Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω δει κάτι διαφημίσεις στο ίντερνετ για εισόδημα από το σπίτι και κάτι τέτοια,ξέρει κανένας τι είναι αυτό;

 

 

Δες το PowerBar Club βγάζεις χρήματα βλέποντας διαφημίσεις από ενα κουμπί που τοποθετείς στον Internet Explorer ή Mozilla είναι δωρεάν εάν ενδιαφέρεστε στείλτε μου email για περισσότερες πληροφορίες . Δεν είναι πυραμίδα δεν χρειάζετε να πουλήσεις τίποτα δεν χρειάζετε να έχεις ιστοσελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, ειμαι καινουργιος στο Forum αλλα ασχολουμαι 4 χρονια με το internet marketing αλλα για εξωτερικο....σας καταλαβαινω ειναι λιγο μπερδεμα αυτο το θεμα για τα ελληνικα δεδομενα!Ειμαστε αρκετα πισω αλλα σιγα σιγα φτιαχνει το πραγμα.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους!!!

 

θα ηθελα και εγω να γραψω λιγα λογια για τις "πυραμίδες"

 

το απατη ειναι λιγο βαρια λέξη και δεν θα ηθελα να την χρησιμοποιησω. το ολο θεμα ειναι οτι πρεπει να εισαι ενας καλος πωλητης, τοτε υπαρχει περιπτωση να βγαλεις καποια λεφτα. αν ομως εισαι καλος πωλητης γιατι να μην πας σε μια σοβαρη εταιρεια και τοτε να βγαλεις πραγματικα εναν αξιολογο μισθο? απο προσωπικη εμπειρια εχω να σας πω οτι ενας μπαρμπας μου ασχοληθηκε με μια τετοια ααλυσιδα (καλλυντικα) και πραγματικα εχει βγαλει λεφτα, θα πρεπει να προσθεσω ομως πως ο ανθρωπος ειναι μεγαλος παρλαπιπας και μπορει να σε πεισει για πολλα πραγματα οπως επισης ειναι και μεγαλος πρηξας, και γι αυτο το λογο εβγαλε λεφτα, επισης εχει βαλει το μισο μας σοι μεσα σε αυτη την πυραμιδα και οπως καταλαβαινετε κανενας αλλος δεν εχει βγαλει παρα ελαχιστα ευρωπουλα. ο συγκεκριμενος ανθρωπος λοιπον για μενα ειναι αξιος πωλητης και τιποτα παραπανω εαν το εχεις αυτο τοτε κατι κανεις αλλιως χανεις τον χρονο σου αλλα και τα λεφτα που ολες αυτες οι πυραμιδες ζητουν για να ξεκινησεις. προσωπικα δεν το δοκιμασσα καν γιατι το εβλεπα μ.....α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους!!!

 

θα ηθελα και εγω να γραψω λιγα λογια για τις "πυραμίδες"

 

το απατη ειναι λιγο βαρια λέξη και δεν θα ηθελα να την χρησιμοποιησω. το ολο θεμα ειναι οτι πρεπει να εισαι ενας καλος πωλητης, τοτε υπαρχει περιπτωση να βγαλεις καποια λεφτα. αν ομως εισαι καλος πωλητης γιατι να μην πας σε μια σοβαρη εταιρεια και τοτε να βγαλεις πραγματικα εναν αξιολογο μισθο? απο προσωπικη εμπειρια εχω να σας πω οτι ενας μπαρμπας μου ασχοληθηκε με μια τετοια ααλυσιδα (καλλυντικα) και πραγματικα εχει βγαλει λεφτα, θα πρεπει να προσθεσω ομως πως ο ανθρωπος ειναι μεγαλος παρλαπιπας και μπορει να σε πεισει για πολλα πραγματα οπως επισης ειναι και μεγαλος πρηξας, και γι αυτο το λογο εβγαλε λεφτα, επισης εχει βαλει το μισο μας σοι μεσα σε αυτη την πυραμιδα και οπως καταλαβαινετε κανενας αλλος δεν εχει βγαλει παρα ελαχιστα ευρωπουλα. ο συγκεκριμενος ανθρωπος λοιπον για μενα ειναι αξιος πωλητης και τιποτα παραπανω εαν το εχεις αυτο τοτε κατι κανεις αλλιως χανεις τον χρονο σου αλλα και τα λεφτα που ολες αυτες οι πυραμιδες ζητουν για να ξεκινησεις. προσωπικα δεν το δοκιμασσα καν γιατι το εβλεπα μ.....α.

 

Προτιμώ να κερδίζω λιγότερα λεφτά και με άλλους τρόπους, από το να είμαι "παρλαπίπας" και "πρηξάς" σε φίλους και συγγενείς. Έχω αξιοπρέπεια.

 

Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι καλός πωλητής ΔΕ σημαίνει "πρηξάς" και "παρλαπίπας". Μην τα πλέκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την διαφορα την ξερω οπως επισης ξερω οτ ιο συγκεκριμενος ειναι και πρηξας και παρλαπιπας

 

Προτιμώ να κερδίζω λιγότερα λεφτά και με άλλους τρόπους, από το να είμαι "παρλαπίπας" και "πρηξάς" σε φίλους και συγγενείς. Έχω αξιοπρέπεια.

 

Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι καλός πωλητής ΔΕ σημαίνει "πρηξάς" και "παρλαπίπας". Μην τα πλέκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε τι λέει παρακάτω...

 

"Kate Lister, author of Undress for Success — The Naked Truth about Making Money at Home, estimates that more than 95% of Google hits on the words 'work at home' are scams, link to scams, or other dead ends."
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο αργά το θυμήθηκα να ψάξω για το φαινόμενο herbalife αλλά μόλις τώρα μου προέκυψε. Πριν δύο μήνες απολύθηκα από τη δουλειά μου και έψαξα κάτι προσωρινό μέχρι να βρω μια δουλειά στο αντικείμενό μου. Παρεπιπτόντως είμαι χημικός και δούλευα για 8 χρόνια σε πολυεθνική φαρμακευτική εταιρία σαν ιατρικός επισκέπτης.

Τολμώ να πω ότι πήγα κι εγώ σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας για την "επιχειρηματική συνάντηση"!!!

Και εκεί άρχισε το μεγάλο γέλιο! Τι να πω? Σε όλες τις εταιρίες υπάρχει η πλύση εγκεφάλου και η πόρωση ότι πουλάς το καλύτερο προϊόν (ναι, ακόμα και στις φαρμακευτικές διεθνούς φήμης!) αλλά αυτό ήταν κάτι άλλο!

Πόσοι τραλά χαρούμενοι άνθρωποι ήταν μαζεμένοι εκεί?

Το αστείο άρχισε όταν τελείωσε η συνάντηση και βρήκα αυτόν που με είχε καλέσει για να του πω δυό κουβεντούλες! Μόλις του είπα τι δουλειά κάνω ψιλομαζεύτηκε, και καλά έκανε για να μην άρπαζε ανάποδη!

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν πολλοί είναι πως είναι δυνατόν άλλες εταιρίες να ξοδεύουν μεγάλα ποσά στην εκπαίδευση των πωλητών τους (Έχω πάει σε αμέτρητα συνέδρια, σε Ελλάδα και εξωτερικό, όλα πληρωμένα από την εταιρία μου) και μια κατά τ' άλλα σοβαρή εταιρία με παρουσία, αν θυμάμαι καλά σε περισσότερες από 60 χώρες δεν ξοδεύει ούτε σεντ!

 

Αν πρόκειται για προώθηση προϊόντων γιατί κάθε μέλος υποχρεούται να αγοράσει από πριν τα προϊόντα αυτά και δεν κάνει την παραγγελία του μετά την πώληση? Αυτό ισχύει για όλες τις αγορές του κόσμου!!!

Δεν σημαίνει ότι επειδή πουλάω φάρμακα πρέπει να χαπακωθώ κιόλας!!!

 

Και επειδή έχω διαβάσει πάρα πολλά αυτές τις μέρες γι αυτό το φαινόμενο από θερμούς υποστηρικτές του, γιατί δεν μας παραθέτουν επίσημη χημική ανάλυση των προϊόντων που πουλάνε από το γενικό χημείο του κράτους?παρεπιπτόντως ήμουν συμβασιούχος για δύο χρόνια πριν τη φαρμακευτική και ξέρω από πρώτο χέρι ότι το χημείο μπορεί και διεξάγει ανεξάρτητους ελέγχους για λογαριασμό των πολιτών ένταντι συμβολικού αντιτίμου)

΄

Πρέπει να μπουν τα πράγματα σε μια σειρά για να πάψουμε επιτέλους να είμαστε θύματα!!!

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως βρίσκομαι σε άλλη εταιρία τώρα που πληρώνει όλα τα έξοδα της εκπαίδευσής μου και είμαι στη μισθοδωσία τους από την πρώτη μέρα και για όλη τη διάρκεια της εκπαίδευσης (3 μήνες!!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς αρχισουμε με εταιρεις τυπου AMWAY δεν θα πω τιποτα για τα σεμιναρια και ολα αυτα απλως δες τα προιντα που θα πρεπει να μεταπωλησεις σε φιλους και γνωστους απλως δες τις τιμες που βρηκα σε ενα e-shop της πλακας (Έξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο x 750 ml = 28.50€ ,Καφές Espresso 4X 250 g = 20.04€) τι αλλο να πω.

Απο εκει και περα βγαζοντας λεφτα πατωντας διαφημισεις.Θα ποιαστει το χερι σου και ακομα δεν θα εχεις φτασει στο 1€.

Το google AdSense ειναι ενα απο τα πραγματα που θα σκεφτεις αφου εχεις φτιαξει ενα site που εχει καποια επισκεψιμοτητα αλλα δεν γινεται ετσι στα κουτουρου ενα τετοιο πραγμα.

Ενας ευκολος τροπος να βγαλεις καποια ευρο το μηνα χωρις γνωσεις ειναι μεσα απο clients mirrors αλλα με το upload της Eλλαδας στο 1Mbits αστο καλυτερα.

Αλλος τροπος ως webmaster πουλωντας συνδρομες απο χρηστες που εχουν παει στο site που θελουν να κανουν συνδρομη απο το site σου ειναι σχετικα ευκολο σχετικα και αποδιδει κατι. Αλλα μην περιμενεις θαυματα ειδικα στο internet χωρις καποιες γνωσεις δεν υπαρει μαγικο ραβδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου αρέσει να εκμεταλλεύεσαι φιλίες και γνωριμίες για να βγάζεις λεφτά;

σου αρέσει να γίνεσαι πριξο-σπασο-κλαμπάνας;

σου αρέσει να θυμάσαι κόσμο που έχεις να μιλήσεις για χρόνια μόνο για να τον κάνεις "συνεργάτη";

σου αρέσει όταν δεν έχεις άλλους φίλους να πριξεις να ξεκινάς να σπαμάρεις όποιον πετύχεις;

σου αρέσει να πουλάς χωρίς αποδείξεις &φπα σε βάρος των υπολοίπων φορολογούμενων; (και μετά να βρίζεις και την κατάντια της Ελλάς!)

σου αρέσει να πουλάς κάτι που κοστίζει 10€ στην προνομιακή τιμή των 50€ για να φάνε όλα τα μέλη από πάνω σου;

και όλα αυτά από το σπίτι με εισόδημα ως 15.000€ μηνιαία; (αφού έχεις μαζέψει κόσμο που καταθέτει πολλαπλάσια)

 

...καλύτερα πρεζάκιας...

 

η άποψη μου είναι όποιος ψάχνει για δουλειά ας βρει κάτι αξιοπρεπές να κάνει, ούτε να κλικάρει Banners, ουτε να γίνεται γλοιώδης για πυραμιδό-multilayermarketing-εταιρείες που σκοπό έχουν να πλουτίσουν οι ιδρυτές τους...

Χίλιες φορές σέβομαι περισσότερο έναν σερβιτόρο ή έναν σκουπιδιάρη...

 

υπάρχουν βέβαια δουλείες από το σπίτι οι οποίες είναι ουσίας και πιο παραγωγικές: μεταφράσεις, ένα πολύ ενδιαφέρον&δημοφιλές blog (πχ zenhabits), programming κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου, απλώς η απελπισία καμιά φορά δεν ξέρεις που θα σε οδηγήσει ειδικότερα δε αν είσαι στον αέρα και δεν έχεις κλείσει άλλη δουλεια όταν φεύγεις από κάπου.

Βέβαια καλό είναι να μην επηρεάζει αυτό την κριτική σου σκέψη.

Η αλήθεια είναι ότι έγραψα αυτό το μήνυμα γιατί περισσότερο εκνευρίζομαι που υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι παρά για οτιδήποτε άλλο! Και λέγοντας άνθρωποι δεν αναφέρομαι στην κορυφή της πυραμίδας αλλά σε όλους τους από κάτω που τους τρέφουν, και πιστεύουν ότι μια μέρα θα γίνουν σαν αυτούς. Δεν μας έχει διδάξει τίποτα η κατάσταση που επικρατεί στον εργασιακό χώρο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...