Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys έχει βρει κάποιος κανένα τρόπο να σβήνει το gamepad?! Το Shadow of Mordor το έκανε αυτό στο exit game, κανονικά θα έπρεπε όλα τα games να το έχουνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys έχει βρει κάποιος κανένα τρόπο να σβήνει το gamepad?! Το Shadow of Mordor το έκανε αυτό στο exit game, κανονικά θα έπρεπε όλα τα games να το έχουνε.

 

Βάζεις αυτό το απίστευτο προγραμματάκι και καθάρισες. Πανάλαφρο και κάνει τέλεια τη δουλειά του. Μου έχει λύσει πραγματικά τα χέρια τόσα χρόνια, δεν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να σβήνεις τον controller. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις αυτό το απίστευτο προγραμματάκι και καθάρισες. Πανάλαφρο και κάνει τέλεια τη δουλειά του. Μου έχει λύσει πραγματικά τα χέρια τόσα χρόνια, δεν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να σβήνεις τον controller. 

sry δεν ξερω αν ειμαι στο θεμα αλλα αν μιλατε για το xbox360 wireless controller γτ δεν βγαζετε απλα την μπαταρια ωστε να κλεισει? :/ εγω αυτο κανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν είναι και ο πλέον ενδεδειγμένος τρόπος. 

 

Τρέχεις το προγραμματάκι, κρατάς πατημένο το GUIDE, επιλέγεις turn-off - τέλος. 

γτ δεν ειναι ο πλεον ενδεδειγμενος; τοσα χρονια απο κει το κλεινω και δεν υπαρχει κανενα θεμα :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χειριστήρια του XBOX 360 με καλώδιο παίζουν σε PC plug-and-play ή θέλουν κι αυτά το motionjoy;

Παίζουν Plug-And-Play γιατί έχουν περασμένους Windows Drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις αυτό το απίστευτο προγραμματάκι και καθάρισες. Πανάλαφρο και κάνει τέλεια τη δουλειά του. Μου έχει λύσει πραγματικά τα χέρια τόσα χρόνια, δεν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να σβήνεις τον controller. 

 

Ξέρω αλλα δεν σβήνει το led που θέλω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω αλλα δεν σβήνει το led που θέλω :(

http://sourceforge.net/projects/turnoffxboxcontroller/?source=directoryYπάρχει και αυτό. Με ένα κλικ και κλείνει το controller.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις ιχνος ειρωνιας παιδια εγω απλα ξεκουμπωνω την μπαταρια ουτε καν την βγαζω απλα παταω το κουμπι και μολις κουνισουν λιγο οι μπαταριες σβηνει αμεσως..δεν βρισκω λογο να βαζω προγγραμα να το κανει..

 

Θα ηθελα ομως να μου πει καποιος που εχει windows 10 αν πατωντας το κουμπι στο controller σου δειχνει το επιπεδο της μπαταριας στην μεση του desktop οπως εκανε με ολα τα αλλα windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω μέσα στην εβδομάδα να πάρω ένα xbox 360 controller. Μπορείτε να μου δώσετε link από το official χειριστήριο από κατάστημα στην Αθήνα; Επειδή το θέλω άμεσα λέω να πάρω τώρα το ενσύρματο και να μην δώσω παραπάνω λεφτά για το ασύρματο ώστε να πάρω αργότερα του xbox one όταν βγει.

Μια ζωή παίρνω μούφες του 10ευρου που έχουν θέματα ασυμβατότητας και χαλάνε πάνω στο 6μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις να παρεις αργοτερα του XboxOne οταν βγει???

 

Το controller του XboxOne που υπαρχει τωρα ειναι για το Pc(ενσυρματα τουλαχιστον μεχρι να βγει ο ανταπτορας για ασυρματα).

 

Οσο για 360 απο καταστημα στην Αθηνα http://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

You, Msystems κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...