Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο οτι καίει τις GPU δεν σημαίνει ότι τις αξιοποιεί και σωστά. Και άποψή μου είναι ότι αυτό συμβαίνει.

 

Με μία 6950 έχω 99% GPU usage και με 2 6950 πάλι 99% GPU usage καί στις 2 με μέχρι και 15-20 fps λιγότερα απ'ότι με μία κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tο οτι καίει τις GPU δεν σημαίνει ότι τις αξιοποιεί και σωστά. Και άποψή μου είναι ότι αυτό συμβαίνει.

 

Με μία 6950 έχω 99% GPU usage και με 2 6950 πάλι 99% GPU usage καί στις 2 με μέχρι και 15-20 fps λιγότερα απ'ότι με μία κάρτα.

 

Negative Crossfire impact ;). Θέμα drivers είναι που θα διορθωθεί (και στο Shift 2 υπάρχει στις Nvidia κάρτες αν προσπαθήσει να κάνεις force το SLI profile του πρώτου Shift)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι το παιχνίδι τη καίει τη gpu...radeon 6950 91 βαθμούς gpu! τα vrm καλά κρατούν στους 78..η πλάκα είναι ότι στο furmark είχα 89 max!

εμενα τη δικη μου μεχρι κανα 66αρι τη παει

(και furmark 73)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι το παιχνίδι τη καίει τη gpu...radeon 6950 91 βαθμούς gpu! τα vrm καλά κρατούν στους 78..η πλάκα είναι ότι στο furmark είχα 89 max!

 

 

Σε μενα 81 βαθμους την παει...με 40% ανεμιστηρα της καρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι το παιχνίδι τη καίει τη gpu...

Γιατι σε μενα(στο λαπτοπ) καιει ο cpu=78βαθμους και η gpu(overclock) ειναι στους 55? :unsure:

Στα πρωτα 2 crysis η gpu ηταν στους 65βαθμους!

Στο desktop η gpu στα πρωτα 2 crysis,κτυπουσε 80αρια+(ειναι overclock απο μαμα,με χαλια υλοποιηση στο θεμα ψηξης)! :angry:

Το crysis 2,δε το εχω δοκιμασει ακομη,στο desktop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο οτι καίει τις GPU δεν σημαίνει ότι τις αξιοποιεί και σωστά. Και άποψή μου είναι ότι αυτό συμβαίνει.

 

Με μία 6950 έχω 99% GPU usage και με 2 6950 πάλι 99% GPU usage καί στις 2 με μέχρι και 15-20 fps λιγότερα απ'ότι με μία κάρτα.

Φυσικά καμία σχέση δεν έχει. Σε PC που έφτιαξα πρόσφατα, το οποίο είχε CF, η μία κάρτα που ήταν Disabled, ακόμα και σε 2D ψηνόταν. Αντίθετα η Main ήταν σχετικά καλά.

 

Απλά λόγω του οπτικού αποτελέσματος και της πολύ καλής απόδοσης και λόγω σωστού ποσοστού Usage της κάρτας, το ανέφερα.

 

Negative Crossfire impact ;). Θέμα drivers είναι που θα διορθωθεί (και στο Shift 2 υπάρχει στις Nvidia κάρτες αν προσπαθήσει να κάνεις force το SLI profile του πρώτου Shift)

Ε, αυτά που λέω συχνά και γίνομαι κουραστικός, σε ότι αφορά Dual GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, 2x 120mm για εισαγωγη (μπροστα και στο side panel) και για εξαγωγη ενα 120mm πισω (και του τροφοδοτικου, παλι 120mm).

 

Η κυρια καρτα ειναι reference και φτανει 80 σε idle. H 2η ειναι απο Sapphire custom, αλλα ανεβαζει και αυτη απο οσο βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

 

Σήμερα αγόρασα το Crysis 2 και μέσα στο κουτί κάτω απο το DVD έχει το CD-KEY και αμέσως απο κάτω γράφει:

 

Crysis 2

και έναν κωδικό με 12 ψηφία. αυτός σε τι χρησιμεύει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...