Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μετα απο πολυ ψαξιμο και ωωωωρες κατεβασματως εχω βρει κατι χαρτες αμφιβολου εκδοσης για το MIOMAP.

Οπως και να 'χει δεν μπορω να τους τρεξω γιατι το μιομαπ απλα μου λεει οτι ειναι κλειδωμενοι και το license.db δεν κανει δουλεια (εκτος κι αν το βαζω σε λαθος φακελο)

Ξερει κανεις τι παιζει?:confused:

το liicense που πρεπει να το αντιγραψω?

 

επειδη εχουν σπασει τα νευρα μου:mad: με το θεμα θα μπορουσε καποιος να μου στειλει τον τελευταιο χαρτη του miomap και τον σωστο τροπο εγκαταστασης?

 

PM me PLEEEAAASE:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους νέους χάρτες του Mio απο που μπορούμε αν τους κατεβάσουμε? Δωρεάν δεν είναι η διάθεση τους για τους κατόχους του mio c220?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλυτερο το μιο γενικος και μετα απο συγκριση αρκετων χιλιομετρων το dest απλα δεν με βολεψε καθολου κι ας εχει τους χαρτες μιλαμε σταματουσα στον δρομο για να αλλαξω απο dest σε Mio...:shock:

 

AntoD μπορεις να μου πεις που 8α τους βρω αυτους τους χαρτες για μιο? γιατι εχω ψαξει πολυ αλλα δεν βρηκα κατι

αν σου ειναι ευκολο ενα pm

θα ειμαι υποχρεος:-D

 

Τωρα ειδα τα μηνυματα σας.

 

Δεν θυμαμαι απ εξω το site αλλα εαν ερθεις αθηνα να σου τα δωσω σε ενα στικακι.

Το αρχειο για ελλαδα ισως να μπορω να στο στειλω.180 μεγκα

δωσε μειλ

 

Χαρτες ευρωπης πληρεις εχω αλλα ειναι 1.3 γιγα....

 

Οσες φορες πηγα ευρωπη φετος (αρκετες) ήταν κορυφαιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τη έκδοση του Destinator πρέπει να ψάξω για τον βάλω στην SD μου και να παίξει κατευθείαν όπως αυτός που έχω τώρα?

Ποια είναι η τελευταία έκδοση του Destinator 7 αυτή την στιγμή?

Ποια είναι η τελευταία έκδοση των χαρτών της Ελλάδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AntoD :

αν μπορεις κανε εναν κοπο αν και κατι εχς καταφερει μεχρι τωρα

μπορεισ να ανεβασεις αρχειο μεχρι και 300Mb στο http://www.sendspace.com

 

Δοκιμασα προσφατα και το iGO8 στο MIO c220 μου (ξεκλειδομενο με SD με8οδο).

Ειναι οτι καλυτερο εχω δει ως τωρα και οι χαρτες φαινονται αρκετα σωστοι εδω Θεσσαλονικη τουλαχιστον. Μενει βεβαια να δοκιμαστει σε συγκρiση με χαρτες του Destinator.

 

by the way οποιος ενδιαφερεται για POIs:

μπορειτε να βρειτε πολυ πραγμα εδω: http://index.pois.gr/

και να τα βαλετε στο μιο με το iGO Poi explorer

δεν θυμαμαι που βρηκα τον οδηγο για να τον ποσταρω εδω anyway οποιος χρειαζεται ωοη8εια ασ μου πει

(στην ουσια τα pois γραφονται στο αρχειο igo.db - αυτο το φορτωνετe στοn poi explorer, βαζεται τα pois που κατεβασατε μεσα στην database (igo.db), στο αρχειο δλδ και ξανα πισο στο mio c220 (miomap\miomap\igo.db

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τον οδηγο τον ειχα στα bookmarks και τον βρηκα

οδηγος για PIOs:

http://hugginsnet.com/ilovemymio/index.php?topic=7.0

(για το google earth που λεει : τα αρχεια kml που θα δημιουργουσατε στην ουσια απλα τα κατεβαζετε απο το λινκ που εδωσα παραπανω)

 

iGO8:

http://w*w.greekwave.net/forums/showthread.php?p=338136

 

gια να βαλετε χαρτες στο miomap:

http://w*w.greekwave.net/forums/showthread.php?t=967

 

με ενα απλο SD ξεκλειδομα, με file explorer του mio, και enan card reader γινονται ολλα τα παραπανω πολυ ευκολα.

 

Οτι βλακεια κι αν γινει απλα επαναφερετε το μιο με το DVD και ολλα καλα!

 

SHARE THE WISDOM!

 

KEEP IT FUNKY:cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα τα μηνυματα σου Ραντικαλ

 

Θα δω το ΣΚ μηπως και προλαβω να στα ανεβάσω-στείλω διοτι μαλλον θα ειμαι εκτος και απο στην δουλεια εχω firewall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πείρα στα χερια μου ένα mio c220 και θα ήθελα να το ξεκλειδώσω για να βάλω Destinator.Μήπως θα μπορούσε κανεις να μου στείλει τα απαραίτητα "αρχειακια" και κάποιες οδηγίες με mail παρακαλώ?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σπάσει το mio και του έχω βάλει το destinator7. Δουλέυει κανονικά... οταν όμως τελειώνει η μπαταρία και το ανοίγω με βγάζει στο μενού του miomap. Αυτό το κάνει και μετά απο κάθε hard reset.

Μετά απο λίγο μου βγάζει ένα μύνημα launch dmtool, πατάω cancel... το mio κρασάρει και με την επανεκκίνηση με βγάζει στα windows!

 

Τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω σπάσει και εγώ το Mio με sd κάρτα, αλλά κάποιες φορές μου κολλάει ο destinator γιατί μένει από μνήμη. Σήμερα έφτιαξα τη registry όπως έγραψε και ο stefanos44 ώστε να μη φορτώνει το miomap στην αρχή αλλά αν υπάρχουν και άλλες ιδέες για να περιοριστεί η δαπάνη των πόρων θα χαρώ πολύ να τις ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...