Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

εχω την εντυπωση οτι θα το μαθουμε στο 3 αυτο χαχα!κ εγω εκει σκαλωσα το μονο που σκεφτηκα ηταν οτι κατι παιζει με τη στολη δλδ τους "μεταμορφωνει" σε ο΄τι θελει

 

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/216446-crysis-2/page__st__1630 τελευταίο post (δικό μου :P)

Από την αρχή το εξηγεί αρκετά το novel.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας (πρώτο μου ποστ και τυχερο:P)

 

Eχει αγοράσει κανείς το limited edition από το eshop?

Προσωπικά το είχα παραγγείλει απο τις 10/3 όταν ειχα λάβει το newsletter με την προσφορά προπαραγγελίας 38,90e.

Στις 26/3 μου στείλανε email, "υπαρχει πρόβλημα με τον προμηθευτή και αναμένουμε παραλαβή 01/04.

Χθές μου στείλανε πάλι email, "το ιδιο..... και αναμένουμε παραλαβή 12/04"

 

Και ερωτώ σας΄΄

Με δουλεύουνε? <_<

 

καλά το κατάλαβα πως κάτι δεν πάει καλά με το e-shop. το είχα παραγγείλει στις 21/3 και το περίμενα μέχρι εχτές. ακύρωσα τη παραγγελία και το πείρα απο τα seven :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω την εντυπωση οτι θα το μαθουμε στο 3 αυτο χαχα!κ εγω εκει σκαλωσα το μονο που σκεφτηκα ηταν οτι κατι παιζει με τη στολη δλδ τους "μεταμορφωνει" σε ο΄τι θελει

 

 

 

Υποτίθεται ότι η στολή είχε ενσωματώσει τη μνήμη του Prophet και τις αναμνήσεις και σε όλο το παιχνίδι τον καθοδηγούσε και τον βοηθούσε ο Prophet. Κάπου πριν το τέλος και αφού κάνεις και την ένεση έχουμε συνδυασμό των dna με αποτέλεσμα να περάσουν στον Alcatraz τα πάντα. Έτσι στο τέλος είχε την εντύπωση ότι ήταν ο Prophet.

 

Έτσι τουλάχιστον το κατάλαβα εγώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υποτίθεται ότι η στολή είχε ενσωματώσει τη μνήμη του Prophet και τις αναμνήσεις και σε όλο το παιχνίδι τον καθοδηγούσε και τον βοηθούσε ο Prophet. Κάπου πριν το τέλος και αφού κάνεις και την ένεση έχουμε συνδυασμό των dna με αποτέλεσμα να περάσουν στον Alcatraz τα πάντα. Έτσι στο τέλος είχε την εντύπωση ότι ήταν ο Prophet.

 

Έτσι τουλάχιστον το κατάλαβα εγώ.

 

 

 

 

 

 

Ναι, η στολή είχε ενσωματώσει τη μνήμη του Prophet.

Η στολή φαίνεται να είναι σαν ζωντανή (βλέπε Terminator, κλπ), όποιος την φοράει εξαρτάται από αυτήν και μάλλον τον καθοδηγεί.

 

Η ένεση έχει το DNA ποιανού όμως? Μήπως και ο Prophet δεν είναι ο Prophet που ξέρουμε, αλλά κάποιος άλλος???

Ending

http://www.youtube.com/watch?v=OownHWGHmt4

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Στο Novel πάντως ο Alcatraz ξέρει ότι είναι ο Alcatraz και όποιος άλλος (εκτός του Prophet) ήταν στην στολή. "We are legion."

 

Εγώ τα βάζω, τα διαβάζει κανείς ή θεωρείτε το novel non-canon; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα κι εγώ το έπος.

 

 

Στο τρίτο pinger που συνάντησα δεν την πάλεψα και κατέβασα δυσκολία.

Λατρεμένο συναίσθημα όταν εμφανίζεται το pinger, σαν να εμφανίζεται T-Rex στο Jurassic Park. Shock και δέος :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crysis 2 PC Patch 1.2.0.0

 

List of changes

• Further improved anti-cheat measures

• Fix for spurious characters appearing when initiating text chat

• Fix for Chatlog doesn't disappear after kill cam

• Fixed occasional login issues

• Changed VOIP defaults

• Fixed some UI aspect issues on multiple monitors

• Added option for crouch toggle in MP & SP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τώρα που το θυμήθηκα.

Τα DNA που παίρνεις από τους εξωγήινους, σε κάθε πίστα διαγράφονται και ξεκινάς από την αρχή? Προς το τέλος πάντως, σαν να μην καταμετρούσε.

Παρατηρήσατε κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τώρα που το θυμήθηκα.

Τα DNA που παίρνεις από τους εξωγήινους, σε κάθε πίστα διαγράφονται και ξεκινάς από την αρχή? Προς το τέλος πάντως, σαν να μην καταμετρούσε.

Παρατηρήσατε κάτι τέτοιο?

 

ναι, μόνο προς το τέλος το παρατήρησα οτι δεν τα παίρνει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρατήρησα κι εγώ ότι στο τέλος κάθε πίστας εξαφανίζονται. Το τερμάτισα σήμερα, αλλά δεν κατάφερα ποτέ να αγοράσω όλα τα upgrades της nanosuit, γιατί σε πολλές πίστες που γινόταν μακελειό από Ceph άνοιγα stealth και γινόμουν Λούης.

 

Εγώ πάντως και στο τέλος έπαιρνα κανονικά DNΑ από Ceph, άσχετα αν δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι και μακελειό που γινόταν πήγαινα και τα μάζευα με Stealth. Στεναχωρήθηκα όμως που δεν τα κράταγε από τις προηγούμενες πίστες και φυσικά που προς το τέλος δεν μετράγανε. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...