αλλά ούτε και να κάνω οτιδήποτε στην sd κάρτα. Ειδικά στην SD μου δείχνει τα αρχεία αλλά μου λέει υnable to delete, check storage card. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό ρε παίδες;

Τhanks προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα να το κανω αλλα τιποτα ....λες κ δεν εβαλα καρτα μεσα....που εμφανιζεται αυτο το τετραγωνακι???

 

Φίλε μου, πιο τετραγωνάκι εννοείς;

Επίσης δεν απενεργοποιείται η συσκευή σου;

 

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός Mio c220 και διάβασα και όλες τις οδηγίες. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να μετονομάσω π.χ το φάκελο Miomap στη flash αλλά ούτε και να κάνω οτιδήποτε στην sd κάρτα. Ειδικά στην SD μου δείχνει τα αρχεία αλλά μου λέει υnable to delete, check storage card. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό ρε παίδες;

Τhanks προκαταβολικά

 

Καλησπέρα.

 

Γιατί να μετονομάσεις τον φάκελο Miomap; Δεν είναι απαραίτητο, αν τρέξεις το script από sd...

Η μετονομασία χρειάζεται αν δεν έχεις ή δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις sd, οπότε πρέπει να κάνεις αλλαγές στο φάκελο MioMap\MioMap (μετονομασία σε Miomap2 κλπ) ώστε να βλέπει το mio ως MioMap.exe έναν file manager που θα σου επιτρέψει να έχεις πρόσβαση στη δομή των φακέλων και να τρέξεις το script.

 

Αυτή η διαδικασία δεν απαιτείται στο miopatch on SD. Τα πάντα γίνονται και αντιγράφονται αυτόματα χωρίς να επηρεάζεται ο φάκελος \MioMap\MioMap (στο εξής ο πρώτος φάκελος MioMap θα αναφέρεται ως "πρώτος" και ο δεύτερος φάκελος MioMap ως "δεύτερος")

 

Αν πάλι θέλεις να τον μετονομάσεις για κάποιο λόγο, δοκίμασε να μετονομάσεις τον πρώτο ως MioMap3 (θα μοιάζει έτσι η δομή των φακέλων (\MioMap3\MioMap).

Κάνε επανεκκίνηση έχοντάς το συνδεδεμένο στο miotransfer. Θα σου βγάλει στην αρχή ένα μήνυμα για επαναφορά εφαρμογής μέσω DVD, αλλά θα συνδεθεί στο miotrnafer. Tότε μπορείς να μετονομάσεις τον δεύτερο ως MioMap2 και τον πρώτο (που τον είχαμε ονομάσει MioMap3) ως MioMap.

 

Υπόψιν ότι τα παραπάνω ισχύουν για την flash που τα πράγματα είναι έτσι και αλλιώς πιο δύσκολα ελέω miotransfer. Και ισχύουν μόνο για όποιον θέλει να περάσει το script χωρίς sd στην flash.

Για την sd δεν υπάρχει πρόβλημα που ένα card reader δεν μπορεί να λύσει...

Ούτε χρειάζεσαι φάκελο MioMap στην sd... To patch on sd έχει όλα τα απαραίτητα.

 

Φιλικά

Στέφανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος που να γνωριζει...επειδη εγω ειμαι ασχετος κ δεν ξερω πως να σπασω κ να βαλω μεσα το dest.7....μπορει να μ πει κανεις ακριβος τον τροπο??εχω sd καρτα....να ρωτησω κατι αλο....αυτη τη στιγμη το μηχανακι μ μιλα ελληνικα κ εχει μενου στα ελληνικα...αν βαλω μεσα το dest.7...θα ειναι παλι ολα στα ελληνικα ακομη κ η φωνη????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
μπορει καποιος που να γνωριζει...επειδη εγω ειμαι ασχετος κ δεν ξερω πως να σπασω κ να βαλω μεσα το dest.7....μπορει να μ πει κανεις ακριβος τον τροπο??εχω sd καρτα....να ρωτησω κατι αλο....αυτη τη στιγμη το μηχανακι μ μιλα ελληνικα κ εχει μενου στα ελληνικα...αν βαλω μεσα το dest.7...θα ειναι παλι ολα στα ελληνικα ακομη κ η φωνη????

 

ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!!!

 

Εδω ειναι ο απλος τροπος (αντηγραφη αρχηων στην SD)

 

http://rapidshare.com/files/161298096/SPASIMO_MIO_C220__Aplos_tropos_SD_.rar

 

KAI εδω ο αλλος τροπος (με αυτον το εσπασα εγω) προσπαθησε και τους 2.

 

http://rapidshare.com/files/110437714/SPASIMO_MIO_C220.rar.html

 

ΥΠΑΡΧΟΥ ΜΕΣΑ ΟΔΗΓΙΕΣ ;)KAI αλλα ΠΟΛΛΑ!!! ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ!!!! ΑΞΗΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!!)

Επεξ/σία από LAKISDJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@freddie

 

Τελικά αυτό που περιγράφεις με το μήνυμα λάθους σε προσπάθεια διαγραφής αρχείου της sd μέσω miotransfer, συμβαίνει μόνο αν έχεις κλειδώσει κατά λάθος την sd (θέση Lock). Φρόντισε ώστε το διακοπτάκι στην αριστερή πλευρά να είναι στην επάνω θέση.

 

Αν πάλι το διακοπτάκι δεν είναι στη θέση Lock και παρ' όλα αυτά σου βγάζει μήνυμα λάθους, τότε χρειάζεσαι άλλη sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραπσε το Ε-MAIL ΣΟΥ και θα ερθει MEGA HELP. Εχω το ΜΙΟ220 με destinator 7.o.o.446 χαρτης ΜΑΡΤΙΟΣ 2008 GREECE U 1.95.

Θα μπορέσεις να στείλεις και σε μένα βοήθεια για ξεκλείδωμα κλπ.

[email protected]

 

Thanks εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορέσεις να στείλεις και σε μένα βοήθεια για ξεκλείδωμα κλπ.

[email protected]

 

Thanks εκ των προτέρων!!

 

 

ΚΟΙΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.... ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ rapidshare.com

Κανεις κληκ στο free περημενεις την αντηστροφη μετρηση και γραφης τα γραμματα που εχουν πανω τα γατακια, και αυτο ειναι, τα κατεβαζεις. Τωρα αν θες να κατεβασεις και αλλα αρχεια και σου γραφει οτι μπορεις μετα απο αρκετη ωρα, δεν εχεις παρα να κλησεις το μοντεμ και να το ξανανηξεις, και κατεβαζεις αμεσως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το έχω αύριο...

Το παρήγγηλα από το E-Shop.gr μαζί με μία SD 2GB.

Όσοι το έχεται δουλέψη με Destinator πάντα μηλάμε είναι οκ?

Από θέμα ταχύτητας πιο πολύ με ενδιαφέρη.

Έχεται παρατηρήση κάποιο μειονεκτήαματα που έχει?

 

Πάντως δεν θα έχω προβλημα στο σπάσιμο.... Με τόσο μεγάλο Thread.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλέυει τέλεια με το destinator, χωρίς κολλήματα ή άλλα προβλήματα.

Θα δεις επίσης ότι η μπαταρία του έχει και μεγάλη διάρκεια.

Καλορίζικο.

 

 

Με μέτρια φωτεινότητα οθόνης γύρω στις 4 ώρες χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...