Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider: Underworld


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στο άγαλμα που έχει τα δυο κεφάλια ένα πάνω και ένα κάτω πηγαίνω παντου και δε μπορω να βρω τους καθρέφτες που θελει να βάλεις στα χέρια απο το άγαλμα που θα τους βρω?????βοήθειαααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το τερματισα και εγω. ποτε βγενει το επομενο? :)

 

Είμαι στο άγαλμα που έχει τα δυο κεφάλια ένα πάνω και ένα κάτω πηγαίνω παντου και δε μπορω να βρω τους καθρέφτες που θελει να βάλεις στα χέρια απο το άγαλμα που θα τους βρω?????βοήθειαααααα

 

 

πρεπει να ξεμπλοκαρεις τα σκοινια ωστε να κατεβεις κατω και μετα πρεπει να πας ακομα πιο κατω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω κανει ολα...εχω ανεβασει κατεβασει και τα δυο χερια εχω παει παντου αλλα δε μπορω να βρω τους καθρεφτες που πρεπει να βαλω στα χερια για να πεσει το φως.μπορεις να μοθυ πεις περιπου που ειναι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider: Underworld

Η Lara Croft σε...υπόγειες (και όχι μόνο) περιπέτειες!

 

Είδος: Action/ Adventure

Format: PC, PS2, PS3, Xbox 360, Wii, Nintendo DS, Mobile Phone

Εκδότης: Eidos Interactive

Ανάπτυξη: Crystal Dynamics

Παίκτες: 1

Απαιτήσεις:1GB RAM για XP ή 2GB RAM για Vista, Επεξεργαστής 3Ghz για XP ή 2.2Ghz Core Duo για Vista, Κάρτα γραφικών 128ΜΒ, HD 8GB

Site: http://www.tombraiderunderworld.com

Κυκλοφορία: 21/11/2008

 

Demo: Download

 

 

Το όγδοο μέρος του Tomb Raider είναι γεγονός. Η πολυεπιτυχημένη σειρά με τις περιπέτειες της Lara Croft “κλείνει” φέτος 12 χρόνια ζωής και η Eidos μας προσφέρει τη συνέχεια του Legend. Αν σκεφτεί κανείς ότι οι πωλήσεις του Legend ξεπέρασαν τα 2.5 εκατομμύρια κομμάτια στις πέντε πρώτες εβδομάδες κυκλοφορίας του, τότε μπορούμε να καταλάβουμε πόσο μεγάλο πάταγο θα κάνει το Underworld. Μερίδιο στην επιτυχία αυτή δεν θα μπορούσε να μην κατέχει η Crystal Dynamics που κατά καιρούς έχει αναπτύξει σημαντικούς τίτλους παιχνιδιών (όπως τα Blood Omen και Legacy of Kain) ανάμεσα στους οποίους ανήκουν και τα Tomb Raider: Anniversary και Tomb Raider: Legend.

 

TombRaiderUnderworld6.jpg

 

Σενάριο

Το concept του Tomb Raider Underworld περιλαμβάνει την αναζήτηση στοιχείων σχετικά με την εξαφάνιση της μητέρας της Lara καθώς και τη διαλεύκανση του θανάτου του πατέρα της. Παρόλα αυτά όμως υπάρχει ένα πλήθος αποστολών που πρέπει να βγάλετε εις πέρας. Θα χρειαστεί να βρείτε κρυμμένους αρχαιολογικούς θησαυρούς και αντικείμενα όπως το σφυρί του Θωρ ή πολύτιμα κειμήλια από την πόλη της “Χαμένης Ατλαντίδας”. Στην προσπάθειά σας αυτή θα αντιμετωπίσετε πολλά εμπόδια και ισχυρούς αντιπάλους που θα προσπαθούν να σας κάνουν τη ζωή δύσκολη ή να σας την “αφαιρέσουν” με λίγες και μόνο σφαίρες! Οι τοποθεσίες χαρακτηρίζονται στην πλειονότητά τους τροπικές μιας και θα περιπλανηθείτε στις ζούγκλες του Μεξικού, στις ακτές της Ταϊλάνδης, στο βυθό της Μεσογείου αλλά και στις “κατεψυγμένες” θερμοκρασίες της Αρκτικής Θάλασσας.

 

Gameplay

Η έναρξη του παιχνιδιού σας δίνει τη δυνατότητα να έρθετε σε μια πρώτη επαφή με το gameplay μέσω ενός tutorial που είναι ιδιαίτερα εύχρηστο και θα διευκολύνει όσους δεν έχουν εμπειρία από τα προηγούμενα Tomb Raider. Το tutorial αυτό σας καθοδηγεί ώστε να μάθετε τις κινήσεις και τα ακροβατικά που μπορεί να “εκτελέσει” η πανέμορφη Lara. Σε πρώτη φάση θα διαπιστώσετε ότι το PDA το οποίο έχετε στην κατοχή σας δεν έχει καθόλου διακοσμητικό ρόλο. Ίσα ίσα που σχεδόν σε κάθε αποστολή αλλά και γενικά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, είναι από τα κυριότερα items που υπάρχουν στο πλούσιο inventory σας. Πέρα από το PDA, ένα ακόμη εργαλείο που θα σας χρησιμεύσει είναι ο χάρτης. Κάθε διαδρομή που ακολουθείτε, είτε επιδάφια είτε κάτω από το νερό, μπορείτε να την εντοπίσετε στο χάρτη έτσι ώστε να ξέρετε ποια μονοπάτια δεν έχετε εξερευνήσει και να δείτε τυχόν θησαυρούς ή σημεία-κλειδιά.

 

TombRaiderUnderworld1.jpg

 

Ο τομέας των κινήσεων είναι από τους πλουσιότερους που έχουμε ποτέ αντικρύσει σε παιχνίδι δράσης. Εκτός από τα γνωστά backflip και frontflip (σήμα κατατεθέν της Lara) μπορείτε πλέον να πυροβολείτε ενώ κρατιέστε από ένα κλαδί δέντρου, να στοχεύετε τον αντίπαλό σας και ταυτόχρονα να τον σπρώχνετε ή να του πετάτε αντικείμενα. Αν θέλετε να “ψαρώσετε” κάποιον εχθρό τότε μπορείτε να προσποιηθείτε μια κίνηση. Να διακόψετε δηλαδή ένα άλμα ή μια κλωτσιά για να προβλέψετε την επόμενη κίνησή του. Το γεγονός αυτό συμβαίνει ακόμα και όταν βρίσκεστε σκαρφαλωμένοι ή βυθισμένοι στη θάλασσα.

 

Το Tomb Raider: Underworld συνδυάζει πλήρως τα στοιχεία της δράσης, των γρίφων και της ιστορικής αναπόλησης των γεγονότων της αρχαιότητας.

 

 

Αξίζει να τονίσουμε και κάποια ειδικά “χαρίσματα” και κινήσεις που σας δίνονται ενώ κολυμπάτε. Σε περίπτωση που βρεθείτε περικυκλωμένοι από σαρκοφάγους καρχαρίες μην πανικοβληθείτε. Η sexy πρωταγωνίστρια, με μια κίνηση αστραπή, βγάζει από τη φαρέτρα της ένα ψαροτούφεκο και εξουδετερώνει οτιδήποτε βρεθεί στο δρόμο της! Στη συνέχεια του “ταξιδιού” σας στον πάτο της θάλασσας, σας δίνεται η δυνατότητα να κολυμπήσετε με γρηγορότερο ρυθμό ώστε να αποφύγετε τυχόν παγίδες ή να προλάβετε καταστάσεις (λεπτομέρειες δεν μπορούμε να αναφέρουμε γιατί θα θεωρηθεί spoiler).

 

TombRaiderUnderworld3.jpg

 

Η τεχνητή νοημοσύνη των εχθρών δεν αφήνει περιθώρια λάθους και κακών κινήσεων. Αν χάσετε την ψυχραιμία σας την ώρα της μάχης ή βρεθείτε σε δύσκολη θέση τότε ζητήστε τη βοήθεια της τύχης (εφόσον γνωρίζετε ότι η συγκεκριμένη “Θεά” σας ευνοεί). Το είδος των αντιπάλων δεν περιορίζεται αποκλειστικά σε ανθρώπους. Όπως ήδη αναφέραμε προηγουμένως, θα αντιμετωπίσετε καρχαρίες, ζώα της ζούγκλας (τίγρεις, λιοντάρια κ.ά.) και όχι μόνο. Η ξενάγησή σας σε τοποθεσίες του Κάτω Κόσμου (γι’ αυτό άλλωστε το παιχνίδι ονομάζεται Underworld) θα σας φέρει μούρη με μούρη με πανίσχυρα πλάσματα και τέρατα, στα όρια βέβαια της πραγματικότητας και χωρίς να μπλέκονται υπερφυσικά και φανταστικά στοιχεία..

 

TombRaiderUnderworld9.jpg

 

Αν μη τι άλλο η λίστα κινήσεων και δεξιοτήτων που μπορεί να εκτελέσει η Lara Croft είναι από μόνα τους δύο στοιχεία που θα σας κάνουν να λατρέψετε το παιχνίδι. Σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχουν οι εξαιρέσεις που μειώνουν αυτή την ικανοποίηση και απόλαυση. Αναφερόμαστε στο γεγονός ότι συχνά πυκνά θα αναρωτηθείτε για ποιο λόγο οι προγραμματιστές δεν δίνουν τη δυνατότητα στη διάσημη ηρωίδα να αποφύγει τις σφαίρες ή τα επικίνδυνα αντικείμενα που σας ρίχνονται. Για παράδειγμα δεν μπορείτε να κρυφτείτε πίσω από τον κορμό ενός δέντρου ή ενός βράχου για να γλιτώσετε τις όποιες απώλειες στον τομέα της ενέργειάς σας. Δεν μπορείτε επίσης ούτε καν να συρθείτε ή να σκύψετε στο έδαφος μέχρις ότου σταματήσει ο εχθρός να σας πυροβολεί.Ο αντίπαλος θα σας πετύχει και θα αναγκαστείτε να χρησιμοποιήσετε τα health packs που αν και σας σώζουν τη ζωή θα συμπεράνετε το εξής γεγονός. Ότι, όπως και στα προηγούμενα Tomb Raider (ή όπως και για παράδειγμα Silent Hill), η κατασπατάλησή τους έχει ως αποτέλεσμα να βρεθείτε αργότερα προ τετελεσμένων γεγονότων, δηλαδή να σας σκοτώσουν!

 

TombRaiderUnderworld11.jpg

 

Γραφικά

Το “κρυφό” χαρτί της Eidos! Μόνο και μόνο η έναρξη του παιχνιδιού θα σας κάνει να διαπιστώσετε πόσο ατμοσφαιρικό είναι το παιχνίδι. Επιπρόσθετα, μην σας φανεί περίεργο αν εντοπίσετε τον εαυτό σας να κάνει βόλτες χωρίς νόημα απλά και μόνο για να απολαύσει τις μαγικές και καλοπροσεγμένες τοποθεσίες της ζούγκλας την ώρα της βροχής. Στη φετινή έκδοση, το αίμα των εχθρών ή της Lara δεν εξαφανίζεται, όπως συνέβαινε σε παλαιότερες εκδόσεις. Κάθε φορά που δέχεστε κάποιο χτύπημα θα παρατηρήσετε τις κοιλίδες αίματος να αποτυπώνονται πάνω στο έδαφος ή στους τοίχους. Το ίδιο συμβαίνει και στην αντίστοιχη περίπτωση που τραυματίζετε κάποιον εχθρό.

 

Η Eidos έχει προσέξει ιδιαίτερα το περιβάλλον μέσα στο οποίο κινείστε, κάτι που φαίνεται από τις σκιές και τα γραφικά μέρη στα οποία θα χρειαστεί να κινηθείτε και να δράσετε.Αποκορύφωμα αποτελεί ο βυθός της θάλασσας όπου βρίσκεται η “Χαμένη Ατλαντίδα” καθώς και το σκηνικό με τις φωτιές στο Croft Minor, στο εισαγωγικό μέρος του παιχνιδιού. Εφόσον έχετε δυνατό υπολογιστή και αρκετά καλή κάρτα γραφικών, μπορείτε να απολαύσετε σε μέγιστο βαθμό τις λεπτομέρειες σε κάθε στοιχείο της φύσης, όπως λόγου χάρη τα κύματα στην επιφάνεια της θάλασσας ή τα αποτυπώματα από τα χνάρια της Lara καθώς περπατάει. Δεν λείπουν ωστόσο τα glitches καθώς μπορεί κατά τύχη να περάσετε από τοίχο σε τοίχο και να προσγειωθείτε σαν να μην έγινε τίποτα!

 

TombRaiderUnderworld5.jpg

 

Όσον αφορά την ίδια την πρωταγωνίστρια του παιχνιδιού, η εμφάνισή της δεν μπορεί με τίποτα να περάσει απαρατήρητη. Το ντύσιμο είναι για μια ακόμη φορά όπως αρμόζει σε τέτοιου είδους καλογυμνασμένα σώματα ώστε να τονίζονται τα...δυνατά σημεία που έχει στο κορμί της η Lara Croft. Θα μείνετε άφωνοι από το...αποκαλυπτικό μαγιό που φοράει την ώρα της κατάδυσης ενώ δεν γίνεται παρά να απονείμουμε τα εύσημα στους ανθρώπους της Crystal Dynamics για τα απόλυτα επιτυχημένα χαρακτηριστικά στο πρόσωπό της, το μακιγιάζ αλλά και για τα αξεσουάρ που κοσμούν το λαιμό και τα χέρια της.

 

TombRaiderUnderworld4.jpg

 

Ήχος

Η μουσική θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως μέτρια, κυρίως διότι δόθηκε περισσότερο βάρος στα γραφικά και στο gameplay. Τα κομμάτια του TRU έχουν ορχηστρική μελωδία και το καλό είναι ότι δεν επαναλαμβάνονται συχνά. Όσοι έχετε…φάει με το κουτάλι τα action games θα παρατηρήσετε ότι σε πολλά σημεία ο ήχος καταντάει μονότονος και δεν βοηθάει την αδρεναλίνη σας να διατηρηθεί σε υψηλά επίπεδα. Μοναδική εξαίρεση αποτελούν οι στιγμές στις οποίες είστε αντιμέτωποι με κάποιον εχθρό ή παρεμβάλλεται κάποιο βιντεάκι που διορθώνει κάπως τα πράγματα.

 

TombRaiderUnderworld10.jpg

 

Επίλογος

Η επιστροφή της Lara έρχεται να μας ανταμείψει με εξαιρετικά γραφικά, ένα πλουσιότατο και πλήρες σύστημα κινήσεων και όλα αυτά χωρίς να περνάει σε δεύτερη μοίρα η υπόθεση του παιχνιδιού.

 

Θετικά:

- Απίστευτα γραφικά

- Μεγάλη γκάμα κινήσεων και ακροβατικών

- Ανεπτυγμένη και ρεαλιστική A.I. των αντιπάλων

 

Αρνητικά:

- Τα glitches κάνουν σε πολλά σημεία την εμφάνισή τους

- Αδυναμία αποφυγής χτυπημάτων απο μακρινή απόσταση

- Μέτριος ήχος

 

Βαθμολογία

Γραφικά: 9.5

Ήχος: 7

Gameplay: 9

Αντοχή: 8.5

Γενικά: 8.7

 

Από τους πιο “hot” τίτλους της φετινής χρονιάς. Θα το αγαπήσετε είτε είστε οπαδός της σειράς είτε όχι. Σας το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!

 

Χρήστος Αρμυριώτης

 

Πηγή: GameWorld.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω κανει ολα...εχω ανεβασει κατεβασει και τα δυο χερια εχω παει παντου αλλα δε μπορω να βρω τους καθρεφτες που πρεπει να βαλω στα χερια για να πεσει το φως.μπορεις να μοθυ πεις περιπου που ειναι????

 

 

 

αν εχεις κατεβει κατω εκει που ειναι τα 2 γυναικια αγαλματα στον κυκλο εχει 2 πορτες μπαινεις σε μια και θα σε βγαλει πισω σε αλλη μια πορτα μπαινεις και εχει μια καταπακτη οπου πιανεσαι με τον γαντζο και κατεβενεις κατω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω κάνει κάτι απίθανο που δεν νομίζω να το έχει κάνει κανείς μέχρι τώρα.. μόλις ξεκίνησα το game και είμαι στη Bhogavati

στο σημείο που όπως βλέπεται στη φωτό πρέπει να βάλεις το στιλιαράκι στο τοίχο και να προχωρήσεις, Level7_Bhogavati_screenshot_01209.jpg

 

Έκανα το αδιανόητο.. πέταξα το στιλιάρι από κάτω.... και η μα**κια είναι ότι ακόμα και να ξεκινήσω το game από την αρχή πάλι δεν είναι εκέι. Έχει κανέις το save του συγκεκριμένου σημείου, για να μην ξεκινήσω από την αρχή, επίσης δεν θέλω επόμενα saves το ζητούμενο μου είναι να συνεχίσω από εκέι που έκανα τη μα**κια και όχι νορίτερα ή αργότερα.

 

όποιος το έχει ας κανει την καλή

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω κάνει κάτι απίθανο που δεν νομίζω να το έχει κάνει κανείς μέχρι τώρα.. μόλις ξεκίνησα το game και είμαι στη Bhogavati

στο σημείο που όπως βλέπεται στη φωτό πρέπει να βάλεις το στιλιαράκι στο τοίχο και να προχωρήσεις, Level7_Bhogavati_screenshot_01209.jpg

 

Έκανα το αδιανόητο.. πέταξα το στιλιάρι από κάτω.... και η μα**κια είναι ότι ακόμα και να ξεκινήσω το game από την αρχή πάλι δεν είναι εκέι. Έχει κανέις το save του συγκεκριμένου σημείου, για να μην ξεκινήσω από την αρχή, επίσης δεν θέλω επόμενα saves το ζητούμενο μου είναι να συνεχίσω από εκέι που έκανα τη μα**κια και όχι νορίτερα ή αργότερα.

 

όποιος το έχει ας κανει την καλή

 

Thanks

 

ειναι ενα βημα μπροστα

tailand 2.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις κατεβει κατω εκει που ειναι τα 2 γυναικια αγαλματα στον κυκλο εχει 2 πορτες μπαινεις σε μια και θα σε βγαλει πισω σε αλλη μια πορτα μπαινεις και εχει μια καταπακτη οπου πιανεσαι με τον γαντζο και κατεβενεις κατω

 

ναι το εκανα και αυτο αλλα εχει μια πορτα κλειδωμενη και δεν μπορεις να πας πουθενα.και δεν εχει καθρεφτες εκει...τι δεν κανω καλα :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκαυλιάριδες παρεπιπτόντως, μετά το χταπόδι φθάνω στο γαντι και πρέπει να βάλω πέτρες για να ανοιξει η πόρτα. Πώς το κάνω αυτό ρε γμτ? εχω φάει κολημα και δεν υπάρχουν ακόμα walkthroug στον οριζοντα...

ΜιχάληΧ κοιτα αυτο το link έχει όλες τις λύσεις...

http://www.gamesradar.com/f/tomb-raider-underworld-full-walkthrough/a-20081119173953187016/p-5'>http://www.gamesradar.com/f/tomb-raider-underworld-full-walkthrough/a-20081119173953187016/p-5

εγώ κοντεύω να το τερματισω και έχω κολλήσει αλλού...αν κάποιος το έχει τερματίσει ας το γράψει να τον ρωτήσω γιατί θα σκάσω και απο τις λύσεις δεν καταλαβαίνω τπτ...

 

 

-----Προστέθηκε 24/11/2008 στις 01 : 28 : 51-----

 

 

κοίτα εδώ

http://www.gamesradar.com/f/tomb-raider-underworld-full-walkthrough/a-20081119173953187016/p-5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το εκανα και αυτο αλλα εχει μια πορτα κλειδωμενη και δεν μπορεις να πας πουθενα.και δεν εχει καθρεφτες εκει...τι δεν κανω καλα :cry:

 

η πορτα δεν ξεκλειδωνει περνας απο πανω

 

 

 

lena που ακριβως εχεις κολησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε φίλε πως τα κατάφερες και να θελες δεν θα το κανες αυτο...θα κοιτάξω αλλα δεν ξέρω πως θα το ανεβάσω...!!!

 

 

-----Προστέθηκε 24/11/2008 στις 06 : 40 : 29-----

 

 

bells σε ευαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά το βρήκα...διάβασα παραπάνω,που είχε γράψει ένα παλικάρι δεν θυμάμαι ποιός, οτι, όταν πιάνεσαι απο τις αλυσίδες πατάς το e για να πάει πιο γρήγορα...το δοκίμασα και επίτελους πάω για τερματισμό...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μολις μπει στο Southern Mexico: The Midgard Serpent και εχω κολλησει εκει που πρεπει να πηδηξω με την μηχανη.δεν περναει με τιποτα.οση φορα και να παρω,φτανει μεχρι απεναντι αλλα δεν ανεβαινει την ξυλινη ραμπα πεφτει συνεχεια κατω.τι κανω.Βοηθειαααααααααα!

 

 

-----Προστέθηκε 25/11/2008 στις 12 : 48 : 51-----

 

 

Ρε παιδια εχω μολις μπει στο Southern Mexico: The Midgard Serpent και εχω κολλησει εκει που πρεπει να πηδηξω με την μηχανη.δεν περναει με τιποτα.οση φορα και να παρω,φτανει μεχρι απεναντι αλλα δεν ανεβαινει την ξυλινη ραμπα πεφτει συνεχεια κατω.τι κανω.Βοηθειαααααααααα!

 

 

κοιταξα λιγο απο δω κι απο κει και ανακαλυψα οτι το προβλημα ειναι στο δικο μου παιχνιδι.εκει που η πρωτη ξυλινη ραμπα ειναι ανεβασμενη και η δευτερη κατω εμενα βγαινουν αναποδα.μηπως εχει κανεις το save απο κει?

Μολις εχω μπει στη Xibalba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα.

 

Αντιμετωπίζω ένα εντελώς κουλό πρόβλημα κ θα θελα λίγη βοήθεια.

Στο τέλος της Bhogavati εκεί που πρέπει να τραβήξεις το άγαλμα κ να σπάσει το έδαφος δε μπορώ να το τραβήξω!!!!

Το πιάνει με το grapple αλλά δε μπορεί να το ρίξει. Κ το παράξενο είναι ότι σε κανένα walkthrough δεν έχω δει παρόμοια αναφορά.

 

HELPPPPPPPPPPP

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα.

 

Αντιμετωπίζω ένα εντελώς κουλό πρόβλημα κ θα θελα λίγη βοήθεια.

Στο τέλος της Bhogavati εκεί που πρέπει να τραβήξεις το άγαλμα κ να σπάσει το έδαφος δε μπορώ να το τραβήξω!!!!

Το πιάνει με το grapple αλλά δε μπορεί να το ρίξει. Κ το παράξενο είναι ότι σε κανένα walkthrough δεν έχω δει παρόμοια αναφορά.

 

HELPPPPPPPPPPP

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα,υποτίθεται οτι πρέπει να βρείς την σωστή απόσταση και να το τραβήξεις απο την μεριά που έχει την ρωγμή για να πέσει (έγινε αναφορά πρίν μερικά post).Προσωπικά δέν το κατάφερα ποτέ,απλά έπιασα απο απόσταση τον κρίκο με το grapple και άρχισα να πατάω μανιωδώς το action button.Πρέπει να έκανε 20"-30" να πέσει,το έβλεπα όμως να κουνιέται λίγο λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...